Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TTR ( Klizac pogonskog lanca )

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

Pozdrav svima..klizac pogonskog lanca mi se pojeo s gornje strane do same vile,tj tako sam kupio motor i pravilo mi buku pri ubrzanju i najvise po losem putu ( makadam,sumski putevi itd... ) pitam ja ovog-onog i ubede me da napravim od neke plastike ( polietilen ) i kao resio sam problem..napravim ja to po originalu,sve leglo na viljusku,pasuje,zasrafim,kad ono jos gore bukvalno !! bio mi lanac los,jedan majstor me ubedjivao da se nece cuti sa novim lancem,promenim i to ( svakako je moralo ) al i dalje ista buka isto sve,bude me po malo sramota da vozim po gradu...i kontam sad,posto je original ovakav 73e nov,odustao sam od te kupovine,i u potrazi sam za nekom alternativom..moze li da se napasuje neki klizac lanca namenjen za neki od cross motora,vidjao sam ima ih na prodaju u Motoshop MRG za neke male pare,samo je kacenje s gornje i donje strane,a meni je s bocne strane...pa jel bi bilo pametno da uzmem taj neki i izbusim rupu odozgo i odozdo usrafim i to je to..nzm nekako da dam 73e ( oko 9000 dinara ) za komad gume neke mi se ne isplati a i ludost je,bar moje misljenje,cepaju s cenama..kupio bi cak i neki koriscen,samo da je citav,nzm dal pasuje s jos nekog motora,i nzm ko moze da ima tako nesto,gde da trazim ? evo i slike...

61587217_685806031840061_2814851837004349440_n.jpg

61763214_2359539564276190_3055929966236532736_n.jpg

61832562_328992011107809_4334142521635504128_n.jpg

61928958_518122998719136_4389760183455186944_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nisu to neki univerzalni klizaci, vec tipski(na linku koji dajes). Mislim da ces morati da nabavis originalan, jer kao sto i sam kazes improvizacija nije pomogla. I mene ceka slica stvar na Xl-u, a znam da ne bih istrpeo da mi lanac krlja po viljusci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
3 hours ago, malitomic said:

Nisu to neki univerzalni klizaci, vec tipski(na linku koji dajes). Mislim da ces morati da nabavis originalan, jer kao sto i sam kazes improvizacija nije pomogla. I mene ceka slica stvar na Xl-u, a znam da ne bih istrpeo da mi lanac krlja po viljusci

jeste tipski,istina,al opet mislim da bi uz malo maste moglo da se napasuje...samo probusim s gornje i donje strane i napravim kacenje kao na crf,yzf,kxf...mozda bi i uzeo original kad bi naso nesto na ebay ili aliexpress povoljnije,inace 73e koliko su mi rekli da kosta ovi iz MRG neka batoo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ti imas srece pa makar mozes da nadjes nov. Za moj motor koliko sam upoznat vise i nema da se kupi. Kod mene je deo po kom lanac kliza dobar i nije potrosen, ali je deo koji ga pricvrscuje za viljusku ispucao od starosti, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
On 8/2/2019 at 7:07 AM, malitomic said:

Ti imas srece pa makar mozes da nadjes nov. Za moj motor koliko sam upoznat vise i nema da se kupi. Kod mene je deo po kom lanac kliza dobar i nije potrosen, ali je deo koji ga pricvrscuje za viljusku ispucao od starosti, jbg.

lose si upucen..samo se javi nekom iz MRG,posalji im na stranici,javice ti kroz dan-dva cenu..nabavljaju sve zivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

:takoje: moguce da je tako. Cuo sam za njih da mogu sve da nabave. Jednom sam uzimao gume od njih i od tad nista. Videcu, pratim situaciju pa ako postane kriticno narucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

I kod mene na tetki. ista situacija, zamenio, a bio je i red...

Usput sam i otkrio da su i ona dva rolera popusila, pa su i ono bili na dnevnom redu.

dd2fc0a6cf4ffdd242ef098a6a0e50a5.jpg

e4e900a64723d9bbac486c04011c9e85.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja