Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ6-S Diversion 2011

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

ja se ipak slazem sa kolegom koji prodaje, @DjordjeMijailovic

 

ja kad sam oglasavao motor, napisao sam detaljan opis stanja, i naglasio da je fiksna cena.

 

Kada sam oglasio svoj motor poceo sam da gledam za sebe sta bih drugo uzeo (nezavisno od prodaje, imao sam para za drugi motor) ali posle gledanja jedno 5-6 motora shvatio sam da uglavnom ljudi ne govore istinu u svojim oglasima.

 

I zove mene jedan covek, kao on je jedan od osnivaca foruma, iz Panceva, kaze zanima ga moj motor. Ja kazem, ajde dodji prvo da vidis, ponesi pare ako oces da probas, ali mi daj dan/dva samo da razmislim dal da prodajem ili ne, jer nisam nasao za sebe drugi motor jos uvek. On se tu covek smrtno naljutio, kaze kako to tako ne sme, da se stavi oglas a da necu da prodam?!

 

I ja kazem sebi, ajde, pozovi coveka da dodje, nek vidi motor i ako oce da da pare, nek kupi, pa ces "valjda" naci sebi bolji motor.

 

Pozovem  coveka i on meni tada kaze da dolazi odma, i donosi 400 evra manje od trazenog, bez da je video motor, iako sam i u oglasu napisao da je fiksna cena, i njemu rekao da je fiksna, naravno da sam ga odbio, ne bih spustio ni 10 evra ako sam svuda napisao da je cena fixna, a stavio sam realnu cenu.

 

I onda ja sad razmisljam, znaci ja kao prodavac, ako postavim oglas, gde pise da ja moram nekome da prodam motor? Ako kupac moze potencijalno da insistira na manjoj ceni, onda moze i prodavac u svakom trenutku da odustane od prodaje, zar ne?

 

Djordje, srecna prodaja, i ne daj motor ispod cene, retkost je motor da nije padao i da je od prvog vlasnika, i to nesto kosta :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@BMXBandit Ja sam presao sa YBR125 na ovaj motor i znam osecaj kad zelite da zadrzite stari motor. Nikad nisam prezalio sto sam prodao YBR125, isto bio prvi vlasnik sa 6500km. Otisao za 1300e. Doduse bio je ostecene vile jer ga je komsija oborio na parkingu.

 

Sto se retrovizora tice, savijaju se napred i pozadi. Mogu preciznije izmeriti i slikati sutra ako treba. Mislim da mu to savijanje ne smeta jer ga i ja cesto radim jer mi je garaza tesna.

 

Jedan mali update. Danas sam motorom isao u Injiju kako bih se video sa zainteresovanim kupcem.  Vise o tome na njegovom oglasu. Sa njim su dosla jos 2 momka sa foruma. Dosli su na moj poziv kako bi video motor pre nego sto proda svoj. Primetili su nesto sto ja nisam i to zelim javno da iznesem ovde kako bi sve bilo i dalje transparentno prema svim potencijalnim kupcima.

 

Zadnji disk ne cese jednako plocice pri okretanju. U jednom mestu se cuje drugacije pri okretanju tocka. Sumnjamo da je kriv. Planiram da se konsultujem sa majstorom oko toga i da problem sredimo. U tom slucaju motor ce imati kompletno sredjene obe kocnice sto sam svakako rekao u prvoj poruci da treba da se uradi. Ono cega nisam bio svestan je stanje zadnjeg diska i on ce biti zamenjen. Ukoliko to ne stignem da uradim pre prodaje, korigovacemo cenu zbog toga. Sraf koji drzi zadnje plocice deluje ukrivljeno, pa ce i to biti zamenjeno. Sreca u svemu tome je sto u komsiluku imam pravog coveka za ovaj posao (nadam se da @abarth_maniac ne ljuti za ovu malu reklamu). Video sam tu pedantnost i posvecenost u njegovom radu, posebno kad je sredjivanje kocnica u pitanju.

 

Diskutovali smo i o prednjem lancaniku. On nije bas vidljiv pa sam sad u garazi skinuo plastiku koja ga krije i slikao trenutno stanje. Mozete primetiti da ima dosta naslaga ulja okolo, sto je posledica podmazivaca koji je bio na motoru do nedavno. Ovaj nered planiram da ocistim ovih dana ali me nije sramota i da vam ga pokazem ovako pre ciscenja. 

 

IMG_20190806_204454.thumb.jpg.454b9ca07578dfcf19d93d93a20161e4.jpg

IMG_20190806_204532.thumb.jpg.6c1e4e5ca7f487161c6f9774ef2599b0.jpg

 

Sto se tice te price oko depozita i svega, ne mogu da prihvatim ideju da treba da snosim deo rizika za svakog ko se predstavi kao kupac i dodje da isprobava motor. Mislim da svako treba da bude odgovoran za stetu koju je napravio svojim postupcima bez obzira da li je rec o probanju motora ili bilo sta drugo. To je po mom misljenju odlika zrelog coveka.  Svako neka rizikuje onoliko koliko mu odgovara finansijski ili bilo kako drugacije.

 

Moj rizik je da ne prodam motor sa ovim stavom. Rizik kupca je da ce ga kupiti iako mu se mozda ne svidja. Nije moj rizik sto je kupac pao zbog toga sto mu motor ne odgovara. Zasto kupujete motor koji vam ne odgovara? Njegov rizik je sto seda na motor koji ne zna da kontrolise. 

 

Manje od 100% depozita je komplikovano i iz razloga sto, recimo, vi meni date 500e depozita, padnete, dodje do stete, i onda ide cenkanje koliko novca da vratim, koliko da zadrzim, koliko kosta steta, itd... Ja nabavljam delove, jurim majstore, gubim vreme koje nemam. Cesto se ni ne zna koliko kosta dok ne ode kod majstora. Da ne pominjem sto vise nemam motor koji nije padao. Iskreno, necu uopste da se bavim time jer nemam ni volje ni vremena za to a i ako ne prodam motor zelim ga u istom stanju.

 

Kakav je osecaj kad nekako uspete da ne padnete sa motora 8 godina, cuvate ga i onda dodje neko i skrsi ga na prvoj probi i kaze nisam kriv :) Najezim se od same pomisli na to :) 

 

Eto opet zvucah kao seronja ali bolje da razjasnimo sve to unapred :)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne zvucis kao seronja, zvucis kao neko ko prica o svojim stvarima. Lako je reci nekom drugom, da daje svoje stvari svakom ko je u prolazu pa bi da proba i vozi se malo. Ima 101 razlog zasto uzeti depozit, a samo jedan da ne uzmes, a to je sto ces ispasti kao seronja.

Uostalom lako je tudjim ku*cem koprive mlatiti, cik da vidim nekkg kako daje motor od 4,5000 svakom ko vrti oglase usled previse slobodnog vremena.

Srećna prodaja! I meni sad kad se setim svih onih tvojih postova o ocekivanju motora, bude malo cudno da se rastajes od njega..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kolega, hvala na lepim recima. Mnogo mi znaci, najiskrenije. Nema lepseg osecaja nego kad neko pohvali rad za koji se trudis. 

ON topic:

Imam motor sa kog nije padano i iskreno mi je frka kad pomislim da ga dam nekome da ga proba kada bih ga prodavao. Ali mislim da bih dao i bez dinara. 

Takav sam, jbg. 

Ali opet, ja imam jeftin motor... 

Hvaka jos jednom i srecna prodaja. 

Zaista ti je oglas vrhunski! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@abarth_maniac Nadam se da ce biti mesta u tvom gustom rasporedu i za ovo motorce u narednom periodu :)

 

Ajde da ne bude sve tako crno i strogo. Danas je, kao sto rekoh, kolega sa foruma dosao da vidi motor. Nije hteo da proba jer nije imao novac kod sebe ali sam insistirao da proba na moju odgovornost. Probao je po parkingu i sve je proslo super. Da je bilo neke stete naravno da mu ne bih trazio ni dinar jer je proba bila na moje insistiranje. Covek maksimalno korektan, vozi slican motor, sa ekipom mi dao dosta dobre savete koji zlata vrede.

 

Eto Yamaha probana, izgubila nevinost i to bez depozita :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Upravo o tome pricam! :takoje:

Kad je neko anonimus pa ti je frka, uzmes i ne mislis. 

Ali postoje momenti kad se pravi izuzetak od pravila. 

A sto se rasporeda tice, moras se javiti. Zvanicno ne primam posao do 15.09. Jer idem na more 26.07.

Ali kad smo kod izuzetaka od pravila, uvek postoji mogucnost za dogovor. Ali to najbolje telefonom. :)

Edit:

Pretece me @bocca_bastard pa ispade da sam njemu odgovorio.

S tim da se prva recenica apsolutno odnosi i na njegov post. :jee1:

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Super, cucemo se :)

 

Ajde malo nazad na temu. Evo liste servisa. Sad kad sam kopirao ovu listu primetio sam jednu gresku. Zamena ulja i filtera je uradjena pre 3000km, a ne pre 1000km kao sto sam prvo napisao. Kolege su mogle da vide kako izgleda ulje na meracu danas posle 3000km. Takodje su me pitali za potrosnju ulja. Nikada nije bilo potrebe za dosipanjem. Ako nesto trosi, to svakako nije dovoljno da bih primetio.

filter ulja: 
	1000 (yamaha), 
	11000 (yamaha), 
	22000 (hiflo),
	28000 (hiflo),
	34000 (hiflo),
	40000 (hiflo),
	45000 (champion),
	48000 (hiflo)
	
ulje: 
	1000 (yamalube), 
	5000 (yamalube fs), 
	11000 (yamalube fs), 
	15000 (yamalube fs), 
	22000 (silkolene fs) + magnetni sraf,
	28000 (silkolene fs)
	34000 (silkolene fs)
	40000 (silkolene fs)
	45000 (silkolene fs)
	48000 (silkolene fs)
gume: 
	18300 roadsmart 2,
	50000 metzeler roadtech 01

kociona tecnost: 
	25000km

plocice zadnje: 
	18000, jul 2013
	nisam upisao kilometrazu, jesen 2014 (tu je bio problem sa trosenjem)

svecice
	NGK 32000km

filter vazduh:
	33000km champion

rashladna tecnost:
	30000

lanac i lancanici
	41000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@bocca_bastard

 

Pitao si me danas kad su stavljene zadnje plocice poslednji put. Pre 5 godina i par desetina hiljada km. Na zalost nemam podatak o kilometrazi, samo datum. Tu sam imao prljav klip (ili neki drugi problem) i spalio zadnje plocice za godinu dana izmedju 2013. i 2014. Od 2014 nosim ove zadnje koje su sad na njemu. Ja sam mislio da je to bilo skorije  i u kilometrima i u datumu ali vreme bas leti :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja sam taj kolega koji je provozao po parkingu.

Motor je veoma dobar i stvarno ocuvan.

Cak je prodavac ukazao na par nekih sitnica estetske prirode, koje niko od nas nije primetio.

 

Iskreno, veoma mi ke drago sto smo se upoznali i dogovorili remont zadnje kocnice kod @abarth_maniac , a da ga nismo ni konsultovali :-)

@bocca_bastard i @Krmco, hvala na drustvu.

@DjordjeMijailovic hvala na insistiranju da probam.

Bio sam nezan :-)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, ProMaster said:

I meni sad kad se setim svih onih tvojih postova o ocekivanju motora, bude malo cudno da se rastajes od njega..

 

Moram priznati da sam i zaboravio to iscekivanje i kasnjenje. Neverovatno i sjajno mi je da se neko toga seca :) Ne znam da li je do piva koje cepam sad, ali bas si me vratio u ovaj dan kad se vozio Yugo a stedelo za Yamahu:

IMAG0074.thumb.jpg.bd65f5b0b8729b083c98ba23c1ce0baf.jpg

IMAG0072.thumb.jpg.879e4520f697b41589b59f2be925ad4f.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ej, al GVX Yugo! :rolleyes: (ako je taj iz pozadine, cak je boja originalna, mislim nijansa, ne znam dal je farban. ) 

Fale samo alu felne. 

Motor je bobnoci, vlasnik iskren i pedantan. Recept za dobru trgovinu zagarantovan! Pitanje je vremena. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uglavnom je razlog bio Dinitrol. Ali da ne davim temu, sibni fotku Yuga na "svet automobila" pa da se raspisem i vratim jedno 10 godina u nazad. :jee:

Imao bih stogod o Yugu napisati (koliko pricam/pisem, da se videti da imam stogod reci o svemu... :popovanje::lud:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Dobar primer da se vidi kako izgledaju motocikli posle 8 godina i predjenih 50 000. Jer ovde u Srbiji, jelte, voze stare motocikle po 15,20 godina koji su presli svega 30,40K :jee:

 

Konacno da neko realan prodaje motor, sa tacnom I poznatom istorijom. Ovo vredi kupiti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Off,

na svojoj sam 1000f Hondi dva puta video 50000km :D, evo sada je ponovo na 29000km! Uzeh je od Bojana zubara sa Zvezdare 2007 god, imala je oko 49000km na satu, ja njome okrenuh nesto preko 100000km i sada ako je poslusas i provozas pomislis da stvarno ima 29000km :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Prva stvar,nemoj prodavati  motor,cim ode,past ces u depresiju!! A vec ako bas moras,ko nema pare,nema sjedanja na motor!!  Nema tu puno diskusije!! Ja sam na zalost zbog nedostatka ljudi kao ti,na kraju uvezao motor iz Njemacke!!Dosadilo mi popravljati za drugima!!  I razmisljati kako motor od 1000 ccm,touring,star deset godina ima samo 20 000 do 30 000,al svaki!!  Moja honda uvezena ima 50 000 predjenih!! Sredi te sitne nedostatke,i dizi cjenu za 150 eura odmah!!  ;)   Vidis da navijam da ga ne prodas!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
14 hours ago, BMXBandit said:

@DjordjeMijailovic hajde ako možeš izmeri širinu sa sklopljenim retrovizorima, i neku sliku sa sklopljenim retrovizorima, značilo bi mi za ubuduće. Hvala :)

Mogu naravno. Danas cu stici da odem do garaze, pa kad izmerim javljam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 8/4/2019 at 11:44 AM, Cvijanović said:

Ovo se ne odnosi na postavljača oglasa.

Na početku prodavac je izričit da je proba moguća uz depozit....ustvari to nije depozit to je cena motora BATO!!!

Niko neče da dava motorić na probu????

Auto kad se kupuje nije takav slučaj.......

Ne znam kako da nazovem ovaj fenomen...Do čoveka je.

Ova Yamaha je bolesno pedantno održavana,rekao bi i vlasnik.

 

Davno sam prodavao Ford Eskort. Dodju supruznici, hoce da probaju. Auto je bio stranac, kazem nije zgodno, al pristanem posle ubedjivanja da je gospodja sudija, cini mi se prekrsajnog suda.

Sedne ona da vozi i na prvoj raskrsnici se ne zaustavi na znak stop. Naravno udari drugi auto, koji je imao prednost.

Epilog: platila je stetu, doduse manje nego sto bi trebalo, al bilo je povuci potegni. Naravno da sam trazio da kupi taj auto, pa nek radi snjim sta hoce. Nije pristala, kaze ne svidja joj se.

Pa sta je koji k sedala  u automobil ,koji joj se ne svidja... Ah da, zensko.

Automobil posle popravke nije vise bio isti kao pre, morao sam da ga prodam jeftinije nego sto bi otisao da nije udaren.

Drugi slucaj je da sam imao neki opel 2000cm ,dodje lik ,svidja mu se ,al da proba. Hladan auto, prva druga treca do limita. Zaustavim ga nekako i kazem da je dosta, i da se tako ne vozi hladan auto, ida ne bi ni dobio na probu da sam znao da je mentol. Autu nista falilo nije, to su izdrzljivi motori /neunistivi.

Srecom da je Opel benzinac, ko zna sta bi bilo da je biala Alfa;)

Naravno nije ni kupio, niti je hteo da kupi..

 

Motore sto sam prodao je bilo ovako. Dodje kupac pogleda, startujemo, vidi da je tako-kako je.

Ako mu se svidja, dogovorimo cenu, pod uslovom da ga proba, posto isplati dogovorenu cenu.

Tada dobija motor na probu, i ako je sve kako sam rekao da jeste, ja odlazim sa parama, hteo on ili ne.

Ti ljudi koji tako pristanu su normalni kupci, pa nije bilo problema.

 

Ako nekoga poznajem dobro i verujem mu, dobice krug da se provoza uvek. Ne mora da kupi.

Tako da prodavac ovog oglasenog motora ima potpuno pravo, jer hoce da se obezbedi od stete i nerviranja.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 7.8.2019. at 0:27, DjordjeMijailovic je napisao:

Moram priznati da sam i zaboravio to iscekivanje i kasnjenje

Ne zajebavaj da si to zaboravio,a mi svi pamtimo agoniju i cekanje:na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
On 8/8/2019 at 9:50 AM, DjordjeMijailovic said:

Oko 65cm sa skupljenim u nazad. Jutros nisam imao vremena da slikam mnogo detaljno ali ako treba jos slika ili informacija slobodno trazi

 

IMG_20190808_075513.thumb.jpg.76fc724da29627649f837c9db21a5514.jpg

E, hvala druže, sad vidim da bi mogao da uđe i u moj prostor za motor, do sada sam više gledao N verziju, jer tu znam kako se savijaju retrovizori,  sada znam da mogu da gledam i S za ubuduće.

Mnogo ti je dobar motor, retka prilika za kupovinu, sve sumnjive kilometraže na oglasima, da imam rešen problem garaže, odmah bih ti ponudio 3800 evra, a ako ne bi pristao i svih 3900, što da ne

  • Haha 2
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 15 sati, BMXBandit je napisao:

E, hvala druže, sad vidim da bi mogao da uđe i u moj prostor za motor, do sada sam više gledao N verziju, jer tu znam kako se savijaju retrovizori,  sada znam da mogu da gledam i S za ubuduće.

Mnogo ti je dobar motor, retka prilika za kupovinu, sve sumnjive kilometraže na oglasima, da imam rešen problem garaže, odmah bih ti ponudio 3800 evra, a ako ne bi pristao i svih 3900, što da ne

 

   Ovo ne razumem, prvo kažeš da motor može da uđe u tvoj prostor za motor, a posle toga da bi ga odmah kupio, al imaš problem garaže ?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Pa stvar je u tome, kao što sam rekao u postu ranije, da želim da zadržim svoj sadašnji motor YBR 250, jer mi mnogo dobro odgovara, a mesta za dva motora nema, jer je garaža 4 m dugačka i 1,1 m široka. Imam neka potencijalna rešenja, ali zasad ima nekoliko nerešenih faktora koji mi utiču, pa još moram da sačekam sa odlukom. Jedno vreme sam razmatrao da proširim prostor, tako što bih napravio platformu iznad stepeništa koje vodi ka dvorištu zgrade, koje je na nižoj koti od moje garaže i tako dobio dodatnih 2 m, ali sam odustao zbog potencijalne pobune komšija, jer sam ionako zauzeo zajednički prostor u zgradi. Druga opcija mi je da kupim garažu na Karaburmi, u blizini stana koji sam kupio pre 2 godine, ali sam trenutno kratak s parama, jer se većina potrošila na troškove kredita. Treća mogućnost je da ipak prodam YBR 250, ali trenutno mi se ne odvaja od njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja