Jump to content

Moto Zajednica

Odlazak na MotoGP trku u Brno 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Petak, 02.08.2019. nas trojica autom ranom zorom krecemo u Brno na trku.

Na Booking-u sam rezervisao smestaj, jednu sobu sa tri kreveta, dva nocenja i to za 14.243,00 din .

Posto prvi put idem dobro bi mi dosla svaka sugestija i savet onih koji su bili i koji ce sad ici. Mozda da se organizujemo i budemo zajedno tamo.

 

Odakle je dobar pogled na stazu?

Sta se sve sme uneti (suncobran, stolica, pice, klopa)? 

Do kad se uvece moze ostati na stazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Najbolja ti je ona omega krivina. Ja kad sam bio to je bio Gold sektor "C" ako se ne varam. Livada je ali najbolji pregled. Imas pogled na 4-5 krivina sa tog mesta.  

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pitanje za kolege koje su već bile u Brnu, pošto ja do sada nisam. :) 


S obzirom na stisku sa vremenom, ne bih da gubim mnogo vremena tamo na pronalaženje parkinga i slično. 
Gledajući na sajtu staze, najveći parking je na glavnom ulazu (obeležen crvenom bojom).

 

Untitled.png.979a196053f47b1f1ed1fcb14e55d688.png

 

A mi ćemo po vašim preporukama treninge i trke gledati iz sektora C. 
Pitanje, da li se parkirati na tom crvenom parkingu? Ima li neki bliži do C dela? Pretpostavljam naravno da je to sve tamo obeleženo ali jel se ide peške kroz unutrašnjost staze ili okolo? 

 

Kažem, u stisci smo sa vremenom, pa gledam da što manje vremena izgubimo na snalaženje, a što više na uživanje na samom mestu.

 

Hvala unapred!

P.S. Karte su nam Gold paket ako nešto znači zbog mogućnosti pristupa celoj stazi.

 

P.P.S. Pisao sam i u drugoj temi, nisam siguran koja je poslednja aktivna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kum i ja idemo motorima u petak ujutro za Brno. Zanima me ista stvar - da li je dozvoljeno unošenje grickalica i pića na motodrom ili samo ekskluziva unutra po ko zna kojim cenama? Da li se plaća parking za motore van staze ili je sistem "snađi se druže" kao kod nas? :rolleyes:

I još nešto - ima li nekog efekta poneti dvogled (kvalitetan) ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

na stazu mozes uneti sta god zelis...ljudi nose stolice, suncobrane, cugu i hranu sa sve onim prenosivim friziderom...nisam nikad video da je neko nekom nesto oduzeo..dal se promenilo prosle godine - ne znam ali 2016 i 2017 je bilo tako...mada realno, cuga i hrana nisu skupi (pivo 0.5 ladno ko tastina dusa bilo 2e ako se dobro secam) te sam ja nosio na stazu samo pljosku sa rakijom i neke grickalice, a kad ogladnim grunem hotdog ili pljesku za tipa 2.5-3e...sta god da poneses od cuge brzo se ugreje, tako da je ladno toceno bilo najbolji izbor...

sto ste parkinga, nemam predstavu, oba puta sam bio u camp A koji ima svoj parking, tako da nisam obracao paznju, sem sto znao da ispred glavnog ulaza ima ooooogrooooooman parking...no cene - nemam pojma

dvogled - od volje ti...svakako ces videti neke stvari bolje, no sad da li moto trka moze da se gleda tako - ne znam...na primer, na C sektoru, popularnoj omegi imas 2 mala video bimani i jedan ogroman...meni tamo nista nije falilo...post-253-0-60727400-1472068718.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Od Brna ides autoputem do staze nekih 20 km. Jedno 300 metara od skretanja sa autoputa ka staxi stoji policija na svakih 50 metara, sve do staze i parkinga o kome govoris. Parkiranje na tom parkingu je bilo 5 evra dan u nedelju na dan trke. Ne secam se cene za petak i subotu mislim da nisam placao. Od parkinga do ulaza imas 5 min. peske. Ja sam poranio jer sam hteo da gledam i jutarnje warmupove. Guzva je velika al ko sto rekoh policija je celom duzinom od autoputa do staze i sve funkcionise besprekorno. Na stazu ponesi klopu, jer ako stanes u red za kobasice il pljesku propustices trku dok stignes. Vodu, pivo sokove obavezno. Ako imas one bastenske tj kamperske stolice ponesi il bar neku prostirku da ne sedis na zemlji. Ako niste kupili karte preko interneta vidi u petak i subotu prodaju ljudi karte ispred i obicno su jeftinije nego na salteru. Validnost karte proveris kod cure na vratima tj ona proveri kod. Sve u svemu super je osecaj gledati izbliza motogp.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

i da! iznad C sektora je bio monster energy deo, gde bude izlozen m1 za slikanje, i sank sa free monster energy cugom (koja se mora popiti tamo, nema iznosenja limenki...), no sta je simpa - u subotu popodne je bila "zurka" - konfete, dj, i zezanje sa gomilom monster cica koje su masi bacale majice i monster poklone...pa ko se zadesi tad tamo - nek overi i to...prilicno sam siguran da cu imati tacnu informaciju kad ce to da bude, tako da cu vam dojaviti ovde

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Evo pojavljuju se i nova pitanja - VINJETE!

Za Mađarsku je sve jasno. Što se tiče Slovačke i Češke vidim samo cene vinjeta (10 dana) za vozila i to 10 € za Slovačku i 12,5 € za Češku. Da li su te iste cene i za motore (što je bezobrazno skupo za tako male deonice i vozila) i da li se vinjete uzimaju samo za vožnju magistralnim i auto putevima ili su obavezne za SVE puteve. Meni HERE navigacija daje opciju za putovanje bez auto-puteva i naplate putarine što bi značilo da može i bez vinjeta alternativnim rutama. Ja inače ne volim vožnju auto-putem tako da su mi ove visoke cene putarina dodatni razlog da ih zaobiđemo...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ako se dobro secam ceska je moto free, nema vinjeta za motore, dok za slovacku nisam siguran, ali takodje mislim da nismo placali za motore. ..tj, da smo platili samo za motore u madjarskoj...

u svakom slucaju, na "granici" izmedju madjarske i slovacke, sa desne strane je kucica za kupovinu, i tu mozes da kupis vinjete za slovacku i cesku, pa stanes i pitas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Našli smo na nekom forumima da su motori oslobođeni vinjeta i za Slovačku i za Češku, a da li je istina uverićemo se za par dana... Bilo bi stvarno pravo "klepanje" da za motor na tako kratkoj deonici platiš ukupno 22,5 evra putarine (puno je i za auto a kamoli za motor)... Srazmerno kilometraži u SAD bi putarinu sa istočne na zapadnu obalu platio nekoliko hiljada USD...

Zvao sam danas AMSS i dali su mi informacije (verovatno pogrešne) da su putarine iste kao i za automobile...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja sam moju ekipu danas u 10h ispratio, 2 motora i jedan auto...stigli su danas u neki smestaj u okolini Budimpeste, ujutru nastavljaju, tako da cu sutra kad stignu u brno imati tacne informacije koliko je platio auto za Slovacku, koliko za Cesku, i da li su njih dvojica na motorima platili ista, pa ti javljam proverene informacije....

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

U Slovackoj za motor vam ne treba vinjeta. Besplatno je.  Za automile se najvise isplati kupiti godisnju ako se ide cesce. Jer se putarina ne naplacuje po Km. Godisnja za auto kosta 50 e i mozes da se vozis koliko hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Posto sam poslovno vezan za Slovacku idem gore barem 20 puta godisnje na sastanke. I znam 100% da je tako kako sam napisao iz licnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Isto vazi i za Cesku, isto  ne treba vinjeta. Samo pazite ako imate bocna kolica ( 3 tocka) onda placate kao da vozite automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

moji su se ukampirali...sto se tice vinjeta, potvrdjujem, sem madjarske motori nisu nista platili!

received_529437381129697.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ako je neko od kolega otišao za Brno a dokon slučajno i vozi mu se motor, preporučujem sjajan put od Rošica (nadomak staze) do mesta Trebič! 

 

Au kakav put, kakvi predeli! 

Samo mi žao što sam kolima…:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Još jednom zahvaljujem svima na korisnim informacijama. Ima samo jedan mali "Update" za unošenje hrane i pića. Pregledavali su torbe i oduzimali piva, sokove i grickalice, ali mi smo ipak uspeli da unesemo nešto... Oni poluotvoreni mini šatori za plažu su sjajna stvar (bilo ih je nekoliko) jer štite dobro i od sunca i od kiše (a ovog vikenda je baš trebalo)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja