Jump to content

Moto Zajednica

Da li se sabiraju kazneni poeni nacinjeni razlicitim kategorijama dozvola

Recommended Posts

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Potrbno mi je tumacenje zakona o sabiranju kaznenih poena.

Tacnije da li se sabiraju kazneni poeni zaradjeni razlicitim kategorijama.

Konkretan primer:

Vozac sa A2 kategorijom je kaznjen sa 14 poena jer je vozio motor za koji je potrebna A kategorija. Vreme desavanja Decembar 2016. U to vreme ne poseduje B kategoriju.

B kategoriju dobija Februar 2017. I od tada do danas dobija 6 (obilazenje na punoj liniji) + 2 (izazvao kontakt sa drugim vozilom) kaznena poena nacinjena vozilom za koju je potrebna B kategorija.

Prostim sabiranjem 14 + 6 + 2 = 22 kaznena poena

26.7.2019 MUP RSrbije donosi odluku o oduzimanju kako A tako I B vozacke dozvole.

Da li je moguce da sabiraju kazneni poeni razlicitih kategorija I oduzimaju sve dozvole I A I B?

Postoji li pravni lek protiv ove odluke MUP RSrbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Mislim da ovo nije tacno.
Nema smisla da bude.
Lepo, kada ti napisu kaznu navedu “upravljanici vozilom tim i tim, sa tom i tom kategorijom”.
Provericu dodatno pa javljam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Kazneni poeni su evidencija vozaca bez obzira na kategoriju i upravo iz tog razloga njihovo brisanje nije vezano za recimo istek sankcije oduzimanja dozvole zbog prekrsaja 

 

Oduzmu ti B kategoriju na 3 meseca recimo zbog prekoracenja brzine ali upisu npr 4 kaznena poena u evidenciju. Posle 3 meseca mozes da vozis ponovo ali 4 boda ostaju jos 21 mesec u evidenciji i na njih se dodaju eventualni novi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I meni to nije logicno jer prilikom dobijanja B probne dozvole Februar 2017 u registru vec ima zabelezeno 14 poena dobijeni sa A2 u Decembru 2016.

A vlasnici B probne gube dozvolu sa 9. To prakticno znaci da nije mogao ni da dobije B probnu. a kamoli da dobije B posle probnog perioda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozda gresim, al bih rekao da su kazneni poeni u grupi kao zastitne mere i dodeljuju se za saobracajni prekrsaj, ne vezano za kategoriju vozila kojim je prekrsaj nacinjen. Isti se sabiraju i nakon skupljenih 22 sledi oduzimanje vozacke dozvole, tj. gubitak iste pa mora da se ide na ponovno polaganje vozackog ispita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Zar ti nije logično da pravnu pouku tražiš u MUP-u ili pravnoj instituciji. Ako se ne sabiraju onda bi neko sa svim kategorijama imao "100" kaznenih poena što bi bilo za saobračajnu eutanaziju jer opasnost po okolinu 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nemoj da ste u zabludi dozvole se oduzimaju sa 18 kaznenih a ne 22.

Al ponavljam kako je moguce da dobije B probnu ako ima 14 vazecih? Kakva je to rupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Kazneni poeni su evidencija vozaca bez obzira na kategoriju i upravo iz tog razloga njihovo brisanje nije vezano za recimo istek sankcije oduzimanja dozvole zbog prekrsaja 
 
Oduzmu ti B kategoriju na 3 meseca recimo zbog prekoracenja brzine ali upisu npr 4 kaznena poena u evidenciju. Posle 3 meseca mozes da vozis ponovo ali 4 boda ostaju jos 21 mesec u evidenciji i na njih se dodaju eventualni novi. 


Iskreno, ovo nisam znao.
Ja sam do malo pre bio ubedjen da kada oduzimaju bodove, oduzimaju samo za kategoriju kojom upravljas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А добро, реално, није мотоРцикл направио један прекршај, а авто други.

Све је то радио возач.

Он је и кажњен, а не возило. Није МУП забранио вожњу тог возила, него возачу.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
А добро, реално, није мотоРцикл направио један прекршај, а авто други.

Све је то радио возач.

Он је и кажњен, а не возило. Није МУП забранио вожњу тог возила, него возачу.


Slazem se da je vozac napravio prekrsaj ali kad ti uzmu dozvolu, to se odnosi na odredjenu kategoriju!
Tako su meni uzeli na 4 meseca za B ali sam moped vozio regularno, bar su meni tako rekli. Pokusacu da iskopam resenje.
Znaci bez obzira sto sam napravio prekrsaj sa B oduzimanje, zabrana i kazna su se odnosili na B kategoriju!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Знам, али то тек нема логике, ако си опасан по околину, ниси мање опасан са Ц категоријом, него са Б.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Poeni su za vozača, ne za vrstu vozila.
E sad, vidiš tu rupu, ima više od 9 poena a dobio dozvolu....

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мада, вероватно иду на то да када ти привремено забране управљање категоријом, то раде више као "Пец, пец, но-но!", па ти одузму на 3 месеца само ту једну.

Али, када мораш на поновно полагање јер више ниси враголан, већ опасан по живот других (за колико и горих прекршаја не будемо ухваћени, док набијемо 10 бодова за које нас казне?) учесника у саобраћају, онда нема ни једне категорије, ниси заслужио да возиш.

И да не буде да те трујем нешто сада, погледај само црну хронику на форуму и схватићеш зашто мора и строжије да се кажњава...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

A kad ti uzmu dozvolu opet ti oduzmu dozvolu samo za tu kategoriju kojom si napravio prekrsaj!
U tom slucaju nema veze sto si opasan po okolinu nekom drugom kategorijom!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Nadjoh resenje, znaci oduzimanje na 4 meseca upravljanja B kategorijom i 10 tackica... mogu slikam ako treba nekom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Jasno je, pojedinacne kazne za odredjene kategorije odsluzis pojedinacno. A poeni se sabiraju za sveukupno ucesce u saobracaju ako je pauze u prekrsajima manja od 24 meseca.
Nema sta kaznjava se vozac za ponasanje.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Koliko se secam da mi je brat pricao u Nemackoj kad ti uzmu, uzmu ti total dozvolu! Za sve kategorije!
I zajebano je bas za alkohol, njega su uhvatili sa 1.6 promila mislim i bogami ti uzimaju 6 meseci vlasi kose da vide dal si pio pa ides na “ludacki test” kod psihica da se popricate, da valjda proveri dal si se opametio i kaze nije naivno uopste, fino te ispreskace pitanjima.
Valjda nece to uskoro i kod nas!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Tako je kako je @Bruno 68 napisao. Poeni su evidencija ponasanja vozaca i zato imaju "rok trajanja" 2 godine i postoji kumulativ za ponavljanje prekrsaja. Lupicu ali prvo crveno je recimo 4 poena ali ako u 2 godine ponovis nije opet 4 nego moze biti vise.

 

Zato imas prekrsaje koji mogu da se nagode bez oduzimanja dozvole ali sa upisom kaznenih bodova (recimo upravljanje vozilom nakon isteka vazenja registracione nalepnice) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 8 minuta, Chika Jimi je napisao:

Koliko se secam da mi je brat pricao u Nemackoj kad ti uzmu, uzmu ti total dozvolu! Za sve kategorije!
I zajebano je bas za alkohol, njega su uhvatili sa 1.6 promila mislim i bogami ti uzimaju 6 meseci vlasi kose da vide dal si pio pa ides na “ludacki test” kod psihica da se popricate, da valjda proveri dal si se opametio i kaze nije najvno uopste, fino te ispreskace pitanjima.
Valjda nece to uskoro i kod nas! emoji2957.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Alkohol za B kategoriju je do 0,2 nista od 0,2 do 0,5 novčana kazna i ne znam da li bodovi i preko 0,5 oduzimanje dozvole i bodovi. Za A ili C ili D nema do 0,2 odmah ide kazna i verovatno bodovi a za C i D cak mislim da ide i oduzimanje (napamet pisem mrzi me da gledam) zato i ide oduzimanje pojedinacne kategorije jer nisu isti prekrsaji za razlicite kategorije. Nadam se da razumes sta sam hteo da kazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 2 sati, Bruno 68 je napisao:

Nemoj da ste u zabludi dozvole se oduzimaju sa 18 kaznenih a ne 22.

Al ponavljam kako je moguce da dobije B probnu ako ima 14 vazecih? Kakva je to rupa?

Bruno, najverovatnije da je rupa u sistemu odnosno da u tom momentu nisu videli postojanje kaznenih poena. Ja drugo objasnjenje nemam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja