Jump to content

Moto Zajednica

Moj / Vaš prvi motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ako pokrenutoj TEMI nije mesto ovde, molim da Admini postave gde jeste

Obzirom na surfovanje kroz forum nisam naišao na sličnu TEMU ili slabo vidim :)

 

Ovde bih sve Vas pokušao da vratim u dane sreće zadovoljstva kada ste sebi ili Vam je neko kupio Vaš prvo Motor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Meni je to Bio TOMOS Colibri

Te davne 1992 imao sam oko 5 godina, Motor je inače bio dedin jer kao penzionisani policajac koji je dosta proveo na Motorciklu imao je kako on to kaže za ponekada do prodavnice

Colibri je bio Crveni i meni tada najlepši na svetu, hteo ga je otuđiti, dolazili su tada neki potencijalni ali kada god bi došli Ja sam se bacao u trans, sa namerom da ih poremetim u kupovini, tako je na kraju i bilo.

Posle razgovora sa dedom on ga je ipak ostavio (JER SAM MU BIO MEZIMAC OD NAS 4ORO UNUČADI) i mogu reći da je to bio da kažem moj neki početak ljubavi prema dvotočkašima, daLje kreće istorija....

66050235_10218199191958554_3474269478903087104_o.thumb.jpg.1742427e4fe55fe4f9eb7a5d70b624da.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Tomos Tori 49ccm 1988godiste. Dobio ga 1992godine kad sam imao 7 godina. 

Drugi dan opeko list na desnoj nozi na auspuh. Al nisam nikad odustao od 2 točka :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Poni ekspres leto između sedmog i osmog razreda. Tada za njega, automatik,  Tomos  12, APN,14,15 nije trebala dozvola i nisu se registrovali.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Mislim da ovakva tema vec postoji. Kad vec pisemo o nasim motorima, mozda je pametnije da ispisemo ceo nas "razvojni put" i time predocimo ostalima kako smo i zasto menjali nase motocikle. Ja napravih jednu takvu, ali je forum bio malo mrtav po tom pitanju.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Tomos automatik A5 1990.god.. Hiljade kilometra sa njim, uglavnom u gimnaziji i kad bih otišao kući tokom studiranja.

Stoji još u garaži, 4 godine mu nisam pročistio karburator i kresnuo. Stara polomljens SO tabla na pokojnog oca, izgubljena saobraćajna tokom 99' kad si dobijao 5 litra bon za benzin na moped.

Obzirom da su mu dodati migavci samo još stop svetlo nedostaje za registraciju.

A, da, i da sredim amortizer prednji koji se zaglavio skroz dole posle jednog dobrog pada na off roadu sa Tomosima.

 

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Kad se setim :ljubav: Bio je radost celog kraja,za mene,kao klinca,bio je avion,ma kakvi,bio je space shuttle! Sundiro xdz50 :lol:

Sundiro-50-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Beli Tomos automatik na pedale, 1991.

Međutim, kod dede na selu u stali bilo je nekih skutera oko 150-250cc, koji datiraju sa kraja sedamdesetih otprilike. Već su bili van upotrebe, nijedan nije mogao da upali, ali me to nije sprecsvalo da kurblam u nedogled i vozim se na njima (kobajagi) još kao sasvim mali biba.

Iz današnje perspektive krivo mi je sto nisu sačuvani da bar imam sliku tih preteča maksi skutera.

edit: jbg slab sam sa istorijom. Cale kaze NSU Pretis 175cc, ILO 250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Cagiva T4 350E

Aj sad cu ja da ispadnem saban ali sta da radim.

 

Te sada davne 2001 godine kad sam imao 13 godina u moju kucu usao je jedan jako lep i ocuvan Trula visnja MZ ETZ 251.

Nesto kao slika samo bez resetke na faru i crn prednji blatobran.

Bila je to ljubav na prvi pogled.

E sad interesantno imali smo mi jedan plavi APN 4 na kojem me ujak pokusavao da nauci da vozim,bezuspesno. Ali ja do dana danasnjeg ne volim kako se sedi na APN-u tako da nikada nisam, niti cu da ga vozim kao svoj. Vozio sam APN-e od drugara ali prosto ne podnosim ga. Moj Tomos je bio ATX i s obzirom na mojoh 193cm(Tada oko 180) verovatno jedini koji mi odgovara.

Ko me je naucio da vozim?

MZ

Kolikogod su me moji manje vise terali da naucim da vozim APN, toliko su mi branili da imam bilo kakav odnos sa MZ-om sem kao putnik.

Ali kako to uvek ide Kad roditelji odu od kuce dovedes devojku pa se malo mazite i malo po malo naucite sve o pcelicama i cvetovima...

Naravno moram da zahvalim na svemu tome Selu, velikom dvoristu i cinjenici da sam naucen da vozim jos sa nekih 8 godina pocevsi na traktorima sa nekih 12 sam vec mogao da vozim kombajn i vrsem kako nase tako i tudje useve. Tako da nisam bas krenuo od nule. 

Mada motor je motor i 2 tocka nisu 4.

Tako da se vremenom to otkrilo i moji bas nisu bili Jajare pa su mi dozvolili da vozim ako budem pazljiv. Dozvolili su mi i auto sa nekih 15-16 ali samo po potrebi nema izlazaka i tako to.

Iskreno koliko god ce to mnogima da zvuci kao laz i glupost

Nikad nisam Zavrnuo tog MZ-a. Uvek mi je bilo uzivanje da vozim opusteno. Kasnije sam imao Nindzu 12-icu koju sam isto tako vozio na ulici.

Isao sam na stazu i trkao sam se na potezanje ali na ulici uvek mi je bio gust da prosto krstarim sa svom tom snagom i elegancijom ispod sebe.

Mozda je Bas taj MZ i njegova snaga koja je daleko iznad mojih mogucnosti sa 13 godina probudila tu disciplinu i sarm i usadila postovanje,ne strah, postovanje prema mocnim masinama i da mogu da se voze bez da se degradiras na skali evolucije i egzistencije.

i-mz-etz-251-91r-.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sweden
  • Motocikl: BMW R1250RS

Par puta kao klinac provozao drugov apn6 i Tomos 14. Starci nisu bili odusevljeni motorima tako da se tu ta kratka karijera zavrsila. Dosta godina kasnije se odlucim za dva tocka. Prvi motor ER6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Moj prvi motor je MZ ETZ 251 Kanuni 1996. god.

Slicno kao kod @DexMaster , nekad davne 2003/4. godine stigao MZ, a meni tada 12-13 godina.

Automobil sam uveliko vozio, tako da mi problem nije bio ukapirati polazak, saltanje, itd...

Par padova na travi i skarpi, na asfaltu Bogu hvala nikad. (Na greskama se definitivno najbolje uci.)

Iako je imao samo 4500km predjenih, uspio sam mu posle 3-4 godine, s**bati 3. brzinu  u koju nije htio da uklopi, te takodje akumulator nije punio, a motor se gasio se cak i u voznji.

Dugo stajao u garazi zbog pomenutih kvarova, posle otisao za svojom srecom.

 

Posle MZ i pauze od otprilike 10ak godina,kupio i trenutno vozim Suzuki GSR 600.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Aprilia RS 50. Zelena. 2002'3'4 godiste, nesto od toga.

 

Posto nisam imao jos polozenu A kategoriju, nakon duzeg trazenja po oglasima i razmatranja budzeta i sl, naletim na tu Apriliu. I spucam 200 km po nju. Odem sa drugom, u povratku istjeram na auto put, na pola autoputa mi nestane goriva... Srecom, imao sam kanister goriva u autu, pa se drug vratio do mene, a eto, nije mi se dalo da pogledam da li ima dovoljno prije polaska. :)

 

Vozio par mjeseci, shvatio da mi ipak fali malo snage, u medjuvremenu kupio naredni motor, Hondu NSR 125R, pa nesto posle prodao Apriliu.

 

Ja sam bukvalno skolski primjer postepenog povecavanja snage. :) Doduse, samo na papiru. 50 kubika, pa 125. Medjutim... Aprilia je mogla ici 81 km/h, a Honda je bila dosta prepravljena, pa je mogla ici ko zna koliko... Ja samo jednom probao do 140, a moglo je jos dosta. Pretpostavljam da je maksimalna brzina bila oko 200 km/h, mozda i vise. Ali ja nisam smio.

Ali, eto, na papiru sam isao po propisima. Ovim novim, evropskim. :) 50, pa 125, pa 500, pa 600. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Prvi motor Suzuki TVS Champ, crveni. Ćale vozio burazera i mene zajedno (klinci smo bili, burazer 10, ja 5) naravno polako nas vozio, pa kad dodjemo do blage uzbrdice on krene da pomaže pedalama, meni je to bilo kao da se vozimo u spejs šatlu, motor pa još ima i pedale. Počeo sam da ga vozim sa 8-9 godina. Još uvek ga imam, stoji u garaži. Žao mi što nemam moju sliku, ali je kao ovaj samo bez ove registracije napred. Posle njega prešao na Apriliju AF1 125 i nju još imam, samo sam ostavio ćaletu da vozi...

Tvs_champ_2006_03.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I mene su od "maliih nogu" jako privlačili motori, a to je verovatno gen iz porodice i tradicija. Moj deda je 50-ih godina imao ovakvu Jawu...

Jawa.jpg.053aeda10bef41fb5205eeb0bf992e91.jpg

 

 

A moj otac je krajem 60-ih i početkom 70-ih imao ovakvog BMW-a. Moje mesto kao najmlađem je bilo na ručki između dva sedišta (ako ide cela porodica) ili eventualno na rezervoaru (ako je skraćeni sastav) :oda2:...

 

BMW.jpg.dd5c29b9e41769e0331a2317ec17f56c.jpg

 

Moj prvi dvotočkaš je bio Pony Express (Puch) krajem 70-ih kao na slici dole...

 

1054917547_Ponyex.jpg.4d9eb8d51a069e170ed627a3b26aaf07.jpg

 

 

A krajem 80-ih sam jedno vreme imao MZ-ETZ 250 kao na slici dole

 

MZ.jpg.301cfb94f58691a14feca6e29bc11cfd.jpg

 

Nakon toga je nastupila duža pauza, pa nekoliko skutera da bi na kraju završio na aktuelnom...

 

Kawa.jpg.f5019411dbda8a18a2c7ee7073e96051.jpg

 

Što kaže kolega iz Temerina "plavi za dečake" :)

Napominjem da su sve slike (osim poslednje) skinute sa neta jer nemam ličnih fotografija (osim poneke C/B od BMW-a ) ali su modeli identični uključujući i boje...

Izvinjavam se ako sam malo skrenuo sa osnovne teme...

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Fino,

14 godina davne 1991 majka me obradovala, za uspehe u školi i osvojene medalje na takmičenju iz matematike i fizike plavim novim apn 6, crn agregat sa onim okruglim poklopcem kvačila, nisam silazio sa njega 2g i prešao sigurno preko 20000 km. Gorivo nabavljao na sve moguće načine. Najčešće kod kolege, njegov stari imao u dvorištu ukopani cisternu za naftu, grejanje, a u cisterni 8 t nafte, nas dvojica smo sigurno preko tone izvukli i menjali za benzin na pijaci za te dve godine.

16 g, 1993 A kategorija i polovan mz etz 125 sa 6500km na satu star 2-3 g, vlasnik išao u policijsku srednju školu pa vozio samo kratko na raspustu, motor kao nov.

Vozio 2 g, prodao i od onda do ove godine na 4 točka, sad budžet skuter liberty 125cc, meni odličan.

 

 

Послато са уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On ‎1‎.‎8‎.‎2019 at 14:05, DarkoČa je napisao:

Meni je to Bio TOMOS Colibri

Te davne 1992 imao sam oko 5 godina, Motor je inače bio dedin jer kao penzionisani policajac koji je dosta proveo na Motorciklu imao je kako on to kaže za ponekada do prodavnice

 

Izazvala me rečenica "Te davne 1992 imao sam oko 5 godina..." pa sam se i ja bacio u "arhivu" i evo šta sam iskopao...

To je negde1969. godina kada sam ja imao oko 5 godina. Eto šta je zapravo preteča Kawasakija...:oda2:

 

1399807750_MladiBZbajker.thumb.jpg.9f34f7a0de2eab1ad83e1fe4b8041c69.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On ‎11‎.‎9‎.‎2019 at 14:22, Branko je napisao:

Moj prvi motor koji sam ja kupio je CZ350 1975-te godine.

Prvi sa desne strane.

Ajde de, da ima neko i stariji od mene...:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja