Jump to content

Moto Zajednica

TrackDay br 10, Trackday br 11 i Challenge 2

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Postoji mehanizam prigovora, tako da za sve slične pojave pozivam one koji se osećaju oštećenim da ga iskoriste. Kazne su stop&go tipa, na sledećoj promeni vozača, kao što ste verujem videli da primenjujemo i sve su teže kako se broj prekršaja istog tima povećava.
A da li cete isto da uvedete prikladne kazne kao na primer za ono koji je skratio voznju u intro grupi koja je vozila manje od 20min umesto planiranih 30min. Isto tako ne postoji ni jedna tenda gde se mogu ostaviti motori i oprema pre polaska nego svi sedimo na suncu i to ne unutra nego napolju, na ulazu, ispod drveta?
Mislite da je to u redu ili mora da se uplati celodnevni da bi mogli da udjemo unutra i da ne sedimo na vrucini.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zx6r

Dugo nisam vozio TD ali su me prijatno u subotu iznenadili markeri za apex-krivine(nadam se da su zbog toga bili postavljeni:)) ocekujem da ce to biti praksa i na buducim TD. Puno pomaze nama pocetnicima. Sve pohvale za organizatora za ideju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 14 sati, Stefan Lone Wolf je napisao:

A da li cete isto da uvedete prikladne kazne kao na primer za ono koji je skratio voznju u intro grupi koja je vozila manje od 20min umesto planiranih 30min. Isto tako ne postoji ni jedna tenda gde se mogu ostaviti motori i oprema pre polaska nego svi sedimo na suncu i to ne unutra nego napolju, na ulazu, ispod drveta?
Mislite da je to u redu ili mora da se uplati celodnevni da bi mogli da udjemo unutra i da ne sedimo na vrucini. 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

U pravu si, proverili smo detaljno i INTRO grupa u subotu jeste netrivijelno skraćena i to našom greškom (kasnio brifing). U tom smislu želimo da ispravimo nepravdu: 

 

Svi učesnici intro grupe sa TD10 imaju pravo na refundaciju jedne trećine uplaćene cene (toliko vremena je trajanje vožnje skraćeno) ili NA JEDAN BESPLATAN PUN TERMIN U INTRO GRUPI na nekom od TD do kraja ove sezone, šta god da izaberu. Javite se na mejl info@trackday.rs sa sa svojim izborom.

 

Što se suncobrana i tendi tiče, mi kao organizator ne obezbeđujemo hlad van kruga staze. Takođe, ulazak u krug staze dok traje prepodnevni redovan TD za učesnike intro grupe nije moguć. Upravo iz razloga što je vožnja u intro grupi manje udobna od redovnog učešća na TD, cena je višestruko povoljnija. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Kada se ocekuju svi krugovi? Mene licno bas zanima ko je pobedio u 1000 pro/rookie iako nisam bio deo te kategorije - mogu zamisliti tek ucesnike iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Komentar u vezi klase rookie: svesni smo situacije da je u klasi rookie bilo takmičara koji su serijski vozili vremena 1.25-1.28 (pa i bolje), a koji nisu imali vreme na OMK listi, pa je dozvoljena inicijalna klasifikacija u rookie klasu. Budući da je trka poništena, nema formalno mnogo smisla raditi promenu klasa u duhu pravilnika o OMK listi, ali za sledeće trke ovo će svakako biti slučaj. Svaki tim koji ima takmičare koji serijski voze bolje od granice za klasu rookie, biće prešaltovan u pro konkurenciju i onda klasifikovan u okviru iste.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 7 sati, severian je napisao:

Finalno saopštenje organizatora:

 

 

 

POREDAK trke sa presekom u 16.35h (pogledati saopštenje za detalje :) ):

Screen-Shot-2019-09-04-at-12.23.00-PM.png

 

 

Svi timovi svoje prigovore na gornje odluke mogu da izjave putem zvanične email adrese info@trackday.rs najkasnije do četvrtka, 5. Septembra u 19h. U prigovoru se obavezno pozvati na tačku TDC pravilnika, na osnovu koje prigovor izjavljujete.

 

Nakon toga razmotrićemo sve pristigle prigovore i odlučiti po istima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pristigli prigovori:

 

1. Tim "Rookie racing" uložio je sledeći prigovor:

Hteo bih da ulozim prigovor na odluku o ponistavanju trke:
https://trackday.rs/finalno-saopstenje-organizatora-trka-trackday-rs-challenge-2-2019/
na osnovu pravilnika (https://trackday.rs/trackday-rs-challenge-opis-i-pravila/) u kojem se kaze:


Ukoliko je trka prekinuta, a prošlo je više od 2h od početka trke, organizator može trajno prekinuti trku, kada će rangiranje sa poslednjeg očitanog kruga postati i zvanični rezultat trke.

Smatram da su rezultati koji su sakupljeni do trenutka otkazivanja mernog uredjaja validni te da se isti uzmu kao konacan rezultat trke.
-- 

Best,
Rastko Jokić

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750

Upravo sam upoznat sa novinom da se ukida zvanicno merenje vremena za sve naredne trackday dogadjaje! Nazalost iz kojeg god razloga da je doslo do ukidanja ove usluge, dal zbog odbijanja navaka da preuzme odgovornost, ili zbog izostanka dogovora izmedju organizatora i navaka, kao i uvek mi krajni klijenti i vozaci trpimo posledice. Zvanicno merenje vremena je sastavni deo trackday dogadjaja koji pruza priliku za licno unapredjivanje voznje kao i zdravu konkurenciju izmedju ucesnika. Po meni bez zvanicnog merenja vremena, ceo dogadjaj gubi svoju čar. Za mene kao i dobar broj vozaca mislim da je ovakva odluka loša za buducnost trackday dogadjaja na navaku. Ja kao i dobar broj mojih drugara i kolega otkazujemo buduce učešce sve dok se ovaj problem sa Navakom ne reši

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Sistem kakav je sada ne obezbeđuje sigurno merenje vremena i kao takav po našem mišljenju ne obezbeđuje fer rangiranje, a samim tim "ni licno unapredjivanje voznje kao i zdravu konkurenciju izmedju ucesnika". Žao nam je što ti i tvoji drugari nećete učestvovati na TD do kraja sezone, ali mi jednostavno ne želimo da korisnicima naplaćujemo uslugu za koju ne možemo da garantujemo da radi, pri čemu su odštetni zahtevi za oštećene transpondere od strane vlasnika sistema (nije NAVAK) nerazumno visoki, što na žalost neke naše kolege dobro znaju. Zato do kraja sezone sistem koji ne radi korektno nećemo koristiti, a svim vozačima će biti naravno umanjena cena TD (manje cene su već aktivne, ima na sajtu).

 

Alternative za merenje vremena postoje, neke od njih su besplatne, a svakako će i zvaničan sistem biti rešen na kvalitetan način, bilo kroz pravu kontrolu i unapređenenje postojećeg NAVAK sistema, bilo kroz alternativu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750

Apsolutno se slazem da nepouzdan sistem merenja vremena ne treba koristiti a po najmanje naplacivati. Dobar broj vozaca na stazi odavno ima i svoj sistem merenja vremena, ali to svakako nemoze zameniti zvanicno merenje vremena organizatora! To je ipak zvanican i najobjektivniji izvor rezultata na koji se svaki vozac treba osloniti, pod uslovom da je ispravan naravno. Tako da se nadam da cete uspeti uprkos izazovima da obezbedite vozacima pouzdan sistem merenja vremena u skorijoj buducnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
On 4.9.2019. at 20:43, severian je napisao:

Pristigli prigovori:

 

1. Tim "Rookie racing" uložio je sledeći prigovor:

Hteo bih da ulozim prigovor na odluku o ponistavanju trke:
https://trackday.rs/finalno-saopstenje-organizatora-trka-trackday-rs-challenge-2-2019/
na osnovu pravilnika (https://trackday.rs/trackday-rs-challenge-opis-i-pravila/) u kojem se kaze:


Ukoliko je trka prekinuta, a prošlo je više od 2h od početka trke, organizator može trajno prekinuti trku, kada će rangiranje sa poslednjeg očitanog kruga postati i zvanični rezultat trke.

Smatram da su rezultati koji su sakupljeni do trenutka otkazivanja mernog uredjaja validni te da se isti uzmu kao konacan rezultat trke.
-- 

Best,
Rastko Jokić

 

 

U roku za prigovore, pristigla je jedino gore citirana žalba.

 

ODLUKA:

 

Relevantna odredba TDC pravilnika na koju se prigovor odnosi doslovno glasi:

  • Ukoliko je trka prekinuta, a prošlo je više od 2h od početka trke, organizator može trajno prekinuti trku, kada će rangiranje sa poslednjeg očitanog kruga postati i zvanični rezultat trke.

 

Gore citirano pravilo odnosi se na prekid trke (usled npr. pada, povrede, nediscipline ili bilo kog drugog razloga regulisanog pravilnikom zbog koga se ističe crvena zastava). U ovom slučaju, trka nije prekinuta, već je naknadno utvrđeno da sistem merenja vremena nije radio ispravno.

Ipak, samo iz ovog formalnog, semantičkog razloga nismo želeli da odbacimo prigovor, budući da se može braniti teza kako duh ovog pravila (made ne i formalno slovo istog) može da se tumači kao potencijalno validni osnov za žalbu. Suštinski razlog, za koji smatramo da je osnov po kome treba ocenjivati ovakvu žalbu, je činjenica da zvaničan sistem merenja vremena na trci nije radio korektno. U tom smislu, organizator ne može sa 100% sigurnošću tvrditi da su i rezultati izmereni do 16.35h tačni i 100% ispravni. Jednostavno poverenje u taj sistem je izgubljeno. Duboko smo ubeđeni da kao zvaničan rezultat može biti proglašen samo onaj rezultat iza koga možemo da stanemo 100%. Smatramo da je to jedini način da takmičenje bude fer i čisto.

 

Iz tog razloga, donosimo sledeće odluke: 

  1.  Jednoglasno, odbacujemo prigovor tima ROOKIE RACING. 
  2. Odluka o refundaciji kotizacije svim timovima ostaje na snazi. Budući da odbacivanjem gornjeg prigovora rezultati ostaju nezvanični, a trka zvanično poništena nema osnova za promenu odluke o važećoj refundaciji.

 

U odlučivanju smo se rukovodili najiskrenijim sportskim motivima, bez bilo kakvog obzira prema konsekvencama koje mi kao organizator treba ili ne treba da snosimo (refundacija). Najiskrenije se zahvaljujemo Rastku (tim Rookie Racing), jer je prigovor podnet u sportskom duhu, bez bilo kakvog ličnog interesa, a naterao nas je da još jednom sve pretresemo i dobro razmislimo o situaciji. Odluku smo doneli po savesti, sa idejom da čist moto sport počinje od nas samih, od onoga šta mi organizujemo (dobro ili loše), a ne od komentarisanja drugih.

 

Hvala svima na svim porukama i podrške i zamerke, najiskrenije to mislimo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Ako dobro sam razumeo, od sada pa na dalje, nema transpondera i merenja vremena, a ostala su jos 3 TD u ovoj godini. Jedino "resenje" za sada ostaje aplikacija RaceChrono ili nešto slično, osim ako imate neki bolji predlog ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Racechrono je naravno odlično rešenje, sa manom što on daje jedino borbu sa samim sobom. Uporedjivanje sa drugima putem omk liste tu gubimo. Zato radimo na boljem resenju za td - napravicemo svoju app, koja će imati sve uobicajene funkcionalnosti, uključujući listu, a podrzace i 10MHz gps risivere. Ne znam da li ćemo stici već za td12 i kada će biti test verzija, ali to je smer. 

 

Za trku, radimo na tome sa obezbedimo profi sistem. To je smer. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ovo mu sve dodje kao hladan tuš … Sreća moja da nisam vozio bio bih na lekovima :D.

Ipak, za sve ove godine (3) uvek smo se svi borili sa tim transponderima i uvek se nekako lomilo što po organizatorima ili po nama samima.

Na žalost ali i na sreću napravili ste presek na pravi način. Na trci koja je negde kruna i želja svih nas da se dokažemo.

Danas jesu mnogi revoltirani i nezadovoljni, danas organizatori piju te iste lekove da bi pregurali situaciju, ali želim da dam pozitivu za ubuduće. Iskreno verujem da se Organizatori trude da nam daju maksimum užitka koliko god je to moguće shodno gde smo, gde vozimo i ko se sve pita … jednostavno dobro je što ste odustali od tih "transpondera" i što tražite prelazno a na kraju konačno rešenje. Pozdravljam svaki  trud da budete samostalni bez uticaja Navaka koji danas hoće sutra neće. Želim svima da se ove godine voze bez tenzije oko vremena i nadam se da ćemo od sledeće svi voziti sa transponderima koji neće praviti problem. Eto :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Identifikovan problem je već 50% rešen. Za sledeću sezonu biće sigurno bolji sistemi.

 

Ne zaboravite da do skoro niste ni imali gde da vozite.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisam nikad vozio stazu, ali ne mogu da zamislim ni jedan komercijalni GPS uređaj (uključujući i one koji se reklamiraju upravo za "race" namene i imaju frekvenciju osvežavanja 10Hz ili više) da se koristi za bilo kakvo zvanično merenje vremena... Prvo zato što i ovi "race" receiveri imaju minimalno vreme update-a pozicije do cca 0.1 sec (što je za primenu na stazi previše - desetinka je oho-ho), a druga stvar je što, koliko god sam receiver precizno pozicionirao, uvek postoji dobra doza nepreciznosti u samom pozicioniranju iz milion i jednog razloga (a u idealnim okolnostima kreće se oko 2m, što je čitava dužina motora!). Znači, to je sve super za neku okvirnu naknadnu analizu uz ostale prikupljene podatke sa senzora motora i drugih senzora, za pravljenje overleja prilikom montaže videa, online praćenje dešavanja na stazi i šta ti ja znam, ali za zvanično merenje vremena - nije. Sve ovo pričam iz ličnog iskustva jer razvijam neki moto uređaj koji između ostalog ima i GPS, pri čemu sam morao iščitati priličnu količinu teoretskog materijala i u praksi testirati veći broj raznih GPS modula (pričam o komercijalno dostupnim GPS čipovima/modulima, a ne raznim komercijalnim uređajima koji u sebi sadrže iste te module)... Ne možete da verujete koliko je u stvari sirovo GPS očitavanje "prljavo" i koliko softverske aproksimacije je potrebno da bi imali "user friendly" output... O GPS modulima u mobilnin telefonima (i njihovu tačnost uz svu dodatnu podršku sa IMU senzora u telefonu i dodatnu softversku aproksimaciju) ne bih previše trošio reči :)  Upravo zbog toga, apsolutno svi sistemi za precizno merenje vremena na stazi (i ne samo na stazi) bazirani su na nekom vidu RFID traspondera/receivera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja