Jump to content

Moto Zajednica

Prerada motora ali kako registrovati?

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Pozdrav, da li je iko imao iskustva sa preradom nekog choppera....tipa prosirivanje zadnje viljuske +ugradnja nekog drugog agregata.
Zvao sam institut u vinci , javlja se neka zena muskim glasom i ladno mi kaze da nezna nista o tome.
Ako neko ima iskustva, neka kaze....castim pivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da plivas u mutnoj vodi, a na drugu stranu, kako su sad napakovali zakon tj prepisali, mrka kapa. 

Nekad je FTN u NS izdavao ateste, a i tad je bilo jebeno (tipa ako je nesto seceno i zavarivano, morao je zavarivac sa atestom da stavi potpis)

Sad kiko cujem, ni toga vise nema. 

Bukvalno jd tako da ako si nesto 'budzio" za sad ces biti bez registracije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Nadji na internetu SAT emisiju gde su obradjivali temu o preradama i nemogućnošću registracijebtakvih vozila.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bolje batali tu pricu, jer sve i da sad uspes da registrujes, to ne znaci da ces moci i sledece godine, znaci svake godine ce biti lutrija i nerviranje da li ces uspeti da ga registrujes, nije vredno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Kasnim malo ali dosao sam do nekih konkretnih odgovora za nase muke.
Danas sam pronasao na institutu u vinci coveka koji se zove Aleksandar i mogu da kazem da je lik totanlo ok.Objasnio mi je bukvalno sve kako jedino moze da se motor atestira,tj atest ako ste nesto izmenili na svom motoru.
Sve zavisi od predstavnika proizvodjaca, i od samog proizvodjaca.
Sam mi je rekao da neke marke motora vrlo lako mogu da se atestiraju jer fabrike vrlo rado izlaze u susret vlasnicima, cak sta vise to je u svetu normalno jedino su kod nas zakonski napravili bauk....ali nema veze.
Znaci ako neko vozi odredjenu marku motora tipa honda, kava, suzuki....itd, javlja se prozivodjacu ili predstavniku proizvodjaca i od njih trazi potrvrdu za ugradjeni deo, sa tom potvrdom u vincu i gotov posao.
Ja vozim kineski neki motor, pa da ne pravim prekrsaj u ovoj grupi necu dalje da polemisem o mom problemu.
Hvala svima koji su se javili .
Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako mislis potvrdu za ugradjeni deo?

Predstavnik ce dati saglasnost a Vinca da bi izvrsila ispitivanje moras joj priloziti dokument koji potvrdjuje da je deo namenski za taj tip vozila.

Ne mozes staviti dugacku viljusku kao na motoru sa slike iznad i to "atestirati".

Vise se ne atestira prepravka nego se ispituje dali je ugradjeni deo montiran po specifikaciji proizvodjaca istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nekada, po starom sistemu atest je prolazio recimo trajk samo sa fabrickom viljuskom od nekog motora pa se menjala posle atesta. Da bi atestirao recimo pravljenu springer viljusku morao si da imas dve iste, jednu da testiraju do krajnjih granica dok nesto ne sjebu i da dibijes atest za drugu, bar su tako taa meni objasnjavali. Ja sam hteo jedno vreme skorije da atestiram slep sluzbu, morao sam iz zastave da uzmem neku potvrdu a za sve ostalo da imam masinski crtez i sta znam sta sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
tomic-custom-bikes-logo-1.png
WWW.TOMICBIKE.COM

O NAMA Tomić Custom Bike je specijalizirana radionica za proizvodnju i...

 

Kako li se dobija ovlašćenje da ako imaš radionicu možeš da izdaš VIN broj za motocikl, kao što ova firma može?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Za početak odeš u Hrvatsku i registruješ radionicu ......  :) 

Šalim se malo, može to i kod nas, samo trebaš da ispuniš sve uslove propisane zakonom i pratećim uredbama, pravilnicima .... itd. i da se nadaš da posle nekog vremena ne donesu još neke uslove koje ti nećeš moći da ispuniš (npr. minimum 20 zaposlenih ili tako nešto). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Teoretski jeste moguće i kod nas ali praktično je to nemoguća misija. Naravno niko me neće ubediti da je to slučajno i zbog bezbednosti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja