Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha ttr250

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tt-r 250

Skoro sam se dobavio ovog modela iz 2002 godine. Motor zaista ocuvan, ne mogu da kazem u top stanju kao sto je rekao prosli vlasnik jer ima mala ulaganja u estetiku. Motor sam kupio prvenstveno zbog sebe, ali I zbog posla. Bavim se sumarstvom, firma dala apeencice koji naravano da nisu za sumu, kao dace nesto bolje. Bolje, stiglo je 3 Torija 4T 50cc, od toga jedan umro na asvaltu posle 10-ak km. Vidim corava posla I resim da se spasem. Zasto bas ovaj model, ne znam ni sam. Vec neko vreme gledam po oglasima, ili preskupo ili nemogucnost registracije ili fali to I to, nikako da nadjem onaj pravi. Trazio prvo klx-a, taj I ni jedan drugi sve dok slucajno ne nabasah na ttr. Odem, vidim, probam, iskezim se od uva do uva, vratim se kuci da razmislim I odem sutradan I kupim motor. Mogu da kazem da lepo ide, super reaguje na gas, mada mi se ne svidja sto napred ima 15 zuba, dobro koci, maltene sve ok. E sad to maltene, dok vozim, a I kada sam u mestu dok motor spiluje ispod mene cuje se skripa (mislim iz zadnjeg amortizera) ali samo kada se amortizer I opruga opruzaju, kada se sabijaju onda ne. Voleo bih da znam zasto I kako otkloniti tu groznu I nepotrebnu buku. A drugi problem je u karburatoru. Kada ga startujem hladnog preko alnasera, pod sauhom uplali odmah, a kada ga isto hladnog (prvi dnevni start) opalim na kiks, ne upali I pocne da pisa iz karburatora I to tako sve dok ne zatvorim gorivo. Po neki put cak I nastavi cim pustim gorivo, a neki put ne. Probao sam da blago kucnem ruckom srafcigera u predelu plovka I ne menja situaciju. A to mi isto desilo I u paljenju alnaserom kada sam zaboravio da iskljucim kontakt I alnaser nije mogao da ga startuje, isto je propisao I morao sam prvi put da ga palim na gurku. Posle tog prvog paljenja, pali na kiks iz prve I posle visesatnog stajanja. Za 5-6 dana koliko je kod mene sam zgazio 400+ km, bar 80% sumski nasipani put I makadam, nije zatrokirao u radu ni jednom. Iskreno ne smem da ga otvorim dok mi ne stigne kit za reparaciju, a stize tek za 20ak dana. Ukoliko neko ima neki savet ili postoji neka caka ne bi bilo lose da je podeli. Izvinjavam se zbog dugackog posta, smatram da skraceno ne bi bilo jasno xD

IMG_20190723_164741_hdr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To sto skripi su najverovatnije biksne amortizera u tackama kacenja na sasiju,a mogu biti i iglicasti lezajevi osovine zadnje viljuske.

A za prelivanje karburatora ti je sve jasno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tt-r 250
20 hours ago, mradomir said:

Jel to ona iz Leskovca? Daj koju sliku.

Jok, iz Prokuplja je. Probaj na direct, ispod samog teksta .jpg fajl.  

 

12 hours ago, Astral said:

To sto skripi su najverovatnije biksne amortizera u tackama kacenja na sasiju,a mogu biti i iglicasti lezajevi osovine zadnje viljuske.

A za prelivanje karburatora ti je sve jasno. 

Ipak moram da ga razdevicim, pa dobro, sta je tu je. Bice zanimljiva zima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije to nista strasno. Sve se to lako skida.

Skines amortizer, u tackama kacenja vrv ima nesto poput silent block-a, te biksne unutra umeju od prasine da prestanu da budu pokretne, ocistis,sve lepo,mast, sklopis i miran si neko vreme. Isto vazi i za osovinu koja drzi zadnju viljusku stim sto ona ima i lezajeve. Nista specijalno. Lagano to ide. 

Tu je najveci problem skinuti tocak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Takodje srafovi amortizera su od celika odredjenog kvaliteta i imaju primesa da budu zilavi, gledaj da ih kada budes montirao nazad ne pretegnes. Koristi moment kljuc i servisno uputstvo.

Ako ih pretegnes i sjebes navoj nove takve neces naci nigde.

Mozes napraviti kod strugara,naravno ali nece imati tu izdrzljivost kao ti originalni. Ta legura celika je specificna, ne puca,uvija se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo ove ce biti u redu. Nadam se da se novi vlasnik ne ljuti sto ih postavljam.  

Inace bio sam ja sa drugarom da ga gledamo nekoliko dane pre nego sto je prodat. Nismo imali kljuceve da ga upalimo i eventualno probamo da bi smo kompletirali sliku(prakticno smo nenajavljeno dosli), pa je i kupovina izostala. Inace motor je jako lep i stvarno mu samo malo fali da bude top.

Zbunilo nas je malo i to sto na plocici na ramu pise 12/99 godina proizvodnje a prodavac je naveo 2002. To si proverio nadam se

IMG-1880493e9f1df5859280306d06e0e025-V.jpg

IMG-7445e07240b77c1e7a3c2fc57c24597f-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tt-r 250
On August 1, 2019 at 9:11 PM, Astral said:

Nije to nista strasno. Sve se to lako skida.

Skines amortizer, u tackama kacenja vrv ima nesto poput silent block-a, te biksne unutra umeju od prasine da prestanu da budu pokretne, ocistis,sve lepo,mast, sklopis i miran si neko vreme. Isto vazi i za osovinu koja drzi zadnju viljusku stim sto ona ima i lezajeve. Nista specijalno. Lagano to ide. 

Tu je najveci problem skinuti tocak :)

 

On August 1, 2019 at 9:15 PM, Astral said:

Takodje srafovi amortizera su od celika odredjenog kvaliteta i imaju primesa da budu zilavi, gledaj da ih kada budes montirao nazad ne pretegnes. Koristi moment kljuc i servisno uputstvo.

Ako ih pretegnes i sjebes navoj nove takve neces naci nigde.

Mozes napraviti kod strugara,naravno ali nece imati tu izdrzljivost kao ti originalni. Ta legura celika je specificna, ne puca,uvija se.

Vec pocleo sredjivanje skripanja, nego su me praznici malo omeli, da da, tako sam I postupio, prvo sam dobro proucio manuale. Hvala na savetu.

 

On August 1, 2019 at 11:17 PM, malitomic said:

Evo ove ce biti u redu. Nadam se da se novi vlasnik ne ljuti sto ih postavljam.  

Inace bio sam ja sa drugarom da ga gledamo nekoliko dane pre nego sto je prodat. Nismo imali kljuceve da ga upalimo i eventualno probamo da bi smo kompletirali sliku(prakticno smo nenajavljeno dosli), pa je i kupovina izostala. Inace motor je jako lep i stvarno mu samo malo fali da bude top.

Zbunilo nas je malo i to sto na plocici na ramu pise 12/99 godina proizvodnje a prodavac je naveo 2002. To si proverio nadam se

IMG-1880493e9f1df5859280306d06e0e025-V.jpg

IMG-7445e07240b77c1e7a3c2fc57c24597f-V.jpg

 

Naravno da ne smeta, znam za vas iz price, bilo je bas na pretek ko ce prvi devojci. A oko godista stvari stoje ovako. Godina proizvodnje je 99 ali sam motor kao I ta serija nije registrovana u proizvodnji sve do 2002, tako da su brojeve motora kucali kao da je 2002 odnosno serija iz 99 nosi 5GF2 oznake dok 2002 ima oznake JYADG bas kao kod mene. Tako sam bar nasao na netu, a I to isto potvrdjuju iz Yamahe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Proveri, trebalo bi na zadnjoj viljuski da ima niple za podmazivanje, i onda u zavisnosti od terena kuda ides, treba da podmazujes to bar jednom godisnje.

Posto ko zna kad je to zadnji put podmazivano, moras skinuti, sve lepo ocistiti i dobro namastiti.

 

To sto ti gorivo preliva, najverovatnije je da plovak ne zatvara lepo (tj ne vidim sta bi drugo moglo da bude lepo). Slobodno otvori i ocisti karb. Samo budi pazljiv da ne izgubis nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tt-r 250

Napokon se zavrsava moja saga oko karburatora. Pocetkom avgusta otvorim da ocistim, a unutra sve umrlo. Steta je samo sto nisam slikao kako je to izgledalo pre, mada vecina vas zna. Puno zelene sluzi, patine I ispucalih gumica. Kit za reparaciju sam cekao kao da sam na listi za bubreg I dva meseca voznje bacio. A najvaznije od svega je da lik pre mene koji je cackao toliko dusmanski stezao srafove koji su meki da sam vecinu morao da secem bonsekom da bi uhvatio ravan srafciger. Slikovno bi izgledalo ovako.

 

Kit za reparaciju I novi plovak sa postarinom oko 7k.

Z50wIU.jpg

 

Ovde fale samo pedale xD

1jl1qA.jpg

Pametnica je dihtung komore miksa lepio lepkom za gornji poklopac, otud I smirgle za poliranje.

8eYV8w.jpg

 

Izmerena visina plovka na fabricku meru, a kasnije I provereno crevom.

NvI6cw.jpg

 

Sve ponovo sastavljeno I provereno. 

icjqSM.jpg

 

Montiran karb na svoje rodno mesto.

QWw8Cc.jpg

 

 

Nakon probne voznje na spavanje u Suzaninom zagrljaju.

CD4xYm.jpg

 

Pored toga zamenjeno kociono ulje u oba cilindra, odradjen sevis slavine za gorivo, opran rezervoar od stroke postavljen filter goriva I ubacen neki kupovni digitalni obrtomer koji se povezuje tako sto se njegova zica obmota par krugova oko kabla svecice. Uporednim merenjem na TSRu (posto ima obrtomer za razliku od TTRa) poprilicno precizno meri. Najvise mi je bio potreban zbog stelovanja ler gasa. Malih poteskoca sam imao oko stelovanja smese jer sam vratio fabricki setap od 137/52, a bio je 127/50. Iz prve mi se cev auspuha crvenela I pucalo je iz auspuha prilikom otpustanja gasa, tako da ni govora nije bilo da sraf za stelovanje smese bude odvijen na 1.5 kruga kako manuali vele, trenutno je na nekih 5.5-6 krugova odvijen. Ugrejacu sutra motor lepo, pa cu opet na tenane ponovo kroz taj proces, veceras mi je najvaznije bilo da obrnem neki krug.

 

Opsti utisak je da se trud ispaltio. Ima I dobru I losu stranu. Dobra strana je da motor povlaci kao blesav, nema vise onih glupih njuceva na niskim obrtajima. Vise ne osecam potrebu da smanjujem prednji lanacanik sa 15 na 13 jer bukvalno kida, ako ne okrene u prazno odma cima na zadnji. Mana je sto je ne znam kako smanjio brzinu. Bolje vuce, sporije ide. Dok nisam nista dirao, prelevao, njucao, stucao I teze navlacio obrtaje ali recimo u prvoj iso 55kmh, u trecoj vec oko 100kmh. Sad posle ovolikog lickanja u prvoj ne vise od 40, u trecoj 90. Meni nelogicno, mozda zbog dizni. U slucaju da je neko imao slicnu muku mogao bi da pomogne. Svaki savet je dobro dosao. Ali ako bih morao da biram zmedju snage koju ima naspram brzine onda ne bih ja tu nista pipo.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja