Jump to content

Moto Zajednica

Ukida se osiguranje AMS - POMOĆ NA PUTU ZA MOTOCIKLE!!

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Pozdrav svim bajkerima,

ne znam koliko članova je korisnik osiguranja AMS - pomoć na putu (za motore) i da su upućeni u ovu problematiku. To osiguranje je prethodnih godina koštalo oko 2500 dinara i radio ga je, koliko ja znam, samo AMSS. Sada se to ukida jer kako kažu "neće u inostranstvu niko da šlepa motore zbog nemogućnosti dobrog vezivanja i viskoke cene motora". To je bilo odlično osiguranje jer je omogućavalo da se u slučaju bilo kakvog kvara (čak i probušene gume) osloniš na šlepovanje do najbližeg servisa. Ovako si (smo) ostavljeni na milost i nemilost da se snalazimo u nekoj vukojebini... Da li neko zna za neku alternativu - šta činiti??? :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

@ZoraNS Da ti skratim, izgleda da trenutno samo Vozzi pruža usluge za motore. Neko pomenu i triglav, standrdna polisa + neka doplata čini mi se...

 

Vozzi smo testirali ja i još jedan kolega (pominje se u temi) baš zbog probušene gume. Sve bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Da, sada sam se čuo sa ženom iz Triglav osiguranja. Oni rade osiguranje i za motore ali imaju ograničenje - do 10 godina starosti (a moj je 11 godina)... jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Znaju li oni da guma moze da se probusi i na vozilu starom 11, 12, 15 godina...

Jesu li uopste razumeli za kakvo osiguranje ih pitas?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Sva ova osiguranja koja nude osiguravajuće kuće (Generali, Dunav i sl) preko međunarodnih partnera Coris, Europ itd. govore samo o "motornom vozilu", ne prave razliku je li motor ili auto. I ne vidim ograničenje u starosti...

 

https://www.generali.rs/upload/documents/Uslovi/Motorna_vozila/Uslovi_osiguranja_pomoci_na_putu.pdf

 

https://www.dunav.com/wp-content/uploads/2016/11/uslovi-PNP.pdf

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Naravno! Objasnio sam im dobro šta mi treba i odmah me je pitala za starost motora - imaju ograničenje na 10 godina starosti ( i snaga preko 4 kW) i tu je kraj priče. Računaju verovatno da je znatno veći procenat kvarova na takvim motorima pa bi da izbegnu probleme i obaveze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 2 minuta, FFBikerSar je napisao:

Sva ova osiguranja koja nude osiguravajuće kuće (Generali, Dunav i sl) preko međunarodnih partnera Coris, Europ itd. govore samo o "motornom vozilu", ne prave razliku je li motor ili auto. I ne vidim ograničenje u starosti...

 

https://www.generali.rs/upload/documents/Uslovi/Motorna_vozila/Uslovi_osiguranja_pomoci_na_putu.pdf

 

https://www.dunav.com/wp-content/uploads/2016/11/uslovi-PNP.pdf

 

 

Da, ali kada sam se pre par godina raspitivao za motor svi su rekli da njih ne rade. Samo je AMSS radio to osiguranje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Govori se o "drumskim vozilima" koje se kasnije definišu od "Putničkih vozila" pa naviše... Motocikli nisu u toj grupi. Na ovoj web strani su definisane tačno sve kategorije vozila...

 

 

propisi.jpg
WWW.PARAGRAF.RS

Pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima ("Sl. glasnik RS"...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ostaju mi dve opcije - da menjam motor ili da menjam državu ;)

Obzirom da vlasti u obe države stvarno je teško odrediti koja je "bolja" varijanta...:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, ZoraNS said:

Govori se o "drumskim vozilima" koje se kasnije definišu od "Putničkih vozila" pa naviše... Motocikli nisu u toj grupi. Na ovoj web strani su definisane tačno sve kategorije vozila...

 

 

propisi.jpg
WWW.PARAGRAF.RS

Pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima ("Sl. glasnik RS"...

 

Generali koristi termin drumska vozila, Dunav motorna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Danas sam bio u AMSS , nekim drugim poslom , i pitao ih za najavljeni paket pomoci na putu za motorcikliste , za koji su mi rekli jos pre dva meseca . Naravno nista.I inda sam rekao a sada ponavljam, ocigledno veoma na zalost trula organizacija. Pisano je to u onoj temi dosta, ali ocigledno nekog zabole za nase probleme. Pravi paket pomoci za motorcikliste ocigledno ne postoji. Sve te varijante su samo zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Stvarno ne znam cemu kukanje kad Vozzi radi.. Upravo sam ja taj drugi koga su slepali zbog probusene gume i sanirali je da mogu da nastavim put..
Zasto se svi vezuju za AMSS, kao da je nesto ikada dobro proizislo iz te organizacije.

Osnovni paket Vozzi tj. oni ga krste Premium, pokriva slepanje u Srb do 50km, sto je skroz ok, jer u kojoj god da si zabiti na 50km sigurno ima neki servis, vulkanizer, sta vec.. Pokrivaju i troskove transporta do kuce. Za 6,7000 imaju kompletnu Evropu sa smestajem, zamenskim vozilom, pokrivenim troskovima do 150e po putniku za vracanje kuci..

Ovo sto sam rekao su sve ugrubo informacije, proverite kod njih, ali konkretno moj primer, gde mi je na putu ka Uvcu (makadam) pukla guma, je dokaz da samo jedna banalna stvar koja se lako desi, otplati za tren oka godisnju pretplatu, jer bi me neko odrao da je morao slepom do dolazi po mene po onom putu. Za zapadnu Evropu necu komentarisati koliku ustedu moze da napravi..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Guglao sam juče za VOZZI i vidim da to ide samo preko neke aplikacije. Nema nikakvog kontakta (žive duše) da se raspitaš neke stvari. Malo mi je nesigurno to kada nema nikakve prodajne mreže i institucije. Nešto mi se ne dopada ta "Cloud" varijanta - Online nastanu - Online nestanu sa parama pa kome da se žališ posle...:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Ja ću probati Vozzi. Uplaćivao sam AMS i trebao mi je jednom. A za Vozzi sam čuo da su ok. Ljudi imaju pozitivna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 12 minuta, ZoraNS je napisao:

Guglao sam juče za VOZZI i vidim da to ide samo preko neke aplikacije. Nema nikakvog kontakta (žive duše) da se raspitaš neke stvari. Malo mi je nesigurno to kada nema nikakve prodajne mreže i institucije. Nešto mi se ne dopada ta "Cloud" varijanta - Online nastanu - Online nestanu sa parama pa kome da se žališ posle...:/

Nije mi jasno sta sta ti je nesigurno, @ProMaster ima covek licno iskustvo koje je podelio s nama jos pre mesec dana gde su dosli po njega u vukojebinu zbog probusene gume,znaci imas izbor izmedju vozija koji rade motore bez uslova i ostalih koji ne rade ili imaju ogranicenja,e sad druga je stvar sto si ti navikao na zivu dusu da pricas s njima i plasis se aplikacije(za to da mogu da nestanu preko noci bez ikakvih posledica si u pravu-ali tu brate vec moras da menjas zemlju a ne osiguranje)

p.s. kako koristis booking i tamo nema zive duse samo aplikacija 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Heh.. Kolege, bukvalno preslikavamo sada sve priče i komentare iz one teme na ovu temu. Kao copy-paste. Sve je ovo već komentarisano i ako samo par minuta prelistate naći ćete tamo sve odgovore na sva gore pomenuta pitanja i nedoumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

@piki Ma šta više, aplikacija ti uopšte i ne treba. Nizašta! Niti sam kupio Vozzi osiguranje preko aplikacije, niti sam preko aplikacije zvao pomoć, već preko telefona. Piše sve u temi ljudi verujte.... 

 

P.S. Jeste, istina, piše na njihovom letku da osiguranje ne važi bez aplikacije (možda istina) ali meni jedino što su tražili kad sam ih zvao je da im izdiktiram serijski broj sa plastične kartice koju sam dobio pri kupovini osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja