Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje oko registracije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Cao drustvo, imam jedno kratko pitanje. Koliko moze da prodje vremena od isteka registracije do momenta da mogu da produzim registraciju a da ne moram da menjam tablice? Malo sam u frci sa novcem, pa mi svaki dan znaci.

 

Znam da je za kola 30 dana valjda, a cuo sam dve razlicite informacije za motore. 60 dana i cak jedna godina. Sta je tacno?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

2 meseca, na godinu ide za one koji su reg motor na krace.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Od 2018.godine donešen zakon za dvotočkaše da je moguća registracija manja od godinu dana, najmanje mesec dana, isto tako važi i za polisu osiguranja, koliko želite meseci da reg.toliko Vam važi i polisa osiguranja.

 

Što se tiče odjave, vraćanja tablica ili mogućnost ponovne registracije stvari stoje da ukoliko ste dvotočkaš reg.recimo 6 meseci ili manje više nije bitno sada, po isteku registracije dužni ste da u roku od godinu dana izvršite povraćaj tablica i odjavu ili ponovnu registraciju i br.Vam ostaje isti

Dakle godinu dana od momenta isteka imate vremena za vraćanje, a registraciju možete produžiti kad god posle isteka, periodično, koliko Vi želite.

 

Nadam se da sam Vam pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Znaci:

1. Ako je krace registrovan motor ima godini dana fore da se ponovo registruje

2. Ako je puna registracija od godinu dana, onda ima dva meseca fore

 

Ili nesto nisam dobro razumeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Od 2018.godine donešen zakon za dvotočkaše da je moguća registracija manja od godinu dana, najmanje mesec dana, isto tako važi i za polisu osiguranja, koliko želite meseci da reg.toliko Vam važi i polisa osiguranja.
 
Što se tiče odjave, vraćanja tablica ili mogućnost ponovne registracije stvari stoje da ukoliko ste dvotočkaš reg.recimo 6 meseci ili manje više nije bitno sada, po isteku registracije dužni ste da u roku od godinu dana izvršite povraćaj tablica i odjavu ili ponovnu registraciju i br.Vam ostaje isti
Dakle godinu dana od momenta isteka imate vremena za vraćanje, a registraciju možete produžiti kad god posle isteka, periodično, koliko Vi želite.
 
Nadam se da sam Vam pomogao
Sta ukoliko se table ne vrate u tom roku? Imam vise komada sa ostavljenim starim tablama po koliko godina... Jos nisam sankcionisan a i glupo mi zvuci da bilo ko zbog toga i bude.

Znaci ipak se vise isplati registrovati motor na manje od godinu dana pa posle imam rok duzi od 2 meseca...?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017
19 minutes ago, Singularitet said:

Odlično si razumeo.

Zanimljivo, nema logike ali sta da se radi.

 

Hvala svima na korisnim informacijama, puno ste mi pomogli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Logika je u tome da ako registruješ na kraći vremenski period, makar i mesec dana godišnje, imaš vremena da u istom periodu iduće godine obnoviš registraciju bez zamene tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja