Jump to content

Moto Zajednica

Bumbarevo brdo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova

Danas oko 13.15 h, na putu Mrčajevci- Knić, kod skretanja za Tavnik, desila se saobraćajna nezgoda u kojoj je učestvovao motocikl. Od ljudi koji su stajali u koloni sam čuo da su otac i sin bili na motoru, da je auto BMW iz suprotnog smera preticao i pokušao da se provuče pored motora, ali da je motor ipak udario u zadnja leva vrata. Nisam mogao da vidim ni vozila ni ljude, od mase na licu mesta. Pričali su da je momak ozbiljno povređen. Po medijima nema nikakvih vesti o ovoj nezgodi, pa da li neko sa foruma nešto zna, ko je u pitanju i da li su povrede ozbiljne. Samo da ne bude za crnu hroniku.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nešto mi nije jasno kod ovog naslova  "Bumbarevo Brdo". Bumbarevo Brdo jeste na putu Mrčajevci-Knić, ali tu nema nikakvog skretanja za Tavnik. Po fotografiji bih rekao da je reč o Ibarskoj između Mrčajevaca i Kraljeva.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Na fejsu se vrti snimak ove nezgode. Jezivo izgleda,nakon udarca u bmw motor pravi salto unapred. Brz oporavak zelim obojici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Selo bresnica,cesto prolazim ovde,jeste malo nepregledno,ali momaka sa autom je definitivno u prekrsaju.

E sad posto je ovo javno obracanje. Gospodiu sa automobilom bih se javno najebao svega po spisku.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Baš bilo blizu i kolega sa motorom tu skoro ništa nije mogao da uradi. A nije mi jasno kako ga ovaj sa autom nije uočio, (moguće da je koristio telefon).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Navodno, gledali u navigaciju koja ih je vodila na skretanje, nisu bili sigurni kuda treba da idu pa zato nisu obraćalu pažnju na situaciju ispred.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 14 sati, Urban Cruiser je napisao:

Dobro su prošli. Decak kontuzija, bez preloma, a otac Ivica zagipsiran.

Da li su poznati ovde na forumu,odakle su,koliko su ozbiljne povrede?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50
pre 9 minuta, ivandeka je napisao:

Navodno, gledali u navigaciju koja ih je vodila na skretanje, nisu bili sigurni kuda treba da idu pa zato nisu obraćalu pažnju na situaciju ispred.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ovo je vrlo moguće. Mlad vozač, povrh toga stranac, vrv totalno pogubljen na našim putevima bez putokaza.

Sve ovo vazi ako se udes desio na raskrsnici ka Tavniku, kad se krene od Knića ka Mrčajevcima, gde te navigacija upućuje da skreneš levo na sporedni put. To je prečica ka Kraljevu, sigurno 7-8 kraće nego preko Mrčajevaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A da je isao kamion onda bi obratili paznju, ipak je sopstvena guzica u pitanju.

GS-ova dnevna svetla nema sanse da nije video bez da su maglenke upaljene, koferi, velika silueta je u pitanju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 50 minuta, ivandeka je napisao:

Navodno, gledali u navigaciju koja ih je vodila na skretanje, nisu bili sigurni kuda treba da idu pa zato nisu obraćalu pažnju na situaciju ispred.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

Nije opravdanje! :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam drastično smanjio kilometre po lokalu. Kada vidim auto koji ima i naznaku da skrene levo, živ se stresem. Odmah kočim.

 

Imao sam iskustvo da me auto koji skreće levo iseče:

 

Brzina kojom sam ja išao nije bila veća od 35km-h. Na raskrnici meni i automobilu zeleno. On propušta sve automobile da bi skrenuo levo. Ja nailazim "Kawasakijem" u raskrsnicu ali sa nešto većim rastojanjem od auta ispred. Fantastično osvetljenja raskrsnica, bez prepreka. U jednom trenutku gledam se sa vozačem auta oči u oči, uključeno oboreno svetlo i dve "Hella" maglenke od 55W.  U trenutku kada sam prišao, čovek pušta kvačilo i kreće, seče mi put. Kao da mi je bukvalno i namenski pravio sačekušu. Spasla me ta niska brzina koju sam išao. Da je 50 bilo, lupio bi se auto kao ništa. Ovo na otvorenom putu, gde se ide 60, 70, 80... To je zlo i nek Bog sačuva svakog od toga.

 

Ne sećam se kada i gde, u jednom tekstu sam napisao:

 

Automobilista registruje automobil i veća vozila. Sve ostalo je nesvesno u mozgu činjenica manjeg prioriteta. Fizički nisi pretnja po automobil. Drugo i još bitnije, motociklistu ne vide kao čoveka koji upravlja vozilom. Vide ga kao objekat, stvar... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Jbg desava se to sa navigacijom cesto kao i sa telefonom, rekao bih da je saobracaj bio bezbedniji bez gedzeta ono promasis destinaciju ali stanes i pitas a sada ljudi upadnu u jezero jer je navigavija tako rekla.

 

Jasan je gnev ali moze i nama da se desi u stranoj drzavi da nas navigacija zbuni i da splet nesrecnih okolnosti dovede do udesa. Vazno je da su ljudi manje vise ok cemu je uveliko doprineo i njihov tempo i nacin voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja