Jump to content

Moto Zajednica

Jedno pitanje za Jawu

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Poz puko mi je držač auspuha na vrhu gdje se steže u cilinder?E sad kolega mi je reko da bi trebalo pasat od MZ-a?ako je istina od kojeg točno nisam uspio nigdje nać za jawu novi držač pa ako paše i taj stavio bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, Drina je napisao:

Poz puko mi je držač auspuha na vrhu gdje se steže u cilinder?E sad kolega mi je reko da bi trebalo pasat od MZ-a?ako je istina od kojeg točno nisam uspio nigdje nać za jawu novi držač pa ako paše i taj stavio bih.

Ne znam kako je reseno na tvojoj jawi, ali ja na simsonu redio tako sto sam kad se navoj na cilindru zeznuo, navrtku zavario za izduvnu cev, zavario uske od celicne zice, na cilindru (rebrima) probusio otvore za fi 5 metalne sipke. Stavio bakarni zaptivac izmedju i za uske zakacio opruge i nategao ih i zakacio za mstalne sipke. Nikad vise problem, a jebavao se sa tim godinama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sad kad citam sta napisah, mozda je nejasno, ali sam napravio kacenje kao sto se na vecim motociklima top kaci na izduvnu cev. Dve opruge i kraj price. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Drina - Prvo napiši na kom modelu Jawe ti se to desilo, jer nije kod svih isto. A mogao bi i da to slikaš i postaviš sliku .  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Tačno tako , kod modela 634 holender se šrafi u cilindar a kod 638 , za koji predpostavljam da je problemčić , navlači izduvnu granu ka cilindru . Obe varijante su dostupne samo treba preciznija informacija 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Radi se o 638 izvini nema bas kategorije za jawu a nije ni MZ?uglavnom pušta malo goriva tu gdje je puko zatezač i neradi mi štangas više stalno se gasi i teško pali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 4.8.2019. at 20:57, zemunac72 je napisao:

Jos kad bi popunio profil pa postavio temu na odgovarajuce mesto...bilo bi sjajno. Od kad je jawa turing motor leba ti?

Neznam iskreno u koju spada s obzirom da sam prešao dosta BiH sa njom pa nisam znao gdje je stavit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja