Jump to content

Moto Zajednica

Novi kineski skuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima,

Imam želju da nabavim skuter 50cc i ne mogu da se odlučim između više kineskih skutera koje sam video u ponudi. Znam da je nemoguće tražiti kvalitet kada je moj limit  1000-1200 evra. Pogledao sam 2t skuter Longjia grido,  četvorotaktne: K Moto F11 (Znen), Peda GP, Peda ET 3 (mada ne znam da li postoji uopšte razlika u odnosu na Pedu 2T), Sprinter Eagle (naravno samo preko web stranica). Možda neko može savetom da mi pomogne  u vezi ovih skutera.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja bih pre kupio dobar polovan Kymco. Za te pare bi trebalo da se nađe očuvan primerak

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Druže, kupio sam prošle godine Revenger JiaJue 50cc 4T.. Iz mesta sam ga rastavljao i budžio.. Nisam se razumeo u ništa, gledao sam klipove, čitao forume, učio delove.. Išao kod par ljudi koji su majstori i krao znanje i cake... Nema šta mu nisam čačkao... Da bih shvatio da je dovoljan kit od 80cc, jača opruga kvačila, da se skine slepo crevo za vazduh i dobar odnos rolnica... Ide kao zmaj... To Kinezi, amerikanci i ostalo.. To nije bitno.. To su predrasude.. Da ne pričam koliko su delovi jeftiniji nego za yamahu pa čak i za pedu.. Prešao sam skoro 3000 km za godinu dana. Vozio ga i zimi i leti.. Samo sam skinuo kurblu to mi ne treba. :) novo je novo.. A neće ti trebati ni 5000 din da dobiješ zmaja. Ide 70. To je realno dosta.. Za po gradu ne treba mi više. I to su 12ke točkovi nije to da ide 100... Nov sam platio 750eur... Svi su mi govorili NEMOJ KINEZA... Al sam ja uzeo.. I ako naučiš oko njega miran si... Al nisam realno ni imao šta osim što sam sam sve čačkao i eksperimentisao... To ti je kao i sa ribom.. Ribe koje su napucane i na "ceni", ako dođeš do nje shvatiš da je kesa.. U krevetu leži kao mrtva... A ove kao "lošije" ribe to se trudi kao Ceca da napuni ušće... Otresem svaki motor koji je 4t kao pop kandilo... 2T ipak može da ide bolje.. Al ovo je moje lično iskutstvo bez predrasuda... Možda neko misli drugačije, al u to već ne ulazim... :)c5ad56deb0acf2367a553320cab1df5f.jpg

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

  • Haha 3
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Koji god bio proizvođač, mislim da je 4T dugovečnija mašina. Samo 50cc 4T ide kilavo za moj ukus, pa ne bih izbegavao kitovanje. 4T ne dimi, ne masti svećicu i manje troši

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

probaj ergonomiju,sedi na njega,nesme da klizi dupe napred a klizi skoro na svima.Ako uzmeš da ti je mali smučiće ti se za 2 godine.Skoro svi sa 12-13 cola su skuteri za visinu do 180 cm a i njima su realno mali.Ja sam tako biro i sve živo isprobao i našao samo jedan na tržištu longija trevis.Piksla od 125 ,kočnice,amotrizeri ,ram...ali nažalost nema dalje da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Kako koji. Ima ih i od preko 100eur. Ali "spram sveca i tropar" pa će jeftinom kinezu svaki kit biti dobar

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kupio sam polovnog Sprint Eagle pre negde oko 2 nedelje i pravo da ti kazem ima svoje prednosti i mane.Motor povuce dvoje bez ikakvih problema ali potrosnja mu je abnormalno velika i kad se vozi jedan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Kupio sam polovnog Sprint Eagle pre negde oko 2 nedelje i pravo da ti kazem ima svoje prednosti i mane.Motor povuce dvoje bez ikakvih problema ali potrosnja mu je abnormalno velika i kad se vozi jedan sam.
2T ili 4T? Koja kubikaža? Koliko troši?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad
3 minutes ago, Jozza said:

2T ili 4T? Koja kubikaža? Koliko troši?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

2T,49ccm(rezona je jedino stavljena),preko 4 litre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Evo da i ja kažem nešto jer imam iskustva.

Kupio sam nov kineski skuterčić 50cc 4T za 700 evra (Banjaluka).

Vremenom sam učio o njemu sa YT i malo pomalo ga pojačavao.

Imam ga 2 i po godine i prešao sam skoro 14 hiljada!

Vozim ga po gradu za sve potrebe, a i međugradski.

Postavio sam samostalno kit od 72cc (jeftini, od 25 evra).

Postavio sam i variomat većeg promjera (sa AliExpress) za veću max. brzinu, kao i veće dizne i povećan protok vazduha.

Ispali se začas na 40 km/h i onda lagano ubrzava do nekih 70 km/h (jbg, težak sam 95 kg).

Ovi skuteri imaju mana, plastike, gume, neke nesavršenosti, ali sa malo "čačkanja" se dobije vrlo upotrebljiva mašina.

Ja ga samostalno održavam i bitno je često mijenjati ulje i sve redovno provjeravati, GY6 mašine su pouzdane i dobro rade ako ih održavate.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
2T,49ccm(rezona je jedino stavljena),preko 4 litre
To je "normalna" potrošnja za 2T motorić koji se vrti ko blesav. Moj Kymco Agility 200i 4T troši 3.2L do 3.4L, vodim evidenciju već 2500km.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad
41 minutes ago, Jozza said:

To je "normalna" potrošnja za 2T motorić koji se vrti ko blesav. Moj Kymco Agility 200i 4T troši 3.2L do 3.4L, vodim evidenciju već 2500km.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Hteo sam cisto da zna ako zivi u nekoj ravnici da nema potrebe za 2T 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Da napomenem što se tiče potrošnje, CVT prenos pojede dosta energije, jer je po svojoj prirodi neefikasan. Ko gleda potrošnju nek si kupi motorče sa klasičnim menjačem

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koji god bio proizvođač, mislim da je 4T dugovečnija mašina. Samo 50cc 4T ide kilavo za moj ukus, pa ne bih izbegavao kitovanje. 4T ne dimi, ne masti svećicu i manje troši
 
Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
 
 
 
У праву си за све ал кад побесни 2Т ко не зна НЕ ЗНА!!!

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
У праву си за све ал кад побесни 2Т ко не зна НЕ ЗНА!!!

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Ahahah, znam to dobro. Hoće da se iščupa motor iz ruku. Ali ne ovaj od 50cc. Znaš kako ameri kaže "there is no replacement for displacement"

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja