Jump to content

Moto Zajednica

Maxijem na sedlo (mangart)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Sto bi se reklo-prvo pa musko...svakako prvo mali prolog           uvod- priprema,pozor,bukiranje i sad

IMG_20190809_095955.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Pa onda razrada -e tu je vec pitanje:a gde otici?...da ne bude preveliko za prvi put a opet da ne bude ni maciji kasalj...i na kraju posle vise planiranih ruta,predloga i odustajanja od istih postavi se mangart  kao ruta bukvalno sam od sebe-i bilo je ili prihvati svoj izazov ili smisli izgovor...ma ipak cemo krenuti put SLO pa kud puklo da puklo.uzeh,resih i bukirah 

Screenshot_20190808-212230.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Zakljucak-e sad vise nema nazad(mada ima treme)...krenuo sa kolegom sa foruma i na kraju je sve ispalo ...sami prosudite

IMG_20190810_173948.jpg

IMG_20190810_161231.jpg

IMG_20190810_142112.jpg

IMG_20190810_151907.jpg

IMG_20190810_153543.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Planiranje i pocetak putovanja-              verovatno,ma skoro sam siguran da vam se do sada nekoliko puta dogodilo da nesto planirate i da date sve od sebe i na kraju -bulja(nesto se u zadnjem trenutku iskomplikuje i otpadne citav plan)...upravo se to i meni dogodilo pre nekoliko dana-jedno planirao pa nista,drugo planirao pa opet nista i na kraju aj da probam sa slovencima(mislim oni su kao uvek bili ozbiljni,pedantni,ma nece alpi ispaliti...i tako je bilo -poceh da planiram,gledam vreme (odlicno)bukiram i mislim u sebi -e ovde idem pa makar i sam...uveren u sebe,u svoj sw400  i u neki evro koji sam strpao u dzep i krenem na put ...

IMG_20190809_200008.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

I tako ti ja krenem put ka pumpi zmaj i sve se nesto preispitujem usput -da nisam nesto zaboravio ,koji moj?!...ma samo da nije pasos i novcanik a za sve drugo me bas...stizem polako na zmaj a ono guzva,petak 15h ,gastoza na svakom metru ...trazim kolegu sa afrikom i gledam levo  pa desno-nema...prodjem pumpu ,parkiram,sidjem i ugledam staru pouzdanu afriku ,uuh sad mi je lakse,pridje kolega i odmah krenusmo put CRO...

IMG_20190809_144657.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

I tako nas dvojica se uputise pravac sid(granicni prelaz batrovci)...voznja nije nesto po sebi uzbudljiva jer u pitanju auto put na 40c...i posle sat vremena stigosmo na granicu ,kad ono tamo jebote...smoreni se provlacimo i bezimo ka njihoovoj lepoj granici a tamo jos ludje 

IMG_20190809_162007.jpg

IMG_20190809_162000.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Nekako prolazimo lenje hrvatske carinike i picimo dalje ka zagrebu...ja uzbudjen jer sam prosao i auto put i granicu i logicno da sada ide lakse...lakse do mojega-ubrzo shvatam po tablama da je Zagreb udaljen citavih 250km?! I to sve kroz ravnu slavoniju,ajoj pa ovo ce potrajati...i trajalo je vise od dva sata dok smo stigli do famoznog zagreba,e sada je pitanje koliko je udaljen zagreb od slovenije?s obzirom da mi je mozak prokuvao od voznje na 40c uopste i ne pokusavam da razmisljam o tome vec otvoreno pitam kolegu a on ce-ma to cemo da spicimo brzo,kako bre brzo-promenio si do sada dve majice i skroz smo prokuvali...a on ce kroz smeh brate znas onaj stari vic-zasto zagrebcani voze spora kola?ne znam vic,zasto?pa zato ako imaju brza kola i ako se zalete eto ih u sloveniji...moli?!blize smo nego sto mislis,eno je granica sa SLO ono plavo tamo...zakljucak/zagreb-granica sa Slo je nekih tricavih 30 km...e tu razvucem osmeh i povratim volju u putovanje...ubrzo prelazimo u slo i izimamo vinjetu

 

IMG_20190809_202655.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 35 minuta, Lion5 je napisao:

I tako nas dvojica se uputise pravac sid(granicni prelaz batrovci)...voznja nije nesto po sebi uzbudljiva jer u pitanju auto put na 40c...i posle sat vremena stigosmo na granicu ,kad ono tamo jebote...smoreni se provlacimo i bezimo ka njihoovoj lepoj granici a tamo jos ludje 

IMG_20190809_162007.jpg

IMG_20190809_162000.jpg

Izvinjavam se sto cu se ubaciti, svez je putopis pa ce biti citan a koristice mnogima.

Kada idete auto-putem za Hr, sidjete na Šid pa na prelaz ka Tovarniku, mnogo manje guzve i lakse je obici kolonu (sve je obelezeno putokazima, nemoguce je zalutati) kada predjete u Hr idete za Vinkovce pa se tamo na Spacvi ukljucite na auto put, skraticete vreme, razbiti monotoniju i jedna majica ostaje suva za kasnije. :)

Izvinte jos jednom, peglaj dalje :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Cim smo prosli granicu odmah po vinjetu koja uopste nije skupa s obzirom na bezobrazne cro putarine tj cestarine...uzimam vinjetu i gledam 'decu s njom?na vizir?ne!!na blatobran?nee!!necu hondu kvariti valjda s tim?!onda je pao izbor na kofer,uz definiciju ma ko ga jebe,to je samo kofer, i samo sto sam zalepio vinjetu cujem kilav zenski glas iz onog kombija-gospodi zalepila?da,zalepio na kofer pa sta?!necu valjda na vizir?!e utom ona izgubi polusrpski i poce na nemam pojma i pokaza klesta za cekiranje,ja u trenu shvatim-plavojka nije cekirala vinjetu,al je pametna!!!skinem svoju vinjetu i odnesem njoj na update i provalim da vinjeti vise nema lepljenja i stavim je u novcanik i krenem ka motoru a u pozadini cujem poznat kilav zenski glas kako vice-ZALEPIL...gospodicna zalepil...samo sam mahnuo rukom i seo na sw i pravac ka predivnom zalasku sunca i dalje ka ljubljani

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Prvi utisci o slo...sta reci,velika razlika i samoga ambijenta a posebno kvaliteta puteva(cesti)...idemo tako neko vreme vec pocinje polako da se smrkava a ja nosim dark vizir i tu vec pocinje nervoza i umor da stizu,kad odjednom pocinjem da primecujem neko brujanje na motoru,malo vozim normalno-malo bruji ,eh tu se sav smorim -pa sta je sad majke ti ga ?! Naculjim usi i slusam i utvrdim da bruji samo na blagim krivinama(sam kvalitet puta je odlican)-siver samo pliva medjutim na krivini bruji  i bruji a na putu nema niceg?!kad posle malo vremena uspem da na putu primetim neke perforacije(mnogo malih rupica koje formiraju liniju koja ide pod nekim uglom u odnosu na put(cestu) i sluze za odvod vode sa puta-genijalno resenje a ne kao kod nas ,cim prodje zima od zadrzavanja vode nastanu krateri...utisak jebt kakvi putevi,okolina,planine, a tek taj miris livada...sta su uopste oni trazili u starojj jugi sa nama?!...vozimo se tako sat,sat i po i uprkos odlicnom putu pocinje ozbilnjno da hvata umor(jbg,nisam ni spavao bog zna kako proslu noc-verocatno od uzbudjenja) borim se sa umorom i na zadnjim atomima snage ugledam na putokazima "domzale" joj brate blizu smo,odjednom se trgoh i kao nov sa osmehom i uzbudjenjem nastavi voznju...ne bi dugo,iskljucise se sa autoceste i udjose u naselje u kom nema zive duse u 22:00?                         Nadjemo navigacijom pansion medjutim ugaseno svetlo ,na prvi utisak bi se reklo da je closed!!!sidjemo sa motora i pocnemo da cunjamo i primetimo da pored zatvorene main kapije ima i zadnji ulaz,trk pesice pozadi i primetim otvorena vrata i cujem glasove,pridjem i na engleskom I sorry we are late for chaking i pruzam pasos a lik koji je izasao pred mene se pocesa po glavi okrene se ka jednoj zeni u kuhinji i povika, Sneza ovo su tvoji...i nasmeja se i rece ma mi ovde razume srpsko...ma idi bre bate u kurac ondak i daj da nesto pojedemo,da pojedete?da brate,ali ne radi kujno,jedino sendvic ,jedino pancik?!sta mu je sada pancika,pancik,sta vec?ja povika palacinka?!u tom ona sneza iz kujne-ma pazi da ti ne pravim to u ovo doba?pa dobro sele sta onda ima,ima pancik to ti je sendvic sa pecenicom...e jbg,dobro,daj dve pancike,daj sta das... I tako mi posedase u mraku i pojedose one pancike i zveknuse po ladno lasko i pravac soba jer smo mrtvi a sutra valja ujutu rano krenuti dalje...eh to sutra,ko ce ga sacekati...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Subota ... Posle ne narocito prespavane noci,rano se probudim(po navici,jelte) i rekoh sebi ajd necu previse da tumaram po sobi da ne probudim kolegu i izadjem iz sobe i sednem ispred pansiona,gledam okolinu jer sinoc u mraku nisam mogao i prst pred okom da vidim...gledam tako-sve uredjeno,nije fensi niti mondenski ali doterano po ps sto bi rekli...eto ih u tom stizu i domacini,vidno u zurbi kad su me videli i rekose mi nesto preko ramena?!...ja se povezao na njihov wi-fi i gledam sta sad?gde prvo napasti?odakle krenuti?,ajde da vidim od predloga na forumu kad vidim poruku od lokalca(damnjadugi) odgovirim coveku da smo sinoc stigli i da idemo polako redom a on ako je zainteresovan neka se pridruzi,nesto ga nisam najbolje razumeo i tako ostade...u tom dolazi domacin pansiona i donosi kaficu i djus...kakvo osvezenje

IMG_20190810_065706.jpg

IMG_20190810_064648.jpg

IMG_20190810_065245.jpg

IMG_20190810_075901.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Dizem glavu i vidim cimera kako prilazi stolu,matori sta ima?evo reko dopisujem se na forumu sa nekim lokalcem ,mozda nam se covek pridruzi,uh super...stize i njemu kafica i odmah potom dorucak a dorucak za nas dvojicu zauzeo citav sto za sestoro!!

IMG_20190810_072723.jpg

IMG_20190810_072730.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Samo sto smo zavrsili dorucak ode kolega da se spremi za put kad meni prilazi domacin nesto brblja i pruza mi fixni telefon,ja gledam zacudjeno i uzimam fon i cujem muski glas koji se predstvavlja i upita da li sam ja?ma ja sam brate damnja,kakav je plan?upisi moj broj ,cimni na viber i vidimo se na bledo...upisem olovkom broj na ruku i zahvalim se coveku...jos cemo imati i drustvo?!...prilazi kolega i ja mu prenesem pozdrave i kazem da upise broj i da cimne coveka ,i dok smo se navlacili stize njemu poruka-restoram park na obali bleda...super -stize nam i lokalna podrska...:jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Krenuse nas dvojica,izasli na auto cestu i pravac sever-jezero bled...vozimo tako neki km kad primetim u svom levom retrovizoru drecavo zelenu jaknu i kacigu na bmw gromadi i jos me prati u stopu i pocne blicati ,e tu se skroz skenjam jer sam naravno pomislio da je u pitanju zandar i odmah sam se setio da nisam zalepio kilavu vinjetu :grr: i pokusam da malo desno skrenem kao mozda mu bas ja smetam u srednjoj traci?!isto ,opet onaj ogroman bmw za mnom i sada me vec polako pretice a ja pozeleneo:jok:....kad se poravnao sa mnom ,gleda u mene i svirnu i pokaza rukom na sebe pa na mene pa na sever!pa ti si damnja,jebo te ...ma idemo nego sta!:jee1::moto1:

IMG_20190810_093936.jpg

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Realno ,sta bi ste prvo pomislili u ovoj situaciji?toliki covek na tolikom motoru u fluro zelenoj varijanti?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Realno ,sta bi ste prvo pomislili u ovoj situaciji?toliki covek na tolikom motoru u fluro zelenoj varijanti?!
Kolega sa foruma?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

I dok je meni damnjan par trenutaka tako objasnjavao sta je po sredi ja gledam kolegu sa afrikom ispred sebe koji dodaje gas i polako pali od nas :jee: sigurno je snimio citavu situaciju pozadi i prevetivno poceo da pali  :lol:  medjutim zaora Damnjan ono njegovo bmw cudo i stize za tili cas a ja gledam i pucam od smeha,imao sam osecaj da me cuje pola slovenije kako se smejem iako nosim kacigu...ponovi drug Damnjan isto i njemu i stadose da se upoznamo i utvrdimo putanju...upita mene jel moze brzina ova?nije mnogo?(120/130) ma nije brate Damnja,samo teraj...i odmah nastavise put severa ka bledu,meni srce puno,prelepo jutro,dobro drustvo,auto put kao pista (tuneli sljaste kao las vegas iako je dan,a najlepse od svega toga je to sto je pejzaz poceo da se menja :jee3:

IMG_20190810_142112.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
pre 32 minuta, Tedybear je napisao:

Baš znaš, da nam serviraš malo po malo. ;)

 

PS. Taj pejsaž je iznad Bovca, brdo zvano Svinjak,

U prevodu bi to značilo svinjac-prostor za svinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
Pre 13 sati, Lion5 je napisao:

Samo sto smo zavrsili dorucak ode kolega da se spremi za put kad meni prilazi domacin nesto brblja i pruza mi fixni telefon,ja gledam zacudjeno i uzimam fon i cujem muski glas koji se predstvavlja i upita da li sam ja?ma ja sam brate damnja,kakav je plan?upisi moj broj ,cimni na viber i vidimo se na bledo...upisem olovkom broj na ruku i zahvalim se coveku...jos cemo imati i drustvo?!...prilazi kolega i ja mu prenesem pozdrave i kazem da upise broj i da cimne coveka ,i dok smo se navlacili stize njemu poruka-restoram park na obali bleda...super -stize nam i lokalna podrska...:jee1:

Plan je zbog mojih obaveza bio najpre da se nađemo na Bledu,ali mi je uspelo obaviti ujutro sve malo brže,zato sam dvojicu uhvatio več na početku obilaznice u Ljubljani.I tako smo produžili do Bleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja