Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora - komplikacije

Recommended Posts

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Meni na jednom piše 0 a na drugom 2 a oba regularno registrovana. Vec sam jednom zbog ovog menjao saobracajnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, sasha. je napisao:

sad sam se cuo sa drugim tehnickim, oni kazu da treba da pise 'nula'

0 je ispravno, kada su tockovi upareni onda "racunaju" da ima osovinu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

A na cemu se drzi tocak motocikla? Moj motocikl ima osovinu a saobracajnu sam morao da menjam i da mi upisu 0 osovina! Opet uzimaju gradjanima novac iz dzepa i nastavice to da rade. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

>Dok ima ovaca ima i vune. Tako nam i treba ... 

Da budem iskren , nisam ispratio temu 100% ali u vezi katadioptera (crveni-narandzasti) ,taj sto se vukao po garazi 20-30god. nece da moze ako ne zazmure na tehnickom.Mora da ispostuje homogolaciju kako meni rekose ...E1 bla bla bla .... ja ga jedva nadjoh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
5 hours ago, viktor1986 said:

A na cemu se drzi tocak motocikla? Moj motocikl ima osovinu a saobracajnu sam morao da menjam i da mi upisu 0 osovina! Opet uzimaju gradjanima novac iz dzepa i nastavice to da rade. 

Ništa bolje nije ni u Bosni, ne sikiraj se. Ja sam morao da platim promjenu saobraćajne pošto su navodno promijenili mašine za štampanje podataka jer prethodne mašine nisu mogle da upišu ekološke karakteristike motora u odgovarajuću rubriku. Dobro, neka bude. I treba da piše da mi je motor Euro 4.

Međutim umjesto da u tu kategoriju upišu Euro 4, meni su upisali "Nema podataka" i pretpostavljam da će sljedeći put opet da mi traže pare za novu saobraćajnu jer su našli izgubljenu tastaturu da umjesto "Nema podataka" stave "Euro 4". Vrijeđanju inteligencije naroda nikad kraja. Oni u foteljama zaista misle da smo mi najobičnije ovce.

 

Evo ko ne vjeruje:

73KQhAh.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Ajd što čekaš saobraćajnu 10 dana,nego kod prepisa vozila što čekaš poresku,to tek nema nigde.

Predao papire u sredu kaže lik dođi u ponedeljak biće gotovo.>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ajd što čekaš saobraćajnu 10 dana,nego kod prepisa vozila što čekaš poresku,to tek nema nigde.

Predao papire u sredu kaže lik dođi u ponedeljak biće gotovo.

Pa to je ekstra ultra brzo, u Zemunu mesec dana bilo čekanje kada sam radio prenos..

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Lučani
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Pozdrav interesuje me koliko bi koštala registracija za Kawasaki Z750 od 1 aprila do 1 novembra čuo sam da sad moze da se registruje periodično? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
On 3/6/2020 at 1:32 PM, popovich said:

Jel dozvoljen zadnji katadiopter narandžaste boje? Možda griješim, ali mislio sam da nazad mora biti crvene boje da asocira na štop svjetla. A da se sa strane stavljaju narandžasti kao što su bočni na kamionima i gabaritna svjetla takođe (a kod motora na viljušci).

Nabavih danas crveni katadioper,da mi mirna bude glava na tehnickom,samo da ga namontiram. :jee3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sutra u 13h imam zakazano produzenje registracije, namenjah se saobracajnih o svom trosku naravno :D

Elem, bas cu javiti, "L" u saobracajnoj kaze da imam 2 osovine, sa sobom nosim i "uverenje o ispitivanju vozila" agencije za bezbednost saobracaja gde se navodi da imam 2 osovine i 2 tocka jel"te :D

Agencija koju koristim kaze pozovi se na nas, neka prepisu samo... Ne volim tako, ne trebaju mi veze za tehnicki totalno ispravno vozilo...

"ABS" agenciji za uslugu pregleda platih 13000din prosle godine, broj osovina su ustanovili, neka se usaglase levitiraju li tockovi ili ih osovine nose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 17 minuta, N.F.S. je napisao:

Ne volim tako, ne trebaju mi veze za tehnicki totalno ispravno vozilo...

Kada je birokratija u pitanju kod nas, tehnicka ispravnost je zadnja stavka, na zalost.

Mogu ti na teh. upisati i 0 samo neka ne overavaju pecatom (sa strane) i produzavas reg. bez problema.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Registrovao uspesno! Produzenje kostalo 14900dinara, u pitanju je skuter 400ccm, zezali me kao ovna za potpuno tehnicki ispravno vozilo! Pogadjate, fora je sa brojem osovina i posto mi stoji dve trebao sam i saobracajnu menjati, po cenu da ne registrujem mahao sam ABS potvrdom u kojoj stoji da skuter ima dva tocka i dve osovine.
Posle dooosta ubedjivanja, "na foru i preko veze" registrovah potpuno ispravno vozilo!
I jedna pikanterija, na valjcima pre mene je bio godinu dana star bmw gs, kosta mnogo miliona evrova a losiji kocioni index ima od skutera! Nasmejasmo se svi

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naglasavam, posebno me nervira kada mi neko namiguje u smislu "resicemo" kao da sam ja u krivu pa mi treba pomoc koju ce mi pruziti a ja sav sretan tada da platim. Kakvi smo, dobro nam je....

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Da li je neko ovih dana uspeo da dobije nove tablice i saobraćajnu? Danas pročitah i ovu informaciju:

 

B92: Kako registrovati automobil sa auto-placa ili iz salona tokom vanrednog stanja http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2020&mm=03&nav_id=1668917

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Evo ja danas imam svu dokumentaciju i sve uplatnice za nove tablice i saobracajnu jer sam motor kupio i zavrsio sve 3 dana pre vanrednog stanja. Nisam siguran sta da radim sa tim, a znacila bi i meni svaka informacija.

P.s. vozim bez tablica i sa probusenom starom saobracajnom.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
26 minutes ago, marksmann said:

Evo ja danas imam svu dokumentaciju i sve uplatnice za nove tablice i saobracajnu jer sam motor kupio i zavrsio sve 3 dana pre vanrednog stanja. Nisam siguran sta da radim sa tim, a znacila bi i meni svaka informacija.

P.s. vozim bez tablica i sa probusenom starom saobracajnom.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Ja sam dan pred vanredno stanje sve platio i samo tablicu da pokupim sutra i prc. Medjutim danas izadje ovo 

1_auto_plac_crveni.JPG
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Uprkos vanrednom stanju, registracija vozila nije zaustavljena. Moguće je i produžiti registraciju, a moguće je i...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Lučani
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Meni ističe sad na kolima registracija, neću da registrujem uopšte vozim tako dok ne prodje ovo, a policije nema nigde niti ustavljaju, sad možeš da se useceris od rakije :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ovo obaveštenje sam ja danas dobio na poslu:

 

Pošte Srbije su obustavile distribuciju post ekspress pošiljaka – u celosti; dok su isporuke i dostava pošiljaka koje nisu post express moguće samo na šalterima pošte do 14h.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja