Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora - komplikacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 271 postova

Evo citam i koliko dosta ljudi sa novim kolima ne mogu nista da rese...
Ne mogu ni da voze jer nemaju ni tablice, razumem donekle celu ovu situaciju ali opet sigurno da su mogli i da nadju neko resenje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ajde da pretpostavimo da to sa slanjem dokumentacije, mail i telefon funcionise, posaljete original dokumenta i ona se zagube. Ako sad dodamo da u posti slabo idu posiljke znaci jos veca sansa da se izgubi. 

 

Na skuteru treba da uradim prvu registraciju, a na kolima istice u aprilu. Probacu na kolima da produzim registraciju a skuter ce nazalost da saceka da se malo ova situacija stabilizuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam tehnički uradio u ponedeljak, taman kad je počelo vanredno stanje, predao papire u agenciju i onda je ona trebala u utorak da to obavi u SUP-u. Ali već od utorka nisu radili šalteri u SUP-u, tako da je agencija to sve odradila kod njih. U petak sam dobio nalepnicu i polisu, sve uredno... Tako da može da se produži registracija i u toku vanrednog stanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Ja sam 11.03 predao saobracajnu (od auta) radi zamene istice mi onih 7+2 godine i rekose dodji za 10 dana po novu,posle toga salteri prestali sa radom tako da sada imam samo onaj papir koji dobih od SUP-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Subotica, Subotica 
Cestitam kolega, videcu sta se desava sa NBG od ponedeljka. Jesi ih zvao, poslao mail ili poslao dokumentaciju postom? Hvala na info.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 minutes ago, marksmann said:

Cestitam kolega, videcu sta se desava sa NBG od ponedeljka. Jesi ih zvao, poslao mail ili poslao dokumentaciju postom? Hvala na info.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Zvao milion puta, poslao 10 mejlova, poslao sam cak i prvoj televiziji. Zvao pored supa jos dosta poznanika koji imaju veze sa supom i oni zvali sve iz supa da bih na kraju uspeo da resim. Mislim da me tamo vec svi znaju po imenu i prezimenu. Jer gospodja sto me je zvala nije bila odusevljena kad je pricala sa mnom :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Zvao milion puta, poslao 10 mejlova, poslao sam cak i prvoj televiziji. Zvao pored supa jos dosta poznanika koji imaju veze sa supom i oni zvali sve iz supa da bih na kraju uspeo da resim. Mislim da me tamo vec svi znaju po imenu i prezimenu. Jer gospodja sto me je zvala nije bila odusevljena kad je pricala sa mnom  
Znaci moram jos da cekam. Kad je takva situacija u SU, mozes misliti sta je ovde Vozim bez tablice sa svom dokumentacijom u dzepu pa sta bude. Generalno nemam zivaca da propustam lep dan posebno u ovoj situaciji, to mi je jedini ventil.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 minutes ago, marksmann said:

Znaci moram jos da cekam. Kad je takva situacija u SU, mozes misliti sta je ovde emoji23.png Vozim bez tablice sa svom dokumentacijom u dzepu pa sta bude. Generalno nemam zivaca da propustam lep dan posebno u ovoj situaciji, to mi je jedini ventil.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

A ti vozis motor, to bi i ja terao. Meni je frka oko auta bila. A posebno sto ga vozim za vreme policijskog casa. Zamisli tu scenu, bez tablica tad da me navataju. Jujuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
A ti vozis motor, to bi i ja terao. Meni je frka oko auta bila. A posebno sto ga vozim za vreme policijskog casa. Zamisli tu scenu, bez tablica tad da me navataju. Jujuju
Van policijskog se provozam malo van grada, motor je registrovan do 6. meseca ali je odjavljen. Nisam sreo saobracajce, a iskreno ni ne bih nesto

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja bas suprotno razumem, MUP ce raditi iskljicivo na poslovima izdavanja saobraćajnih dozvola, tj prve registracije i registracije u slučaju prenosa vlasništva  ili nesto gresim? 

 

To je tacka 2.

 

Nece raditi produzenje registracije jer to rade tehnički pregledi. 

Ovo mi je u suštini i ok, samo ako bude funkcionisalo. 

Ja moram oba motora da registrujem na ovaj nacin. Ako ne bude funkcionisalo onda cu peške. 

 

Meni je jedino malo nejasno kako ce biti sa osiguranjem posto znam da postoji neka fora sa datumom pa si do sada trazili da polisa vazi na dan registracije a sada ce period od potpisivanja polise do registracije biti dug, mozda i mesec dana. 

Verujem da ce primeniti da je krajnji rok polise i krajnji rok važenja registracije pa ce je tako skratiti za taj period cekanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa i to je ok, voziš sa potvrdom. Bitno je da dobijes tablice i nalepnicu. 

 

Mislim, ovo zvuci ok na papiru, ali u praksi ko zna na šta ce ovo da liči. 

Deluje lako i logično, posaljes papire, oni otvore kovertu, provere papire i registruju vozilo. Tablice, nalepnicu i potvrdu ti posalju postom ili kazu dodji na neki salter po njih u neko vreme. 

Do sada kada god sam nosio papire za prvu registraciju uvek je bio neko ispred mene kome je falio 1 papir a to bi ovde prilično zakomlikovalo. Ja iskreno u tih 10ak registracija ni jednom nisam imao problem, agencija mi spremi papire i samo predam. Posao od 5 min

 

Videcemo, kao ce biti, ja treba da registrujem 2 motora, mislio sam u aprilu. Kako stvari stoje probacu 1 da registrujem, ko zna koliko ce ovo potrajati i koliko ce se voziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

E ovako, u petak 03. sam post expressom poslao svu dokumentaciju za prenos vlasnistva i izdavanje tablica u Ljermontovu. Tek danas sam uspeo da dobijem post express jer sam na pracenju jos od ponedeljka video da su ostavili izvestaj da MUP ode po posiljku? uglavnom, kad sam se cuo sa njima, kazu da MUP ne prima posiljke a sa druge strane sam na mail od MUPa dobio da posaljem postom u Ljermontovu. Ko je ovde lud?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Imam nedoumice oko prodaje svog neregistrovanog motora i redosleda kojim bi trebao odraditi posao.

Registracija je istekla odavno, tako da bi trebao odjaviti tablice.

Na sajtu "registracija vozila" piše da moram dostaviti sledeće

 

  • Registracioni list - popunjen (ne ručno - bez pečata)
    Napomena:blanko registracioni list možete skinuti OVDE (umesto crvenih slova upišite vaše podatke i prebacite slova u crnu boju)
  • Fotokopija overenog kupoprodajnog ugovora sa dokazom o plaćenom porezu - nije neophodno.
  • Saobraćajna dozvola
  • Lična karta vlasnika ili ovlašćenog lica
  • Registarske tablice

Registracioni list koji sam skinuo mogu popuniti podacima o samom motoru, ali na dnu dokumenta pišu sledeće stvari.

 

PODACI  O TEHNIČKOM  PREGLEDU  VOZILA 

Naziv i sedište ovlašćenog pravnog lica : 

                        Šifra : 

                    ID broj :

VOZILO  JE  TEHNIČKI  ISPRAVNO 

Datum vršenja tehničkog pregleda :

         Kontrolor :

 

Da li moram odraditi tehnički pregled neregistrovanog motora pre započinjanja procedure?

 

Piše da kupopordajni ugovor nije obavezan. Kako nakon odjave dokazujem da sam ja vlasnik koji može prodati neregistrovan motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Polja podaci teh. pregledu ostavljas prazna a dobijas saobracajnu nazad odjavljenu/probusenu pa na osnovu nje pravis kp ugovor kada prodas. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Da li I dalje postoji registracija na kraci period od godinu dana , NPR na 3 meseca? I da li se to isplati uopste ukoliko postoji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja