Jump to content

Moto Zajednica

Balaton 2019

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Ovom prilikom bih posebno da se zahvalim svima za smernice vezane za putovanje na Balaton a posebno Biker-Boy i markodjurovic!

 

Elem, klinci su konacno odrasli da mozemo da ih ostavimo i ponovimo medeni mesec(u ovom slucaju 5 dana :)).

Sve se isplaniralo u zadnji cas, cak je i nova masina uzeta pre svega par meseci,Dare je sve pregledao,zamenio sta je trebalo i rekao "prst u uvo i teraj" :).Namerno smo pravili vikend ture od 300-500km samo da bih video kako se makina ponasa.

Ovo je inace moja prva veca tura, s obzirom da sam od skoro u ovom svetu.Entuzijazma nije nikad falilo ali nazalost vremena jeste.

Smestaj sam nasao preko Booking-a, naravno jedva, jer kao sto rekoh, sve u zadnji cas.Prvo sam mislio na Siofok ali sam se na kraju odlucio za Tihanj sto se pokazalo kao bolja odluka.Da se razumemo, nisam lud za kupanjem, cilj je bio da sto vise vidim i obidjem.

Krecemo u nedelju 28-og jula, gleda se prognoza, koja se nazalost menja iz dana u dan.U petak pokazuje suncanu nedelju a vec u subotu da nas sutra ceka kisa u Madjarskoj.Kisna odela za prvu pomoc kupljena u Uradi Sam, za ne daj boze,nije daleko za toliko ce posluziti.

Krecemo ranom zorom i gruvamo autoput do Subotice, da bi nekako izbegli kisu koju od 11 najavljuju na Balatonu.

Prelazimo na Kelebiji i lokalnim putevima lagano prema Siofoku, gde cemo trajektom u Tihanj.Predeli prelepi, prvi deo, klasicni Vojvodina pejsazi a kako se priblizavamo Balatonu, krecu brda koja podsecaju na Sumadiju.Sve je cisto, sredjeno i pod konac, asfalt nema rupa ali nije ni pista, no Piaggio guta sve bez problema :).

Stizemo lagano u Siofok i trazimo trajekt, tu izgubismo bespotrebno pola sata koja su uticala da nas uhvati kisa na trajektu, srecom na kisi smo bili samo 15-tak minuta.

Kisa nije bila jaka i nismo hteli da oblacimo odela s obzirom da je smestaj blizu.

Konacno se smestamo, tusiranje, klopa, kratak pogled kroz prozor da se uverimo da je kisa stala i pravo u obilazak dok nas jos adrenalin drzi :).

Tihany(Tihanj)

Koliko sam shvatio, Tihanj je kao mondensko mesto,vecinom je zadrzan autentican stil kuca sa debelim krovovima od trske i kamenim zidovima.Naravno, sve je perfektno skockano.

Nalazi se na brdovitom poluostrvu na zapadnoj strani Balatona,tacno na sredini jezera i zbog toga je idealna baza za dalje obilaske.Na samom poluostrvu se nalazi jos jedno malo jezero.

 

Tihany 1.jpg

Tihany 2.jpg

Tihany 3.jpg

Tihany 4.jpg

Tihany 5.jpg

Tihany 6.jpg

Tihany 7.jpg

Tihany 8.jpg

Tihany 9.jpg

Tihany 10.jpg

Tihany 11.jpg

Tihany 12.jpg

Tihany 13.jpg

Tihany 14.jpg

Tihany 15.jpg

Tihany 16.jpg

Tihany 17.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Dan drugi.

Szigliget Var

 

Jucerasnja kisa je taman fino sve rashladila i odlucujemo se da posetimo tvrdjavu Szigliget Var koja se nalazi na vrhu brda, iznad mesta Szigliget i odakle puca prelep pogled na okolinu, srecom nije bilo vrucina inace bi se istopili, s obzirom da mora malo i da se pesaci uz brdo :)

 

Szigliget Var 1.jpg

Szigliget Var 2.jpg

Szigliget Var 3.jpg

Szigliget Var 4.jpg

Szigliget_Var_5.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Dan treci

Zamak Bory, Szekesfehervar

Zamak se nalazi nekih 75 km na krajnjem severu Balatona u gradu Szekesfehervar.

Mali zamak, sredjen i ocuvan, nalazi se u sred grada, okruzen porodicnim kucama, dok ne udjete na posed, ne mozete da pretpostavite velicinu, za mene bilo prosto neverovatno.

 

 

Szekesfehervar Bory Castle 1.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 2.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 3.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 4.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 5.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 6.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 7.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 8.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 9.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 10.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 11.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 12.jpg

Szekesfehervar Bory Castle 13.jpg

Szekesfehervar_Bory_Castle_14.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Dan cetvrti

Keszthely i Festetics zamak

 

Keszthely je vece mesto na krajnjem jugu jezera i dom je najveceg zamka u regionu, zamka Festetics.Sam zamak je u perfektnom stanju i velika je turisticka atrakcija, samo 34 sobe i biblioteka sa 90000 knjiga govori o njegovoj velicini, imanje je ogromno i savrseno odrzavano.Gradnju je poceo Kristof Festetic, covek hrvatskog porekla, koji je novac zaradio prodajom nekretnina.Gradnja zamka i razne dopune su trajale preko 100 godina.Sam kompleks sadrzi i izlozbeni deo sa oko 50-ak kocija, raznih namena, botanickom bastom, muzejom lova,ogromnom maketom zeleznice koja zauzima ceo jedan sprat muzeja i konacno muzej putovanja tadasnjih aristokrata.

 

Festetics palata 1.jpg

Festetics palata 2.jpg

Festetics palata 3.jpg

Festetics palata 4.jpg

Festetics palata 5.jpg

Festetics palata 6.jpg

Festetics palata 7.jpg

Festetics palata 8.jpg

Festetics palata 9.jpg

Festetics palata 10.jpg

Festetics palata 11.jpg

Festetics palata 12.jpg

Festetics palata 13.jpg

Festetics palata 14.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Posle ogromnog obilaska zamka i kompleksa, red je da se malo brcnemo.Odlucili smo se za banju Heviz, svega 5 km udaljenu.Inace, u pitanju je termalna banja sa lekovitim blatom.

 

Heviz 1.jpg

Heviz 2.jpg

Heviz 3.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Peti dan

Idemo kuci (nazalost)

 

Elem, ovaj deo ne bih ni ubacivao ali moram :).Igrom slucaja odlucili smo da klopamo u Subotici u povratku.S obzirom da ne zna ni jedan restoran, pitao sam google gde sta ima.Najblize mesto je picerija Denis, maltene iz coska, moze-moze, dovoljan je bio samo pogled :).

Ali iza coska nema nikakve velike reklame, mislio sam da sam pogresio, sve dok nisam video metalnu plocu na zidu lokala.Nista sto bi spolja podsecalo na obicnu piceriju.Ulazimo unutra i...

 

Subotica 1.jpg

Subotica 2.jpg

Subotica 3.jpg

Subotica 4.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Сјајне слике и опис места :takoje: , колико је трошак оквирни за овај пут ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Hvala, hm,s obzirom da sam u zadnji tren rezervisao smestaj, bilo je poskupo jer je 90 posto smestaja zauzeto.Smestaj u centru Tihanja za dvoje sa (ooodlicnim)doruckom u sezoni je 60e/noc.Da sam ranije trazio ili na drugom mestu, mogao sam verovatno duplo jeftinije da prodjem ali nazalost nije moglo drugacije.Ulaznice su takodje skupe, za sve ovo sto sam obisao, ulaznice+gorivo su bile oko 100 evra.Cena klope je ok,pica normalne velicine u restoranu u centu Tihanja je oko 7 evra, pivo oko 2-2.5, kafa 1.3- 1.5,sladoled 1 evro kugla,vinjeta 7 evra za motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Neverovatna je navala za smestaj, kad sam pitao ako budemo hteli da produzimo jos jedan dan, dobio sam negativan odgovor, jer je vec sve rezervisano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Dugo razmišljam o Balatonu, a sada još više. Mojoj dragoj će se ovo sigurno svideti, samo da odemo:)

Putopis i slike su prelepe i nastavite samo tako :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Putopis odlican slike jos bolje :takoje:
Odavno planiram obici Balaton u ovako laganoj varijanti ali jbga nekako me uvek put odvuce na jug.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Hvala puno svima! :)

Sad kada smo probili led, nadam se da ću moći da vas obradujem sa još dosta putopisa i fotografija u budućnosti! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Krško, Slovenija
  • Motocikl: BMW F 800 GS

Super putopis, super slike sa sadržajem, radi i piši putopise, da možemo i mi putovatako ili u živo.

Lp Ciril - Slovenija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja