Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora - komplikacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 minutes ago, bdada said:

I homologovani.

E i mene to sad interesuje. :Joska:Šta ako nema certifikat od tih aftermarket žmigavaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čak i ako prođe prva registracija sada, verovatno će praviti pitanje svake godine ...

Očigledno da se sa razlogom prodaje bez garancije, mada mislim da to pravno nije moguće ako kupuješ vozilo od pravnog lica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To nije nikakva novina u nasem zakonu, tako je od uvek:

1.homologovani

2. Svetlost zute boje

3. 90  +-30 otkucaja u minuti

 

Znaci mogu biti i l.e.d. ako ispunjavaju ove uslove prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U Kg (bar na teh. pregledima gde ja idem) nikada mi nista od signalizacije gledali nisu, ni farove...

Po "novom" sam registrovao na svoje ime 5 motocikala, gledaju dimenzije guma, brojeve agregata/sasije i na valjcima zadnju kocnicu, nista vise... Neki od motora su mi bili zestoko modifikovani.

Platis pregled 3600din i sve ok, gubim vreme setajuci po hali posto se mora neki kao minimum ispostovati..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da dopunim, 22-og ovog meseca vozim satelisa na registraciju, novi neki teh. pregled sa valjcima namenski optimizovanim za testiranje kocionog sistema na dvotockasima... Cujem da naplacuju svoju uslugo 2000din.

Bas cu javiti sta su gledali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Probacu onda, sto se tice zute boje, jesu. Na vidljivom su mestu (na istom gde i fabricki), samo sto se tice trece stavke nisam siguran, nadam se da ce biti zadovoljni. Svakako mi je u planu da vratim fabricke, pa cak verovatno i fabricke izduve jer sam taj motor uzeo jer je ljubav iz mladjih dana u stanju kakav je bio kada je izasao a ne zbog reputacije hvala svakako na odgovorima, javicu bas utiske ako krene nesto po zlu

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@marksmann ako otkucavaju brze stavi rele za l.e.d. i to je to.

Ja sam imao, homologovane i sve ok ali vratio fabricke, velike zbog uocljivosti, i ovako smo nevidljivi na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Poslednji put kada sam bio na dva tocka, to je bilo pre nekih 6 godina, tada u to vreme mnogo stvari smo radili a da nije bilo pitanje krsenja zakona. Sad po ovom novom, ne znam vise na cemu sam, bukvalno se prekrstim kada krenem na tehnicki, posebno sto su im ovlascenja takva da je dosta individualno tumacenje slova zakona.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U sustini nije se mnogo stvari promeno samo se vozila nisu ni odvozila na teh. i nije bilo slikanja pa da se ustanovi propust na teh. kada je malo uveden red ne znaju gde udaraju, npr cimaju za vizir na motociklu a on ne spada pod opremu koja mora imati homologaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Ja sam poslednji primer imao kada je drugar vozio auto na tehnicki koji je star 3 godine, promenio je samo zavrsetke na auspusima (jedva primetno, nisu cak ni oni sto strce) i ludaci ga nisu pustili jer je promenio stvar za koju treba atest?!? A ja sam iskreno jedan od onih sto vole fabricki izgled sa fabrickim delovima uz manje korekcije eventualno na auspusima (svi volimo zvuk) i na svetlima (xenon sa socivima ili bolja halogena ukoliko nema sociva).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
31 minutes ago, bdada said:

Pa ne moze (ne bi trebalo) da prodje teh. 

Nisam se dobro izrazio. Šta ako ti žmigavci imaju certifikat ali ga on ne posjeduje jer mu nije dato ili je izgubljen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, popovich je napisao:

Nisam se dobro izrazio. Šta ako ti žmigavci imaju certifikat ali ga on ne posjeduje jer mu nije dato ili je izgubljen?

Homologacija mora biti utisnuta na samom staklu/plastici migavca, propratna dokumentacija je potrebna samo u slucaju ispitivanja kao npr vucni uredjaj/kuka sa njom se potvrdjuje da je namenska za to vozilo.

 

A po pitanju izduvnog sistema, takodje od uvek stoji da mora biti homologovan i na koju stranu je usmeren zavrsetak izduvnog sistema (kod nas ne sme biti na desnoj strani po poprecnoj osi) a ne kako sam zavrsetak izgleda.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 minute ago, bdada said:

Homologacija mora biti utisnuta na samom staklu/plastici migavca, propratna dokumentacija je potrebna samo u slucaju ispitivanja kao npr vucni uredjaj/kuka sa njom se potvrdjuje da je namenska za to vozilo.

Aha, kapiram. Sve jasno sad, hvala. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Prošle godine su mi na motoru gledali samo par stvari, a jedna od tih je homologacija na migavcima, tako da moz da bidne a i ne mora. Najbolje da nadjes original ili bar sa homologacijom. Na KP i sl koliko sam primetio uglavnom su novi bez, a ti nigde ne spominju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

A sta da rade vlasnici Tomos motocikala? Konkretno, ogromna vecina nije imala fabricki migavce a po najnovijoj uredbi oni moraju biti ugradjeni. Nije problem ugraditi to, ali ako budu trazili neki atest jer fabricki nije imao migavce a po zakonu mora da ima od skora, ima da ih oteram u...Takodje, po zakonu bi stop svetlo trebalo da se upali pritiskom na kocnicu...Ogromna vecina Tomosa ima stop samo za zadnju kocnicu, kod prednje ima samo sajlu i nema nikakav prekidac u rucici koji bi aktivirao stop svetlo.

 

Uglavnom, novi zakon je doneo brdo problema Tomos vozacima, od toga da su preko noci njihovi mopedi postali motocikli, pa shodno tome moraju da polazu barem za A1 kategoriju, pa do toga sto stalno izmisljaju nova pravila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa zakon kaže da moraju imati migavce i odometar a ako nemaju moraju se ugraditi.E sve je to lepo dok ne dodješ do druge tačke ili stava zakona gde on kaže da sve naknadno ugradjeno mora biti homologovano i atestirano pa to tako praktično dovodi vlasnike do ćorsokaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice Tomos programa mozemo se samo moliti da se "ekipa sa vrha" dozove pameti, koliko sam upoznat nije zakonski danas osporavati nesto sto je u trenutku prve registracije ispunjavalo zakonske norme.

Moze se dobiti saglasnost na zahtev ABS-u za ugradnju migavaca i odometra, e sad koliko je to izvodljivo u praksi ugraditi.

Mozemo povuci paralelu sa prednjim sigurnosnim pojasevima sa kocnicom (na izvlacenje sto se kaze), postoji datum od kada ih vozila moraju imati i sada te niko ne moze cimati na teh. zasto se pojas ne izvlaci, tako je trebalo resiti i Tomos, ali neki pametnjakovic je skontao da APN 4 ima fabricki deklarisanu max. brzinu 47 km/h i nije vise moped, u redu, ako se prvi put registruje.

Isto bi trebalo da vazi za motocikle iz njihovog programa i vezati za zakone koji su vazili prilikom prve registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ako je tako kao što kažeš to bi onda trebalo važiti za sve ne samo za tomos program bojim se da se gospodi na vlasti to nikako ne isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
27 minutes ago, bdada said:

Sto se tice Tomos programa mozemo se samo moliti da se "ekipa sa vrha" dozove pameti,

Ovome se mi odavno nadamo (ne vezano samo za ovaj problem) a ispada da smo ipak samo naivni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, stryker_026 je napisao:

Ako je tako kao što kažeš to bi onda trebalo važiti za sve ne samo za tomos program bojim se da se gospodi na vlasti to nikako ne isplati

Itekako bi im se isplatilo, SVI bi bili registrovani i za razliku od prethodnih godina SVAKE godine bi ubirali novac od reg. Ovako imamo hiljade ne registrovanih a od takodje ogroman broj registrovanih a vozaci nemaju adekvatnu kategoriju, 90% starijih ljudi (u mom kraju) koji voze apence nemaju A i u ozbiljnom su prekrsaju a vecini je to osnovno prevozno sredstvo, kako god to u 22 veku zvucalo.

 

@Interceptor BP bas tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

sta vam pise u saobracajnoj za broj osovina?
meni je do pretprosle godine pisalo 'dve osovine' pa su me naterali da promenim saobracajnu da bi upisali nula, u subotu su mi na tehnickom napomenuli da cu mozda morati opet da menjam saobracajnu jer (opet) treba da pise 'dve osovine'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja