Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje fleka sa mat plastike

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Da li neko zna kako bih mogao da skinem fleke sa mat plastike?

Ima nekih fleka kao da je curelo nesto kapalo cini mi se da je od nekog odmascivaca ili nekog sampona koji nije bio lepo ispran pa ostale fleke

Probao medicinskim benzinom sa kojim sam skidao sve fleke ovo nece..probao sa nekim mlekom za plastiku nista i dalje...da li postoji neko resenje da ne mora da se farba? Nzm ni koliko je upilo u samu boju

Zahvalan unapred

20190803_155915.thumb.jpg.f5485e3cd910d125a0722be811b12e89.jpg20190803_155940_compress1.thumb.jpg.08a6df1be03f482422c046157919cc93.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probaj wd40... Ja nisam uspeo naci resenje za takve fleke, na crnoj mat plastici uspesno ih sakrije k2 silikon u spreju npr...

Javi ako nadjes nesto sto deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ne znam za motore, ali što se automobila tiče, mat boju je gotovo nemoguće popraviti. Ako dodje do nekog oštećenja, farba se ceo deo, bez flekovanja. Poliranje ne pomaže, sem sa specijalnom pastom za mat boju koja se ručno polira, ali ne znam gde se nabavlja. Nama je stizala diretno iz Italije, miriše na žvakaću gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Upravo sam pitao kolegu koji radi u centralnoj tehnologiji za bojenje u Torinu. Kaze: MAT BOJA SE NE POLIRA. Kada smo uvodili prvu mat boju u proizvodnju, koristili smo 3M purple, samo za ispitivanje, ali je kasnije ukinuto. E tako je to u proizvodnji...ali, mozda ima neki majstor koji ipak polira mat boju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Razlikuje se površina u pogledu završnog izgleda, da li je farbana ili je odlivak u boji strukturno. Postoji Farekla pasta za ubijanje sjaja farbane površine, možda bi njom moglo da se sanira. Ako je fleka nastala nekom tečnošću koja je sadržala rastvarač, onda je promena dubinska, odnosno strukturna i tu slabo da ima leka osim  maskiranja nekom kozmetikom koje mora da se obnavlja.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja