Jump to content

Moto Zajednica

Bumbarevo brdo

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

To se ne “dešava”, kolega.
Ne radi se o tome da se okliznuo u kolima ili prosuo kafu po sebi. Nego je svesno, namerno i sa predumišljajem skrenuo presecajući suprotan smer sa aktivnim saobraćajem. Nemoj da relativizuješ prekršaj zbog umanjenih posledica zahvaljujući dobroj reakciji vozača, dobre opreme i motora koji je učestvovao u nesreći.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 4 sati, ivandeka je napisao:

@Arso, put na koji skreće BMW prolazi kroz Tavnik i izlazi na magistalu za Kv kod benz pumpe "Gigant".

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 

U pravu si stotinu puta sam prošao ovim putem od Mrtčajevaca ka Kragujevcu a da sam tek sad uklavirio da to skretanje desno, gledajući iz pravca Bresnice, vodi u Tavnik. Svaki dan čovek nešto novo sazna, ali ipak je to dosta daleko od Bumbarevog Brda, ova raskrnica bi trebalo da pripada ataru sela Bresnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
6 minutes ago, Urban Cruiser said:

To se ne “dešava”, kolega

Na snimku se jasno vidi pribrana reakcija motocikliste,tj iskustvo kada je video da ne može izbeći udar,ovo je klasican urološki problem kod vozaca automobila (bolenje ku..a) za vozace motora. Sto je neko rekao u postu iznad,da je kamion isao u susret ne bih ga zajebala navigacija da ovako naglo skrene

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
Pre sat vremena, Urban Cruiser je napisao:

To se ne “dešava”, kolega.
Ne radi se o tome da se okliznuo u kolima ili prosuo kafu po sebi. Nego je svesno, namerno i sa predumišljajem skrenuo presecajući suprotan smer sa aktivnim saobraćajem. Nemoj da relativizuješ prekršaj zbog umanjenih posledica zahvaljujući dobroj reakciji vozača, dobre opreme i motora koji je učestvovao u nesreći.

Nisam hteo da relativizujem bilo sta u konkretnom slucaju a pogotovo sto sam svestan da je covek sa sinom na motoru stradao, samo kazem da se desavaju idiotske stvari zbog jebene navigacije i sam sam nekoliko puta u inostranstvu po gradovima imao panic alert od strane navigacije (ono kada nisi siguran da li ti govori da skrenes u tu ili sledecu ulicu).

 

Inace vec sam dosadan koliko sam puta ponovio da je telefon vece zlo u saobracaju od alkohola a ovo sam trapavo pokusao da kazem da ni navigacija nije naivna stvar 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Prica da je gledao u navigaciju po meni nikako ne pije vodu...nije motor bio 100m udaljen,nije isao preterano brzo...u momentu kada odlucuje da skrene,motor je udaljen ne vise od 20-30m...ko jos gleda u ekran GPS,a skrece,meni ovde prica ''nisam ga video'' nije bas realna,jer,opet kazem,nije motor isao 150 i bio na 100m u momentu dkretanja BMW-a.

 

P.S.

Hvala za link.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
2 minutes ago, hidroponika said:

Ovu liniju koju vidis je linija kraja puta a ne razdelna....

Ahaaaa, sad shvatam. Bravo za analizu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Slažem se da je to prilično riskantna stvar. Imam ćerku, 28 meseci, svako sedanje na motor mi je mnogo teže nego ranije. Ako budem vozio u njenim tinejdžerskim danima, sada nisam siguran da li ću i nju voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa ne treba baš tako razmišljati,pa svaki izlazak na ulici nosi dozu rizika i sa tim se treba pomiriti jer u suprotnom ako budemo strepeli od svakog rizika onda život i nije neki život.Treba uživati u životu i naravno svoditi rizik na minimum ali ipak ne preterivati.

  Što se same nesreće tiče neko napisao "...vide se pribrana reakcija vozača" ili tako nešto,pa ja nisam video apsolutno nikakvu reakciju vozača motora.Ne bi da budem pogrešno shvaćen ne mislim da umaćujem iskustvo ili veštinu vozača motora ali bmw auto je takvom brzinom i tako kasno preseko put da ovi nisu ni imali šanse da reaguju.I baš zbog te brze promene pravca automobila mislim da je vozač jasno video motocikl i da je računao da će proći ali se na žalost putnika na motoru proračunao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 57 minuta, Urban Cruiser je napisao:

Slažem se da je to prilično riskantna stvar. Imam ćerku, 28 meseci, svako sedanje na motor mi je mnogo teže nego ranije. Ako budem vozio u njenim tinejdžerskim danima, sada nisam siguran da li ću i nju voziti.

Moju ni sa puškom više ne mogu naterati na motor,posle mog udesa...i bolje...i ženu vozim pipavo,kamoli ćeru...nekako taj osećaj odgovornosti čeprka...

 

Brz oporavak kolegi i sinu želim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mozda je i moglo da  se eskivira ali ga zajebao auto koji je vozio iza rumuna, vidi se  na snimku momenat kad pocinje da koci ali nije mogao da izbegne majmuna zbog auta koji mu je isao u susret. Vazno da je rumun spustio gace na pola dupeta.... Uh sto bi ja to mlatio govnavom motkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Uf ovo je jezivo skroz... srećom ostadoše živi, ništa drugo nisu mogli da urade do da se olupaju o budalin auto

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ova bela nije ivična traka, već traka razapeta da simulira ogradu firme iz koje je ovo snimljeno.

 

Brz oporavak želim ocu i sinu! Koliko nisu toliko na kraju jesu imali sreće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Mozda je i moglo da  se eskivira ali ga zajebao auto koji je vozio iza rumuna, vidi se  na snimku momenat kad pocinje da koci ali nije mogao da izbegne majmuna zbog auta koji mu je isao u susret. Vazno da je rumun spustio gace na pola dupeta.... Uh sto bi ja to mlatio govnavom motkom


Ne razumem baš ovu analizu, ali se u svakom slučaju vidi kako se Ivici propinje sin iza od njegovog kočenja. Manevar izbegavanja prepreke na ovoj udaljenosti je nemoguć.



На овом путу нема средње линије?
Она крајња линија можда збунила возача да крајем ока види да из друге траке, оне која то није, нема никога?


Jel to komentar ili retoričko pitanje? Pogledaj slike sa mesta nesreće, sve linine postoje!


Pa ne treba baš tako razmišljati,pa svaki izlazak na ulici nosi dozu rizika i sa tim se treba pomiriti jer u suprotnom ako budemo strepeli od svakog rizika onda život i nije neki život.Treba uživati u životu i naravno svoditi rizik na minimum ali ipak ne preterivati.
  Što se same nesreće tiče neko napisao "...vide se pribrana reakcija vozača" ili tako nešto,pa ja nisam video apsolutno nikakvu reakciju vozača motora.Ne bi da budem pogrešno shvaćen ne mislim da umaćujem iskustvo ili veštinu vozača motora ali bmw auto je takvom brzinom i tako kasno preseko put da ovi nisu ni imali šanse da reaguju.I baš zbog te brze promene pravca automobila mislim da je vozač jasno video motocikl i da je računao da će proći ali se na žalost putnika na motoru proračunao.


Pogledaj bolje...


Kolege, da budem vrlo subjektivan, mene ponekad, na ovakvim objavama, komentari podsećaju na one tzv. botovske po info-medijima.

Te se javljaju “baba Vange” i neki “taroti” sa pričama “gledao navigaciju, zbunila ga bela linija, računao 2+2, ovo-ono”, pa onda upadaju ovi što pročitaju prva dva reda i odma imaju spreman komentar “nije ovo leptirovo brdo, nema ovde skretanja, tu mi strina skreće kod svastike po jaja kad odlazi od zaovine sestre koja živi kod četvrtka pa levo”... a sa govnjivim motkama, spuštenim gaćama i nešto tipa “devojka mu ima ružan rukopis” proserete se kao kad govno udari u ventilator!

Povredjen je kolega i njegov sin, sud (jebemliga ako i to postoji) će utvrditi okolnosti, ali svakako je potrebno da se prvo zapitate da li možete da pomognete!

Sutra, mada nikome to zaista ne želim, kad osvane snimak sa vašim udesom, neće vam ni malo biti drago da neki “kolega” razglaba o tome kako zna za dobru pečenjaru u blizini nesreće ili da li je neko slušao cecu ili žaklinu sa garmin navigacije!!!
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Brz oporavak zelim ljudima. Pozitivno u ovom je sto nisu podleteli pod kamion da ih zgazi,hvala Bogu glava na ramenima.
Nek su nam zivi i zdravi.
Sto se tice vozaca BMW a,definitivno nema opravdanja. Mogu samo reci,kao neko kome je voznja profesija, da se svakom desi blokada,ta jedna sekunda nepaznje...umor,dug put,sve to dobro znam i znam tacno za taj sekund kad ne znas sta si uradio. Jednostavno je tako. Ono sto sigurno mogu reci , ili nije dobro procenio pa je mislio da je motor dalje da ima vremena da skrene ili ga stvarno nije video. Da je video motor koji ce udariti u njega sigurno ne bi skrenuo...po prirodi se plasimo za sebe i instiktivno bi kocio,da ga je video. Definitivno on iz nekog razloga je imao blokadu i za njega motor nije postojao tog momenta.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
37 minutes ago, slobasuper9 said:

Definitivno on iz nekog 

Da.... Da, uradi ti ovo u EU.... Ima da te proteraju sledecih 500 godina. Nema opravdanja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja