Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora - komplikacije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 20.5.2020. at 0:45, Kraljevic Marko je napisao:

Da li I dalje postoji registracija na kraci period od godinu dana , NPR na 3 meseca? I da li se to isplati uopste ukoliko postoji?

*3 meseca je minimum registracija, pa onda do pune reg.12meseci koliko Vam volja.

 

*Puna reg.sve se završava na tehn.pregledu (tehnički, polisa, nalepnica) sve ukupno traje do pola sata

 

Reg.ispod 12 meseci radi se tehn.i oni popunjavaju uplatnice onda oni šalju u SUP. Ostavljaš svoj kontakt tel.gde te iz SUP-a zovu kad obrade papire da se dođe po nalepnicu. Čeka se, par dana.

 

A koliko je jeftinije, zavisi od motora do motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Druze hvala lepo. Raspitacu se oko cene i detalja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

I ove godine su poceli problemi sto se registracije Tomos motocikla tice. Naime, otisao sam do tehnickog pregleda gde vec par godina registrujem motocikl, da pogledaju motocikl i kazu da li ce moci da se registruje ili ne, jer znam da skoro svake godine traze nesto novo. Ove godine su mi trazili atest za migavce! Prosle godine nisu hteli da mi registruju motocikl jer kazu da se pravilnik promenio i da motocikl sada mora imati migavce, iako ih fabricki nije imao. Ugradim ja homologovane migavce i nakon toga registrujem motocikl. Isti taj radnik mi ove godine trazi atest za migavce!!! Ja ne verujem sta cujem. 

 

Otisao sam na drugi tehnicki pregled i rekao sve ovo pa ce mi javiti u ponedeljak da li moze ili ne bez atesta. Inace, ja imam proverenu informaciju da ne treba atest za migavce. 

 

Ukoliko i ovde budu rekli da treba atest, ima da zakazem tehnicki pregled u prvom obliznjem tehnickom pregledu i biti uporan da rade tehnicki pregled i da mi to napisu na papir, da sam pao tehnicki pregled zbog toga sto nemam atest za migavce pa cemo videti dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@viktor1986 da bi ugradio migavce na Tomos obratis se pismenom molbom ABS-u, odgovore ti u vidu nekog uputstva/smernica po kojima ih ugradis i taj papir prilazes na tehnickom (oni kopiraju, tebi ostaje original).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, imam problem oko tehničkog pregleda i registracije, pa se nadam da ću ovde naći pomoć. Problem je u auspuhu, nije fabrički. Fabrički je siv, moj je crn i malo drugačijeg oblika. U pitaju je stari Hornet. Prošle godine su mi na tehničkom rekli da zbog toga ne mogu da prodjem tehnički, pa sam se "snašao". Sad ne mogu da se snađem, pa ako neo može da pomogne nekim savetom bilo bi super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako nije neka bas velika budzevina i ako ima neku homologaciju probaj da promenis tehnički. Ja sam skoro registrovao sa leovince. On je sive boje a original crne, ni oblik nije isti, ali ne štrči.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Problem je što taj Hornet ima baš specifičan auspuh sa onim rupicama... ali kolimo sam ja skonto, ta oplata sa rupicama je spoljni deo topa, samo to ti treba,  najbolje iskopati original ili odneti da se uradi po uzoru na original sa oznakama...

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 7.8.2021. at 18:08, bdada je napisao:

@viktor1986 da bi ugradio migavce na Tomos obratis se pismenom molbom ABS-u, odgovore ti u vidu nekog uputstva/smernica po kojima ih ugradis i taj papir prilazes na tehnickom (oni kopiraju, tebi ostaje original).

Jel ovo vazi samo za migavce za mopede koji postaju motocikli? I onda ne treba atest?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ne treba atest za migavce! Imam informaciju od uglednog novinara, inace je izvor pomocnik ministra milan petrovic. Bitno je da su homologovani.

 

Otisao sam na drugi tehnicki i prosao. Ovi prvi izgleda nisu hteli da se bakcu sa Tomosom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja