Jump to content

Moto Zajednica

Sa koliko vozackog staza ste prvi put isli na duzi put ?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I da imam gomilu para i dalje nebih kupio onaj odvratni GS :bljak:  :jok:

 

Ja sam (na zalost) docekao 27 godinu zivota da prvi put krenem na duzi put, van teritorije Vojvodine, isao sam do Crnogorskog primorja, ranije voznjice od 200-tinak km na dan ne racunam.

 

Jbg zakacile su me 90-te i 2000-te, nije bilo para, sanjao sam o putovanjima, tek na kraj 2000-tih sam uzeo motor da nije krs, s kojim bi se usudio da putujem dalje.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Motor je jedna od manje bitnih stavki kad se putuje solo, sa suvozacem je vec malo drugacije. 

Par je iz Ceske, momak vozi Javu, a devojka MZ, dosta daleko od kuce.

 

 

68384383_430149894266893_798429743107014656_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kontam da su to neki hard core Jawa/MZ entuzijasti, koji iz fazona putuju sa tim motorima, a lova im je verovatno najmanji problem, isto tako sam jednom video neke likove Austrijance koji iz zajebancije putuju kroz celu evropu na malim Puhovima od 50ccm  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Evo ga moj slucaj: 

Polozio sa 18. Kupio motor sa 24(prosle godine) i napravio 4000km prve godine, naravno sve lokalno. Ove godine me drug pitao da odemo u Tjentiste na festival i posle da se malo provozamo bas Jadranskom magistralom. Nista rezervacije, poneli smo kartu, hrane za 6-7 dana, vrece za spavanje i sator. Ja ti ne mogu opisati moje odusevljenje Jadranskom magistralom. Spavas u kampu(prvi koji ti je najblizi) vozis se od ujutru do uvece sa pauzama (oko 600km dnevno) opet spavas i tako u krug. Ja sam jedva cekao da svane dan da krenemo. Na kraju smo obisli i Sloveniju i Austuriju (Ukupno 2700km), gde se ni u jednom trenutku nisam zapitao "da nije ovo previse za neiskusnog vozaca".
E sad, meni je puno pomoglo sto sam bio sa drugom koji je 70% rute vec prosao i koji vozi motor vec 10godina. Bitan je i motor, kao i stil voznje, ali ako ti nemas kocnicu u glavi, i automatik moze biti opasan.

Da vise ne duzim, od mene imas veliku podrsku, da li isao sam ili sa nekim :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A realno kako drugacije steci vozacki staz nego voznjom, a duzi put je idealan nacin za nabijanje kilometara, znaci samo pamet u glavu, gas i uzivati u voznji, iskustvo ce samo doci vremenom. 
Medjutim mnogo toga zavisi od tipa coveka, neko i posle 10 godina voznje vozi ko pocetnik, a neko posle 3-4 godine vozi iskusno kao da je 20 godina na motoru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Položio sa 16 i tada se moglo voziti 50ccm3 do 18-te i onda automatski bez ograničenja. Bilo je to tačno prije 23 godine kada sam počeo legalno da vozim. Prvo putovanje bilo je negdje sa 20-ak godina i pređenih par hiljada u gradu uglavnom. Tada smo imali Aprilia SR 50 i putovalo se sa djevojkom (danas ženom). Kacige no name, kišna odjela ništa (motali vreće za smeće), farmerke i vjetrovke.... ali uživalo se. Cijeli period studiranja smo išli uglavnom do mora i prešli ukupno 60.000 km na tom malom čudovištu. Gledali smo face na velikim motorima i maštali kako ćemo kupiti... putovati se može na svakom motoru, bar ja tako mislim.

 

Onda se završio fakultet i zaposlili se, jedno dijete, drugo dijete i kratka pauza od dvije tri godine, onda kupovina prvog većeg motora, drugog..petog...šestog... i vozimo se i dan danas od Skandinavije do Turske smo prešli….. Hvala bogu zaradi se i može se i nekako je cijela porodica počela živjeti taj moto duh što mi je drago.  Prvo putovanje od više hiljada kilometara imali smo nakon 10-ak godina vožnje.

 

Danas spadamo u one ful opremljene sa komunikacijama, istim kacigama, skupom opremom i slično....što nas neko gore nazva bez muda....ili moderni. 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Uzeo sam Vozzi E2 paket, nabudzio malo zastitne opreme na sebe, i uskoro palim . Dosao sam u stadijum da recimo odvozam 2 sata, odmorim i telo trazi opet, pa uradim isto to, i opet me gura na jos jedan krug, videcemo na putu kako izgleda ta zelja, ali hvala svima na komentarima .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Već nedelju dana pošto sam dobio dozvolu, jer sam motor već imao spreman. Nekih 200km je bila ruta, koliko se sećam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 19.8.2019. at 11:51, Pingvin37 je napisao:

Sve vise vidjam bajkere na skupocenim motociklima pod garancijom sa gomilom vrh opreme za komunikacije, zastitu, pomoc na putu i slicno, putuju u grupi, noce po hotelima.Vidjao sam u nekim slucajevima da neke cak prati dobar automobil sa prikolicom kad je grupa veca.

 

Ima i onih koji na jeftinim ili starijim istrosenim motociklima se usude na daleke puteve, potpuno sami sa  ponekad vrlo malo novca u novcaniku.

I jedni I drugi su tu zbog ljubavi prema motociklizmu.

 

Prvi slucaj se zove ljubav i moda.

Drugi slucaj se zove ljubav i muda.
 

Ne bih se bas slozio. Evo ja putujem sa skoro novim motorom, sa vrhunskom opremom i spavam po hotelima, zasto bi vozio krs od motora, imao losu opremu i spavao po nekim budzacima kad mogu da priustim bolje, da ne mogu vozio bih na taj jeftiniji nacin... A i cuvaj se da te takav jedan moderan pozer bez muda ne opegla  u nekoj krivini sa unutrasnje strane... :lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja vozim boxera '73. god. Kozna jakna,kaciga,farmerke i starke. 100 evra u džep i odoh na more na vikend... Spavanje u šatoru,naravno. 

Po meni je ok i hotel,samo ja nisam taj tip. A što se tiče opreme- nikad nije dovoljno...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Ja ne teram modu ( nemam novaca za to ) , nemam ni ono drugo sto je Pingvin37 naveo na slovo M ali imam ogromnu ljubav - ogromnu . Takva sam se rodila i srecna sam ;) 

 

Pre par meseci sam sela na motor prvi put posle polaganja prosle godine ,koliko se secam vec druga voznja mi je bila 170km. Posle toga osim sitnih voznji po gradu sam vozila 250km, 414km, pa 385km i za sada najdrazih 470km. u jednom danu . 

Nekako mislim da nebi bio problem ni da negde odspavam u vreci za spavanje pored motora , ali da imam novac prijala bi mi soba,tus kao i wc solja :lol3::lol3: ali i ne mora ...

Nemojte da vam to kroji i odredjuje smisao vaseg uzivanja a to je putovanje , avantura i ljubav prema motorima.

Budite bezbedni, pametni i dozvolite da vam se desi zivot :na_glavi:

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre sat vremena, GR 46 je napisao:

Nemojte da vam to kroji i odredjuje smisao vaseg uzivanja a to je putovanje , avantura i ljubav prema motorima.

Budite bezbedni, pametni i dozvolite da vam se desi zivot 

Slažem se potpuno. Ne volim samo što u svakoj temi moraju da postoje predrasude.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Ne znam da li  se pod fensi opremom smatra sigurna  i dobra oprema ili postoji skupa a nepotrebna oprema koja je tu samo za pokazivanje? Ja jesam birao najskuplju opremu zato sto ne znam sta je dobro odnosno dovoljno za bezbednost, ali i ovako pocetnicki vidim da moto oprema nije kao burzujski fensi butik gde placas zlatnu bundu od sibirske veverice milione samo da bi se pokazao vec veca cena daje kvalitet za bezbednost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 7 sati, ekvador je napisao:

Ne znam da li  se pod fensi opremom smatra sigurna  i dobra oprema ili postoji skupa a nepotrebna oprema koja je tu samo za pokazivanje? Ja jesam birao najskuplju opremu zato sto ne znam sta je dobro odnosno dovoljno za bezbednost, ali i ovako pocetnicki vidim da moto oprema nije kao burzujski fensi butik gde placas zlatnu bundu od sibirske veverice milione samo da bi se pokazao vec veca cena daje kvalitet za bezbednost

U principu sto više para, to više muzike. Po meni najbolja ti je oprema marke dainese ili Alpine stars.. Mada ima i drugih pristupacnijih marki a jako dobrih. A za putovanje samo lagano i opušteno i možeš na kraj sveta... I zapamti kad si na motoru nigde se ne žuri, jebe ti se, samo lagano, uživaš pa kad stigneš da stigneš..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
2 hours ago, Gajo Sevojno said:

I zapamti kad si na motoru nigde se ne žuri, jebe ti se, samo lagano, uživaš pa kad stigneš da stigneš..

:takoje:

 

I ne seda se na motor posle alkohola, ako te tera mamurluk od prethodne večeri, kad si baš umoran, osećaš se loše...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 8/22/2019 at 11:32 AM, Gajo Sevojno said:

Ne bih se bas slozio. Evo ja putujem sa skoro novim motorom, sa vrhunskom opremom i spavam po hotelima, zasto bi vozio krs od motora, imao losu opremu i spavao po nekim budzacima kad mogu da priustim bolje, da ne mogu vozio bih na taj jeftiniji nacin... A i cuvaj se da te takav jedan moderan pozer bez muda ne opegla  u nekoj krivini sa unutrasnje strane... 

Dobro nemoj da se ljut is bre, sala je bila. Nego, koji si razred? 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7
  • Zbunjen 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Šala ti je baš onako smešna, da sam morao da reagujem.. A razred sam onaj, koji ti nećeš nikad biti ako ne promeniš smisao za humor... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Moguce. Al vredjati se i osecati prozvanim na obicnu bajkersku posalicu nije odlika stalozenosti i dobronamernosti. 

 

Daj Boze da svi imamo kao ti, nista lose nisam mislio. Citao sam tvoje putopise i tamo davao pozitivne ocene. Al nebitno sad... 

 

I ja bih kao ti voleo da kupim nov motor i da odem do Belgije. Al za sada smo tu gde smo, pa bar mi u Srbiji mozemo da se salimo ako ne mozemo svi to sebi da priustimo. 

 

Sve najbolje ti zelim. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Odgovor na tvoje pitanje moraš potražiti sam, analizirajući samog sebe. Neko je svetski talenat sa sedam godina, neko nikada do kraja života. Neko vozi ceo život bez ikakvih problema, neko posle deset metera napravi sranje. Koje odgovore očekuješ? Znaš sebe, mogu to, ili ne mogu. A i ako imaš dilemu oko toga, znači da nisi siguran u sebe. Zaključak donesi sam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nekad je u pitanju i samo sreća. Ja kad se setim sada tih mojih prvih putovanja, verovatno sad ne bi krenuo na njih, ali tada - mlad, lud, pojma nisam imao. . . 

  Kupio polovnog poni expresa, mašina na izdisaju, a zadnje pare dao za njega. Sredim ga uz pomoć prijatelja ( do tad sam znao samo poni biciklu da popravljam ) , krenem na ta neka moja putovanja, a ni ključ za svećicu nisam nosio. Obiđe me šleper, malo je falilo da odletim sa puta kad me onaj vazduh grunuo ( Kad se tad nisam usro - nikad neću ), ali eto sa šleperima se nisam susretao po gradskim ulicama. 

  U svakom slučaju, sa svakog putovanja sam se vratio sa nekim novim iskustvom i sa nečim novim što sam naučio. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Vozi koliko možeš da izdržiš fizički u jednom danu, pravi pauze, vozi polako, izbegavaj brze puteve i puteve sa dosta saobraćaja (kao što je Ibarska), i vožnja će ti biti uživanje. A ako se desi kvar, pa tu je i dosta iskusnih bajkera u problemu. U umerenoj vožnji imaćeš vremena da readuješ, a i posledice su manje fatalne, za neke ne daj Bože situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja