Jump to content

Moto Zajednica

Fruska Gora-neistrazena jezera

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Bio 100 puta,i nisam znao da ima 16 jezera...auuuu.Hocemo sutra da zunemo da ih ispronalazimo,dajte ko je nasao koje da vidimo kako i kuudee...Kupali se samo na belom kamenu za sad...

Fru%C5%A1kogorska-jezera.jpg
BACKAPALANKAVESTI.COM

Na Fruškoj gori se nalazi 16 veštačkih jezera. Od toga je 13 planski izgrađenih akumulacija za potrebe navodnjavanja i sprečavanja plavljenja obradivih površina. Jezera kao što su...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

meni iz novog sada je najlepše da se provozam uz dunav sremskom stranom pa malo kroz hrvatsku do sotskog jezera.Nekako je put vozljiv ,dobra varijanta i popeti se na beočinac pa se pustiti do  neština.Ali već par godina je sotsko jezero povremeno pod opsadom emigranata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Veci su problem krivine od principovca do jezera, setaju drumom.

Krug zatvoris preko Erdevika (dva jezera i Rimsko kupatilo u sred sume).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Baš mi krivo što ne mogu sutra sa vama...moran na punoletstvo...večeras se malo sa Davorom ispričah kod "Tome i Nade" na Kosmaju tj. Nemenikućama...lep provod želim...neki planiraju i kupanje...

 

IMG-7b29deab8512f23be46f8db85fb8c094-V-2

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 12 minuta, Bruno 68 je napisao:

Rodjo, moze biti da se I sretnemo. I ja planitram na tu stranu.

pa ajd sa nama.Nalazimo se naEuro petrol pumpi u zemun polju u 9,idemo na kafu u Perkov salas,pa jurnjava za jezercima...I bilo ko,ko nema sa kim a vozi mu se lepa voznjica,dobrodosao je.Stacemo negde na klopu i zezanciju,i kafica kooolko volis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Po Fruškoj gori se možeš lepo navozati.Nije loše iz NS ka Sr.Karlovcima i popeti se na Banstol pa desno na Partizanski put kao restoranu "Norcev" i TV tornju,tu je put nov,ali bukvalno skoro su ga uradili.Potom se spustiti do Venca,može se pauza napraviti,potom pravac put ka Vrdniku-pravo.Tu je put malo lošiji,do raskrsnice Vrdnik-Rakovac ali mi nastavljamo pravo ka "vidikovcu" mesto gde se pruža prelep pogled na NS.Naravno nastavljamo pravo ka Letenci.Dolazimo na raskrsnicu Letenka-pravo,desno Beočin,levo - Bešenovo ka jezeru "Bešenovo" .Uglavnom nastavljamo pravo "Letenka" put dugačak oko 10 km, i idealan je za motocikle,lepe krivine.Postavljam video "Ride Fruška gora 1,2,3" :).Stižemo do čuvenih "Sofijinih izvora" gde se malo dopuniš energijom.Raskrsnica levo ka Sr.Mitrovici,pravo ka mestu Erdevik gde postoji jezero "Moharač", i desno ka Dunavu i mestima Sviloš,Banoštor,Čerević,Beočin.E sad ko hoće pravac NS ili se penješ ponovo na "Beočinac" put gde izbijaš na gore pomenutu raskrsnicu.Pa biraš ponovo gde ćeš ka jezeru Bešenovo ili ka "Vidikovcu".Ako se vratiš ka raskrsnici Vrdnik-Rakovac-Venac ideš dole za Vrdnik gde prolaziš pored čuvene "Vrdničke kule" gde možeš da napraviš pauzu.Ako nastaviš dole ka Vrdniku postoji put ka mestu jazak- "izvor vode Jazak" kao i manastir "Jazak", a tu je i moto cross staza,nastavlja put ka Jazak selu,gde se na pola puta skreće ka mestu Pavlovci, i gde je "Pavlovičko jezero" na kom je Novak Đoković napravio svoju kuću.Potom se stiže na raskrsnicu levo Vrdnik- desno Ruma pa birajte.Uglavnom idemo nazad ka Vrdniku ,raskrsnica Vrdnik-Rivica.Desno ka Rivici-Irig.Možete pravo ka Vencu ili iz Iriga desno ka  Krušedolu gde su manastiri Grgetek,Velika Remeta,Krušedol.Put nastavlja ka Novom Slankamenu-Maradik, i izlazi se na Partizanski put tj.  na put ka Sr.karlovcima - Inđija. I tako da ne odugovlačim više već osedlajte svoje mašine i pravac Fruška Gora.

Evo neki moj video:

 

 

 

 

 

Ovde se vidi Bešenovo jezero a gume samo za asfalt.

 

Bešenovo jezero i Pavlovačko sa kućom Đokovića  itd.

 

Nadam se da sam uspeo nekako  da vam dočaram FG.

 

DSC_8097.JPG

DSC_8100.JPG

DSC_9125.jpg

DSC_9126.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pazite, na putu ka Letenci ima jedna poveća bara preko celog puta i desetak metara dugačka. Juče sam uleteo do pola točkova.

 

Kakav je plan? Koji raspored jezera?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Evo nas na Borkovackom jezeru,bili na Medjasu,Dobrodolu,pa na Pavlovacko,pa za Mitrovicu Mandjelos,pa se penjemo na Frusku,pa u Karlovac na klopu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kraj aldahre se ide za Pavlovce i kraj Djokovica se moze spustiti sve do jezera, osim ako vas Srdjan ne najuri

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja