Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ6-S Diversion 2011

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

 

Jedan od prvih mojih postova na ovom forumu je bio upravo vezan za kupovinu ovog motocikla 2011. Godine. Nakon sto je neko poslao ovaj link http:// www.motorevija.com.hr/test/yamaha-xj6-diversion-neokrznuta gde momci analiziraju doticni motor nakon predjenih 50 000km doneo sam odluku da bas taj model kupim. Stisnuo sam zube, pozajmio novce i porucio nov crni XJ6 u Yamaha Rodic u NS.

 

I posle 8 godina jako dobrog druzenja sa mojom XJ6, kada i ona bas ima tih 50 000km na satu, dosao je trenutak da ide u oglase. Uz bebu kuci i jos jednu na putu vise nisam opusten u voznji kao ranije i to je razlog ove prodaje. Za ovu odluku mi je trebalo skoro 2 godine i na kraju sam je doneo teska srca.

 

A sad nesto vise o samom motoru. Iznecu cinjenice koje se mozda nekom ucine kao preterivanje ili neistina ali se nadam da ce onaj ko sumnja u moju “vozila baba do pijace” pricu svoje sumnje iskazati na pristojan nacin ili ih zadrzati za sebe. Probacu da ovaj predugacki tekst razbijem na pitanja i odgovore kako bih manje udavio vas koji ste se odlucili da ovo zapravo i procitate. Koga interesuje cena neka mota dole do kraja oglasa.

 

Ko ga je sve vozio i kako?

Kao sto rekoh, kupljen je nov sa 0km na satu. Od tog momenta, pa do danas, niko sem mene ga nije vozio (ako ne racunamo to sto ga je na parkingu kum provrteo par krugova nedavno). Pod “niko” mislim apsolutno niko. Motor sam licno razradio precixno pazeci na uputstva o razradi.

 

Ovaj motor ne zna sta je rev limiter, ni gde je crvena zona broja obrtaja. Nikad nije bio u crvenom. Jedom prilikom je proban do 200km/h i tu sam potvrdio da se ne lozim na te stvari i od tad se vozi uglavnom oko sredine skale obrtaljke. Ako iskopate snimke u putopisima, videcete koji je tempo voznje u pitanju.

 

Odakle mu 50k?

Dugo godina je nosio mene i devojku/zenu umesto automobila (koji nismo imali do skoro) uglavnom na relaciji Sabac-Novi Sad i odatle mu vecina tih predjenih kilometara. Kilometraza je prava i realna. Ne bavim se mutljavinama i vracanjem kilometraze iako sam iz Sapca :) Ostatak kilometraze je stekao uglavnom u turistickim voznjama u dvoje (zaguglati putopise). 50k nije malo ali ako povezete informacije sa onog linka gore sa mojim stilom voznje, mozete ocekivati prilicno pouzdan motor bar jos toliko.

 

Trenutno stanje
Gume
- nove Metzeler roadtech 01. Presle manje od 1000km. Namontirane u maju ove godine. Samo one su placene 350e.
Kocnice - moglo bi ulje da se menja jer nije skoro. Zadnje plocice su na 1/3 a prednje na 1/2. Prednje plocice su fabricke i posle 50 000km dosta govore o stilu voznje. Diskovi dobri.
Vile - bez znakova posustajanja, curenja i slicno

Lezaj kormana takodje.
Akumulator star 2 godine. Zimi u garazı na c-tech punjacu za odrzavanje.
Lanac - Odradio, recimo, pola zivotnog veka. Radio sa podmazivacem ali je podmazivac nedavno skinut jer je poceo da brlja. Verovatno moze da gura jos bar 10 000km a sasvim moguce i vise uz odrzavanje. On nije fabricki. Jednom je menjan uz lancanike, naravno. Zlatni DID je na njemu.
Creva su u dobrom stanju, elasticna, bez naprsnuca
Farba ima mesta gde je ogrebana ali u normalnim kolicinama za to godiste. Ima par ogrebotina na retrovizorima zbog parkiranja u tesnoj garazi. Vizir ima nekih ogrebotina koje se ne vide bas na slikama ali i to je u ocekivanoj kolicini za to godiste. Moze da se ispolira ako nekom znaci.
elektrika - u potpunosti ispravno sve
kvacilo: bez znakova trosenja
sajle: bez problema

 

Redovni servisi?

Poslednja zamena ulja i filtera uradjena pre 1000km

 

Ovaj motor ima dosta dug servisni interval. 10000km izmedju zamena ulja. Ja sam ulje menjao na 5-6 hiljada kilometara! Neko ce reci nepotrebno. Mozda jeste, ali sad na 50 000km kad ispustite ulje iz njega vidite po boji da je verovatno vredelo. Zeleo sam pouzdan motor koji ce da traje i mislim da sam to i postigao ovim.

Servisi su radjeni u ovlascenim servisime za verme garancije i nesto posle toga. Kao dokaz o tome imam servisnu knjigu. Nakon toga servise sam radio ja. Rec je o trivijalnoj zameni ulja, filtera, svecica, kocione i rashadne tecnosti sto mi nije strano, te nisam video mnogo smisla u tome da mi to rade ljudi koji rade napamet bez mnogo posvecenosti. Uz duzno postovanje prema serviserima, u 2 godine garantnog roka sam doziveo dovoljno nezategnutih filtera ilja i slicnih propusta, da bih to i placao.

 

Sipano Yamalube ulje u garantnom roku a posle toga Silkolene. Sinteticko.

 

Detaljni raspored redovnih servisa mogu pokazati zainteresovanima. 

 

Sta moram da uradim na motoru ako ga kupim?

Dobro bi bilo zamenu rashladne tecnosti, kocionog ulja, sinhronizaciju i pregled ventila. Motor ne pokazuje da mu je to potrebno ali valja proveriti. To ce vam vec reci vas majstor bolje. Motor je svakako u “sedi i vozi” stanju i koristim ga cesto za voznju do posla.
Ako ste esteta po prirodi verujem da biste voleli i da ispolirate pojedine delove zbog sitnih ogrebotina. Meni to nije smetalo pa se nisam time bavio. Svakako je rec o minimalnim ogrebotinama sto se vidi na slikama. Treba zameniti svecice. Rade dobro ali nisu mlade. One su vec kupljene i ulaze u cenu motora kao i nov filter vazduha. Svakako ovaj motor mozete voziti jos 9000km bez dinara ulaganja do sledeceg servisa.

 

Popravke kvarovi, zamene delova?

Jedino sto je u maju promenjeno na motoru a da nije redovni servis je lezaj zadnjeg tocka. Pri promeni guma pre manje od 1000km smo ustanovili da treba i nov lezaj i

semering. Ostali su bili u dobrom stanju. Takodje i zadnje plocice sam menjao jer su mi zaprljana klesta trosila vise plocice nego sto treba ali to je reseno ciscenjem klipa. Promenjen je i akumulator. Stavljen magnetni sraf kartera za skupljanje necistoca u uju. Sve ostalo je fabricko na njemu.

 

Padovi, udesi?

Nema. Mogu da se pohvalim da za 10 godina nisam pao sa motora. 

 

Oprema u ceni?

2 klljuca (crveni I crni) treci kljuc je zauvek ostao negde u Rumuniji Nove svecice i filter vazduha za sledeci servis
Nosac bocnih torbi
Bocne tekstilne torbe, povelike, prosirive.Nisu trenutno na slikama.

Nosac kofera
Kofer kapa 53l staju 2 kacige ili jedna kaciga i jakna. Imam jedan kljuc za kofer. Drugi kljuc je pukao.
Alarm sa bezicnom dojavom (par stotina metara domet)
Balast za ksenon ukoliko zelite da ugradite (nije kinez)
rezervne sajle i slicne sitnice

 

Moze li zamena?

Mozda moze ako imate neki relativno noviji manji dual sport ili neku drugu igracku za sumu i prirodu kojom mogu i dalje da uzivam u motoru a da nisam u saobracaju. Sto manji motor to bolje. Moja ili vasa doplata. Grobovi i stranci me ne interesuju. Samo masine u pristojnom stanju i sa mogucnoscu registracije.

 

Registrovan?

Da do juna 2020, dakle jos 10 meseci. Ne pristajem na prodaju bez prenosa. NS table su na njemu. Na slikama je nalepnica od prosle registracije. Ovogodisnja nalepnica nije zalepljena ali je imam.

 

Moze li da se proba?

Posle svake probe vise ne vazi ono “vozio sam ga samo ja” ali probati se mora ako imate nameru da kupite. Uslov je takodje da se motor vozi u vidokrugu (idealno na nekom vecem parkingu), da imate odgovarajucu kategoriju i da ga vozite normalno. Najbolje bi bilo da se provozamo zajedno. Svakako probnu voznju ostavljamo za kraj ako vam se sve ostalo svidi.

Za probu je obavezan depozit u iznosu cene motora. I najmanje ispustanje znaci da ste motor kupili :) Izvinjavam se ako sam previse direktan ali smatram da ako niste poneli novac sa sobom niste ni nameravali da kupite pa nema ni smisla da se isprobava.

Ovim obezbedjujem i vas kao kupce a i sebe da motor nece biti bespotrebno maltretiran.

 

Da li je prodaja hitna ili cena fiksna?

Apsolutno nije hitno. Sacekao bih kupca koji zna da vrednuje trud ulozen u motor i kojem treba pouzdana masina. Ne verujem u fiksne cene pa je svaki dogovor moguc, ali racunajte na skidanje kofera i ostale opreme ako ste mnogo agresivni :)

 

Cena?

3900e sa svim navedenim stavkama. Polovnjak iz uvoza sa sumnjivom kilometrazom, kad mu dokupite kofere, torbe, uradite servis i kupite nove gume je skuplji od ovoga.

 

Kontakt

Najbolje putem foruma ili viber-a porukom na 064/248-98-40. Na pozive ne mogu da odgovorim u radno vreme, do 17h.

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bez preterivanja, mogu reći da je ovo jedan od najboljih oglasa koje videh na forumu od kada sam na njemu (8 godina već)... :care:

Srećna prodaja, kolega! :takoje:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
8 hours ago, DjordjeMijailovic said:

Ne bavim se mutljavinama i vracanjem kilometraze iako sam iz Sapca :)

Skini bar 2000km, radi malera, opravdaj mesto odakle si a i naš narod voli više da vidi 48k nego 50k. (šalim se naravno). :) Mada si ga i po opisu oglasa već opravdao. Svaka čast!! A i motor deluje perfektan, mislim da će jako brzo naći novog vlasnika. :) Srećna prodaja.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Hvala, ljudi, na pohvalama i zeljama!

 

Moram priznati da motor deluje kozmeticki nesto bolje na slikama nego u stvarnosti, ali nista sto malo detaljnijeg pranja i eventualno poliranja ne moze da sredi. Rec je o sitnicama ali moram da napomenem. `Svakako, tu je da se vidi i uzivo ko zeli.

 

38 minutes ago, Motorcyclist said:

Ovo je bajk za mene :D

Bilo bi lepo da ode nekom sa foruma. Veca je sansa da ga opet sretnem u nekom putopisu :) Oglas nigde drugde jos nije postavljen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Zapravo nije za sumu, vise mi treba motoric za voznju po selu jednom mesecno, tj po losijem/sumskom putu uz blagi offroad. Neki mali 4t dualsport bi verovatno radio posao. crf250l, klx250, neki ocuvaniji drz400 mozda... Bitno mi je da nemam posla oko njega jer nemam vremena za popravke, posebno sto bi bio vozen u Sapcu, a ja sam tamo jednom mesecno za vikend. Cak ramzmisljam i o novom posto nisam video u oglasima novije polovnjake. Snaga verujem da mi nije bitna za to sto zamisljm da radim sa njim. Bitno mi je i da moze da se registruje.

 

Nisam ni sam zapravo jos siguran, tek se upoznajem sa tim segmentom motora. Otvoren sam za sve predloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ovakav oglas nisam do sad video. Zao mi je sto mi jos nije vreme za jacu masinu a ovo je greota ne uzeti u ozbiljno razmatranje. Siguran sam da ce se buduci vlasnik usreciti. Puno srece zelim u prodaji.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ovo se ne odnosi na postavljača oglasa.

Na početku prodavac je izričit da je proba moguća uz depozit....ustvari to nije depozit to je cena motora BATO!!!

Niko neče da dava motorić na probu????

Auto kad se kupuje nije takav slučaj.......

Ne znam kako da nazovem ovaj fenomen...Do čoveka je.

Ova Yamaha je bolesno pedantno održavana,rekao bi i vlasnik.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nego šta nego uz depozit. Dođe budala da proveri kako prima gas do blokade, cima ga u prvu da vidi kako će da povuče i slične gluposti. Pa ja nikad to nisam uradio za 10 godina a ne da mi dolaze budale.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Sa motora moze se padne a sa auta ne :)


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 

Tankoooooo izgovor!!!!!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Treba uzimati depozit iz 2 razloga, a prodavac je oba naveo.

1. Ako nisi dosao sa novcem da kupis, onda mizes samo da gledas.

2. Ako neko padne sa motora dok ga proba, kupuje ga takvog, oa posle on tako prodaje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Upravo iz tog razloga i nisam hteo probati triumph-a u Balosavi!

U dzepu nemam novca da ga pazarim, necu da razmisljam..

 

Svaka cast motocikl i za oglas, brzo ce se prodati :takoje:.

Svidja mi se..

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Quote

ustvari to nije depozit to je cena motora BATO!!!

To je depozit u visini cene motora. Depozit moze biti 1%, 10% pa i 100%. Meni nista ispod 100% ne znaci ako dodje do stete. Ako neko nije siguran da nece ostetiti motor pri probanju ili ako ne zeli da preuzme odgovornost za svoju stetu onda se verovatno ne mozemo ni dogovoriti :) 

 

Takodje, postoje slucajevi kradje motora pri probanju. Tu tek nema smisla uzimati nista manje od 100%.

 

Ovo nije cukani motor gde ce se jos jedno ostecenje sanirati i prodaja nastaviti. Ovde steta pretvara neostecen motor u lupan motor i to je onda potpuno druga roba, a ako se ne proda, onda meni ostaje osakacen da se zezam sa nabavkom delova i popravkama.

 

Stvarno ne zelim da zvucim kao seronja ali ne mogu drugacije, zaista, iz svih gore navedenih razloga. Ako ne uspem da prodam motor zbog ovoga, onda cu ga zadrzati.

 

Ko ne zeli da snosi odgovornost, mogu ga ja provozati. Tu je jedino ogranicenje da imate bar kacigu i da niste mnogo tezi od mene :)

 

 U svakom slucaju, otvoren sam za svaki dogovor i razuman argument, pa ako je neko stvarno zainteresovan i ozbiljan, siguran sam da se mozemo dogovoriti oko cene, probanja i svega ostalog.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Djordje secam se kad si kupovao ovaj motor pa si pisao o tome ovde na forumu. Koliko brzo vreme ide... Odlican oglas i srecna prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 13 sati, Markone88 je napisao:

Treba uzimati depozit iz 2 razloga, a prodavac je oba naveo.

1. Ako nisi dosao sa novcem da kupis, onda mizes samo da gledas.

2. Ako neko padne sa motora dok ga proba, kupuje ga takvog, oa posle on tako prodaje.

Mare,nisi naveo da kupac mora doneti i svoju krpicu,da ispolira motor posle probne voznje...:P

Djole,prodace se ovo,laganini.Stavi ga i na polovne automobile,naoruzaj se malko strpljenjem,i gledaj sta ces sledece...:takoje:good luck.:yamaha:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 3 sati, sashac je napisao:

Mare,nisi naveo da kupac mora doneti i svoju krpicu,da ispolira motor posle probne voznje...:P

 

Taj fazon......

Inače motor tako izgleda,da nema potrebe da se proba...Novo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
10 hours ago, sashac said:

Mare,nisi naveo da kupac mora doneti i svoju krpicu,da ispolira motor posle probne voznje...:P

Djole,prodace se ovo,laganini.Stavi ga i na polovne automobile,naoruzaj se malko strpljenjem,i gledaj sta ces sledece...:takoje:good luck.:yamaha:

Ne ne, moj motor smao ja brisem. Juce sam 2 sata posvetio, detaljno ga oprao, uzivancija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Dragi Đorđe, drago mi je da se pojavio na forumu oglas za moj željeni motor, već duže od dve godine pratim cene i sumiram utiske. Xj6 N ili S vidim kao moj budući motor, i verovatno bih ga već dosada i kupio ali bih hteo da zadržim moj mali YBR 250 jer mi je neverovatno legao a mesta u improvizovanoj garaži gde držim motor nema za dva motora. Hteo bih da te pitam, da li retrovizori na S modelu mogu da se sklope u korenu, tamo gde su nakačeni na masku, tako da se efektivna širina motora smanji, ovo pitam jer su mi vrata od garaže široka samo 83 cm. I kolika je primena sile pri tom sklapanju, da li takav manevar može da se radi na duži rok.

Da dam i ja svoj komentar oko depozita. S jedne strane je to OK, kada se uzme u obzir da ima neozbiljnih kupaca. Ali ipak mislim da svaka velika stvar u životu nosi određen rizik, tako i prodaja motora koja se radi jednom u par godina u proseku, pa ako već kupac snosi neki rizik, trebalo bi i prodavac da preuzme određen rizik. Možda kupac padne  s motora jer mu ne odgovara položaj, promaši polugicu za kočnicu ili menjač, i onda mora da kupi taj motor, iako mu ne odgovara. I ja sam razmišljao o toj opciji ostavljanja punog depozita ako bih se odlučio na prodaju motora, ali znam da bi mnogim kupcima to delovalo preterano, pa bih ja ostavio stvar na trenutnoj proceni kupca kao odgovornog čoveka, što sam i uradio kad sam prodavao Yamahu YBR 125, prvi vlasnik, sa samo 3600 km pređenih, i prodao sam je za 1400 evra 2016te iako sam je 2011te platio 2615 evra, ali 125ice imaju mnogo manji krug interesenata i upotrebnu vrednost, pa sam znao da mora da ide niža cena. I ima taj problem pri ostavljanju depozita, ako je neko rešio da te prevari, pa ponese lažne novčanice, onda mora prvo da svratite i do menjačnice da to proverite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja