Jump to content

Moto Zajednica

Vizir kacige, ima li pomoci?

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ovako, juce supruga uzme da mi obrise kacigu od buba itd... 

 

Dok je brisala uzme noktom da skine nestobsa vizira i krene da se guli onaj lak. Ona nastavi, misleci da tako treba da skine sve... 

 

Uglavnom ujebe vizir totalno. 

Onda ja stupim na scenu sa 1000,pa 2000 vodenom i na kraju polirkom i 3m pastom zeleni cep. 

Medjutim nisam nista napravio, mutno i muzgavo. Na kraju sam čak od nervoze pritisko polirku pun gas i duboko izrisovao ivicom glave polirke. 

 

Jednom recenicom, osrao sam se totalno. 

 

Jel ima neko ideju jel ima pomoci il da bacim sve u qrac i trazim drugu kacigu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Koja je kaciga? Nije vizir ne zamenjiv...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Kaciga je lazer lsp02

Prilicno stara, kupio ovde na forumu za neke smesne pare(vise ruke radi placeno), ali je zadovoljavala moje potrebe, jer kad je polovna ne vodim bas racuna o njoj i nebrinem se kad uzmu da je gledaju isprobavaju i ostalo. 

 

E, drugi vizir nisam nasao na netu. 

Ako ovoj nema pomoci, onda bih kupio novu neki LS2 vidim da su ih puni oglasi, a nisu skupe.

Jel ima neko iskustvo sa LS2? 

IMG_20190804_171333.jpg

IMG_20190804_171328.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

A ako je vec takva situacija, slobodno se pocasti novom. Ja bi se pocastio ali sam navikao da se mucim... Za mene se sve veoma tesko nadje, meni treba flip-up 64-65 cm odprilike sto je negde 3-4xl... Koga ja jadan da pitam za iskustva sa bilo kojom kacigom?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nista druze, tebi da se osaluje jedna betonska po mjeri

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Nista druze, tebi da se osaluje jedna betonska po mjeri

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока


Nije da nemam kacigu, namucio se svojevremeno dok i nju nisam nasao ali dobro bi mi dosao jos koji komad...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Auuu druze ja imam glavatog drugara, nema broj za njegovu glavu... Prasta mu policija, kaze ako nadjes za ovolku glavu kacigu, placam 5 kazni... I tako prolazi :)

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Nije zezanje bez kacige voziti motor, ne radi se o kaznama. Ja motorom idem svuda pa i na dalja putovanja... Evo posle dosta godina pre 7 dana sam pao sa motora, da mi nije bilo kacige... A ne stedim motor dok ga vozim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Nista druze, tebi da se osaluje jedna betonska po mjeriemoji23.png

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Oraniji odseci usice i eto slemica isti iz Louisa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
2 hours ago, miksamgm said:

iskustvo sa LS2?

Ja nosim LS2 vec bogami peta sezona i planiram opet da uzmem LS2, odnos cene i kvaliteta top!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Oraniji odseci usice i eto slemica isti iz Louisa 
Bitno je da ideje postoje a za ostalo cemo lako...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 23 minuta, velimirjevtic je napisao:

Ja nosim LS2 vec bogami peta sezona i planiram opet da uzmem LS2, odnos cene i kvaliteta top!

Kaciga LS2 Full Face FF353 RAPID CARBORACE

To sam planirao, tj trazio sad i gledao po netu ceo dan. 

Sta mislis? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre sat vremena, velimirjevtic je napisao:

Ja nosim LS2 vec bogami peta sezona i planiram opet da uzmem LS2, odnos cene i kvaliteta top!

Slažem se sa kolegom.

Treća sezona, sa LS2 FF 370 easy, na glavi.

Solidna zaštita od vetra, udobna, ne prigušuje zvukove previše.

Vizir je otporan na grebanje i sredstva za pranje.

Može da se skida i lako se nabavi drugi (kao i držači vizira).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, Mr.Piplfoks je napisao:

A ako je vec takva situacija, slobodno se pocasti novom. Ja bi se pocastio ali sam navikao da se mucim... Za mene se sve veoma tesko nadje, meni treba flip-up 64-65 cm odprilike sto je negde 3-4xl... Koga ja jadan da pitam za iskustva sa bilo kojom kacigom? emoji23.png

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 Pa, pitaj mene . Ja sam konačno pre par godina našao sebi u Gevari XXXXXL  ( pet XL )  HJC CL-SP. 

  Prema tome potraži kod njih . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam na cabergu isto tako imao problem sa lakom ali već posle 6 meseci. Onda sam uzeo sumdjer i sa njim ogulio ceo lak.Vizir je onda maglio ali je izgledao kao da nisam ništa radio.Doduše dosta je maglio i i pre skidanja tog antimagli sloja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 15 sati, miksamgm je napisao:

Kaciga je lazer lsp02

Prilicno stara, kupio ovde na forumu za neke smesne pare(vise ruke radi placeno), ali je zadovoljavala moje potrebe, jer kad je polovna ne vodim bas racuna o njoj i nebrinem se kad uzmu da je gledaju isprobavaju i ostalo. 

 

E, drugi vizir nisam nasao na netu. 

Ako ovoj nema pomoci, onda bih kupio novu neki LS2 vidim da su ih puni oglasi, a nisu skupe.

Jel ima neko iskustvo sa LS2? 

IMG_20190804_171333.jpg

IMG_20190804_171328.jpg

Ako si baš emotivno vezan za nju kontaktiraj Ivana-viziri 064 284 78 47, možda može da ti pomogne.n 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
On 8/4/2019 at 8:17 PM, miksamgm said:

Kaciga LS2 Full Face FF353 RAPID CARBORACE 

To sam planirao, tj trazio sad i gledao po netu ceo dan.  

Sta mislis?  

Izvini na kasnom odgovoru, ako ti sta sada moze pomoci, naime kad mi je dosla kupovina kacige svasta sam jurio i probavao, hjc, caberg, nolan (grex) itd, e sad vecina ovih kaciga koje sam naveo su duze na trzistu i relativno poznatije firme, s tim da kad sam stavio LS2 na glavu legla je ko dupe na nosu, apsolutno da su je po mojoj meri pravili tako bi je uradili, hjc mi je bila potesna na temenu, (da se ogradim pricam o nekoj budzet prici tada sam gledao hjc cs14, caberg kondu flip up, ona mi je u vilici bila malo potesna) i na kraju sam uzeo FF351 kako sam je stavio na glavu to je bilo to, sta hocu da kazem isto kao sa obucom ne znaci da ce svakome odgovarati, trenutno nosim arai viper gt, i nosim je iskljucivo na relacije 100+ km, jeste bolje izbalansirana, proluftrana, o bezbednosti zlu ne trebalo verovatno tu i nadoknadjuje tu razliku u ceni, ali van tih duzih putovanja i kad je hladno za dzet kacigu nosim LS2 i dalje i posto ce Arai vrlo verovatno na dobos, sigurno cu ponovo uzeti LS2 samo neku visu klasu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
On 8/4/2019 at 4:40 PM, miksamgm said:

Onda ja stupim na scenu sa 1000,pa 2000 vodenom i na kraju polirkom i 3m pastom zeleni cep. 

Sto se ovoga tice, mislim da si zajebao sto nisi isao sa 3000 posle, ja sam pre izvesnog vremena polirao gitaru, po netu sam nalazio sva objasnjena gde je 2000 vodena dovoljna za poliranje do visokog sjaja i umalo odustao jer je svakako izgledalo mat i musavo, onda sam presao sa 3000 jos jednom iako je po osecaju bilo kao da krpom prelazim preko vizira i ispolirao tek tad sam dobio povrsinu kao ogledalo. Ali svakako mislim da bilo kakvim poliranjem vizira ces napraviti izvesnu dioptriju, pa ne znam koliko ce ti to biti pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja