Jump to content

Moto Zajednica

Sa koliko vozackog staza ste prvi put isli na duzi put ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Eto, uvek nesto novo saznas. Ta voznja sa tim cizmama je bila totalni bol, pokusao sam da saznam odakle potice, sada sad odvozao 100km sa patikama, taj bol fizicki nisam osetio, kao umor ali i noge su bile utrnute, definitivno je od cizama, ali sta tacno i dalje ne znam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Sve je to do treninga, navike. Kao kad pocnes da ides u teretanu. Prvih 20 dana sve te boli, kasnije je sve lakse. Ja znam po sebi na pocetku sezone kada ne vozim motor cijelu zimu. Ono prvo putovanje mi mnogo teze pada. A ona zadnja kada vec imas tu sezonu odvozano 15-20 hiljada idu sasvim lagano jer si u treningu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

U pravu si, sedis na motoru, koncentracija ogromna, milion krivina, opasnosti, samo kroz kanjon Morace sam 100 puta izbegavao razne opasne situacije sa preticanjima, ali opet okidac mi je taj prvi put na Rtanj, tamo nije bilo nista, bilo je umora ali jako malo, a ovde sa novim cizmama umirem posle 200 km, mislio sam da je i do opreme, pa sam poceo da skidam protektore, i sledeci dan je opet bilo isto .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Sve je to do treninga, navike. Kao kad pocnes da ides u teretanu. Prvih 20 dana sve te boli, kasnije je sve lakse. Ja znam po sebi na pocetku sezone kada ne vozim motor cijelu zimu. Ono prvo putovanje mi mnogo teze pada. A ona zadnja kada vec imas tu sezonu odvozano 15-20 hiljada idu sasvim lagano jer si u treningu.
Kojih 15 - 20.000, sunce ti žarko...?

Oklen mi toliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
7 minutes ago, Bokes said:

Kojih 15 - 20.000, sunce ti žarko...?

Oklen mi toliko?

Kad nije bilo djece bilo je to 25-30000 za sezonu. Nama su uglavnom ture po 4-5 hiljada 8-12 dana. Napravimo ljeti 3-4 ture i eto kilometraze.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ekvador msm da ih @vasa.93 nosi ako se ne varam pa mozemo cuti jos jedan sud, zavisi i od polozaja nogu na fuzasteru, opustenosti tela ... patika nije merodavna, ja bih u svatovima papuce nosio al' svi bulje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 11 sati, ekvador je napisao:

Ali to bi imalo efekta kada hodam zar ne, vozio sam,kao da mi je oduzelo kiseonik u tom delu tela koje se reflektovalo na ceo organizam

Ne hodas, kazes? A na sta ti lice pokreti stopala kod menjanja brzina, kocenja noznom? Ne lice na hodanje?

Zaboravih da napisem: Jedna od glavnih stvari je da ne napravis preambiciozne dnevne rute. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, bdada said:

@ekvador msm da ih @vasa.93 nosi ako se ne varam pa mozemo cuti jos jedan sud, zavisi i od polozaja novu na fuzasteru, opustenosti tela ... patika nije merodavna, ja bih u svatovima papuce nosio al' svi bulje :jee:

Ja sam uzeo touring varijantu - model se zove Tourance. Isto Gianni Falco, samo drugi model. Pisao sam o njima ovde:

 

Ja sam tada ubrzo bio oduševljen, a utisak se nije uopšte promenio. Vozio sam i kraće i duže celodnevne ture, i zaista nije bilo nikakvog problema, niti su mi noge prokuvale niti bilo šta slično. Ja ih nosim apsolutno uvek u kombinaciji sa tzv. kompresionim čarapama (blago elastične, za svakodnevnu upotrebu, navodno pospešuju cirkulaciju) koje su od nekog svilenkastog materijala i jako su tanke, lagane i prijatne za nošenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

On topic:

 

Ja sam sa 23 godine prvi put seo na motor, prvi put vozio i kupio isti, i već sam nakon nekih 4-5 meseci od polaganja za A2 zapucao iz Niša u Grčku na more. Porodica mi je bila tamo, a ja imao više sreće nego pameti i eto, prošlo je sve u najboljem redu. Uživao sam u vožnjama samo tako. :) Bilo je to nekih 570km u danu, a pre toga su prethodile samo osrednje vožnje po lokalu sa izuzetkom obilaska Dunavske magistrale gde sam prvi put odvozao nekih 450km.

 

Od tad se dešavalo svašta, kupio sam i pouzdaniji motor (makar prividno, pošto sam uzeo 19 godina mlađi motor nego prethodni) sa ciljem da nastavim dalje, a evo još nisam otišao nigde dalje ponovo. Poslednjih par nedelja sam planirao jedan duži put motorom sa curom, ali se to malo izjalovilo i eto završih danas to putovanje sa 100l potrošenog dizela...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam u petak položio, u nedelju pravac sa ćaletom u Temišvar, čak mi ni kategorija nije bila upisana, već sam imao onaj papir kao potvrdu...koji važi samo u Srbiji :D sreća, na granici ćale prvi prošao i njemu tražili i saobraćajnu i vozačku, a ja odmah tutnuo saobraćajnu sa pasošem i nije me cimao graničar :D

 

Posle toga, mesec i po kasnije trodnevni put, 700km devojka i ja. 650km top, a onda pad, pisao sam o tome u jednoj od tema. Iz ove perspektive, ne bih opet krenuo tako brzo na put sa suvozačem, a kamo li bez još nekoga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

5. maj uzeo dozvolu i prvi put samostalno provozao dvotočkaša na javnom putu.

8. jun - na kafu u Katowice, Poljska, 2 dana u jednom pravcu, oko 850km, nekoliko dana uživanja i nazad isto tako.  Sada mi je žao što sam Tatre samo obišao, a treba im posvetiti bar 2 puna dana.

Kad se prisetim kako sam tada konvencionalno vozio, imao sam ubedljivo najmanju prosečnu potrošnju od 2,9L na 100km.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: prodat :(

Ne racunajuci iskustvo sa manjim motorima i skuterima, ja sam takodje 10ak dana posle polaganja, cim sam dobio dozvolu otisao maxi skuterom sa devojkom u Temisvar.

Sto se tice motora, nakon kupovine i 2 meseca voznje po lokalnim putevima sam isao na more, takodje sa devojkom.

Jako je bitno u tim prvim koracima voditi racuna, jer ne znas sta motor moze, a sta ne, koliko mu treba da stane i kako se ponasa pri naglom kocenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

jos jedan info u vezi cizama, dobio sam savet od jednog iskusnijeg motorasa, da u cizmama se ne hoda puno, da je taj umor zbog toga . Iako je taj savet bio preko prijateljice i nisam stigao da diskutujem sa njim o tome, ima mi logike a opet i nema, nisam isao na planinarenje sa njima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Nema logike.

 

Ja i dalje imam svoje TCX  u kojima sam sticajem okolnosti prve godine jednog dana pesacio 10+ km


Udobne su i za pesacenje i za motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

u mojima se osecam kao astronaut, uopste ne deluju da su za neku setnju,  davno sam nosio tezu obucu, kao klinac zimi one teske poluduboke cizme, secam se da posle hodanja prodisem kada ih skinem, mada verujem da te tvoje su verovatno vrhunske i sluze i za duze hodanje. Mozda ipak to stanje nije samo zbog cizama, i zbog cizama je, ali imao sam full opremu koja je teska generalno, opterecenje za telo + polozaj tela+prva duza voznja, potrebna je kondicija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ja sam po preporuci pred početak sezone uzeo TCX Rush ali bogami meni nisu uopšte za duže hodanje. Ono, par kilometara max. Jest da one ovako deluju kao neke patikice ali tvrdo bre to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

dečko iz djakova 19 godina ima, vozio skuter,mama tata kupili novu xt i eno ga sam obišao ceo svet ukrug.Nešto dugo je čekao brod iz sijetla za japan pa se vozao po kanadi gore dole sve do onog vajthorsa,što je strašno daleko od sijetla .Sve  se dešavalo pre 10 godina i spavanje putem kaučsurfersa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja