Jump to content

Moto Zajednica

Desetak godina kasnije...

Recommended Posts

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Ne znam zašto ovo pišem, ali jače je od mene.. U proleće 2010, prodao sam svoj Sv 650, 2002 god, sa urađenim kompletnim servisom, potpuno novim danlop gumama, reg par dana pre toga, za 2450 e. Danas, listam oglase, isti taj motor u dosta lošijem stanju, sa nekoliko desetina hiljada km više se prodaje za 2100 e. Mala ponuda, velika potražnja? Pomozite mi da razumem.

 

 

Послато са D2303 помоћу Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A na satu sigurno pise da je manje presao nego kad si ga prodao :jee:

  Moze prodavac da trazi kolko hoce, al ga nece prodat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Postoje motocikli koji opasno drze cenu. Medju njima su i SV kao i Strom. 

Ima i jacih primeraka (afrika npr) 

Moje misljenje:

Najpre, motocikl ne umire sa godinama koje su protekle. Ne truli (bar spolja), kilometri ga ne ubijaju previse... 

Kad je dobro odrzavan, dal bio 10 ili 14 godina star, da li imao 20.000 ili 50.000 km, bitno je da je ceo, da nije lomljen, farban. I kao takav ce preci jos gomile kilometara. E tu se neki izdvajaju. Moj SV ima blizu 70.000, agregat nikad otvaran. Sredio karburatore pre 3 god, proverio zazore ventila, spakovao, i ajd na put od 3500 km.  Nisam pomislio da ce da me izda. 

Nije realno nekad sa cenama, ali motocikli koje bije dobar glas, koji ne crkavaju, ne traze mnogo a mnogo pruzaju, jesu na ceni, mozda i precenjeni.  Ali kad od 2011 do danas nisam dao evro za vanredno odrzavanje, a pogazio 40.000 km., nosi neku tezinu i cenu. A priyom sam otisao na TD da nisam nista proveravao. Odpeglao do Navaka, peglao pun gas intro pola sata, sendvic, flasa vkde i nazad za ZR. 

Da mogu da postignem, jos 5 takvih akrobacija svaki vikend, bez razmisljanja bih peglao siguran da nece da stucne. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Primer no 2
Proletos, morao sam da promenim auto, prva žrtva je bio Tdm, poslednja generacija 4tx, zdrav, prav, rol bar, dva Robertova topa, givi v46, dobre gume, nov lanac, prodadoh ga za 1900 e. Sada, kada kupujem, gledam, za prve generacije Tdm, 3vd, upitnog stanja i izgleda, neregistrovane traže 1500 +...
Možda je odgovor to što ja svoje motore prodam za 10 -15 dana, obično prvom ko dodje..
.

Послато са D2303 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, VECTRA je napisao:

Primer no 2emoji5.png
Proletos, morao sam da promenim auto, prva žrtva je bio Tdm, poslednja generacija 4tx, zdrav, prav, rol bar, dva Robertova topa, givi v46, dobre gume, nov lanac, prodadoh ga za 1900 e. Sada, kada kupujem, gledam, za prve generacije Tdm, 3vd, upitnog stanja i izgleda, neregistrovane traže 1500 +...
Možda je odgovor to što ja svoje motore prodam za 10 -15 dana, obično prvom ko dodje..
.

Послато са D2303 помоћу Тапатока
 

Nisi jedini koji tako radi,kad prodajem zelim da sto pre prodam da idem dalje.
 

 

Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

agregat nikad otvaran.

Nije bas tema ali kad si vec pomenuo,koliko kosta komplet generalna sa sve rukama,otprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ovde ljudi traze nebulozne pare koje nikako nisu u skladu sa stanjem motora i godistem, al pre svega stanjem motora. Gledaju sajtove iz Nemacke i Svice pa postavljaju identicne ili cak vece cene. Svi znaju da pricaju o trzistu i o pouzdanim agregatima al nikakve dokaze o poreklu vozila ili servisima nemaju. Ili su pak oni mrsavi. Ne kazem, cast izuzetcima... 

 

Toliko su nerealni kao prodavci da ponekad pomislim da zaista veruju u gomilu gluposti koje izgovaraju. Prva je kilometraza pa sve ostalo... 

 

Katastrofa je jos veca sto ljudi stvarno misle da su stranci bas tolike budale da novo kupljene motore prodaju posle 20 ili 30 hiljada. Pre ce biti da ih prodaju na duplo ili troduplo vise, a ovi nasi vracaju.

 

Najcesci slucaj laziranja, prekrivanja, nepouzdanosti i netacnosti je sa motociklima u cenovnom rangu do 2000,2500 evra. Kako cenovni rang raste tako se kolicina prekrivanja I lazi smanjuje, al na kraju krajeva ni to nije garant.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uh, to je baš škakljivo.
Mnogo zavisi od modela.
Dacu ti primer da je za neke motore zaptivač ventil dekle ispod 10 € a za neke skoro 40€.
I pitanje je šta sve treba (da li radilica, samo ležajevi, dal karike, klipovi, bregaste, glava)
Bukvalno može da bude od npr 300€ za jednocilindraša ako nema mnogo delova koji su za zamenu, pa do finog četvorocifrenog broja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Ja prodao Yamahu xtx660 2012 god. za 3300 eura.Tako se tad kretalo.Sada su cene tog motora oko 3500-3700 eura.Vrte se po oglasima i nijedan nije prodat.Nije mi jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

promenilo se BMW vise nista ne valja i jeftiniji je ovde ngo na zapadu jer oni jos nisu ukapirali da je to za otpad,a na ceni je tdm ,horneti i virago kao vrhunski domet tehnologije.Malocas videh na oglasima trazi covek za virago 1100 iz 86god 4800e

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Au druže, nemaš pojma šta si sad uradio sa ovim postom iznad :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
promenilo se BMW vise nista ne valja i jeftiniji je ovde ngo na zapadu jer oni jos nisu ukapirali da je to za otpad,a na ceni je tdm ,horneti i virago kao vrhunski domet tehnologije.Malocas videh na oglasima trazi covek za virago 1100 iz 86god 4800e
To je tip coveka kojeg je zena naterala da proda motor, ali ne sme da joj kaze da nece, pa onda rokne cenu i mirna kuca..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
46 minutes ago, ProMaster said:

To je tip coveka kojeg je zena naterala da proda motor, ali ne sme da joj kaze da nece, pa onda rokne cenu i mirna kuca..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Sve si pogodio, bravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sam cuo da svi sto voze Virago imaju malu pisu.

Cak stavise, poznat je tzv Virago efekat gde se sa rastom zapremine agregata pisa jos dodatno smanjuje.

 

Dok recimo kod BMW-a, efekat je potpuno drugaciji. Posto je svemirska tehnologija u pitanju, posedovanjem primerka ti pisa toliko naraste da ti trebaju bocni koferi uvek, za skladistenje iste, namota se u rolnu. Da se ne vuce po asfaltu, oce da izore drum, ko plug Marka Kraljevica.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 29.7.2019. at 11:36, abarth_maniac je napisao:

Uh, to je baš škakljivo.
Mnogo zavisi od modela.
Dacu ti primer da je za neke motore zaptivač ventil dekle ispod 10 € a za neke skoro 40€.
I pitanje je šta sve treba (da li radilica, samo ležajevi, dal karike, klipovi, bregaste, glava)
Bukvalno može da bude od npr 300€ za jednocilindraša ako nema mnogo delova koji su za zamenu, pa do finog četvorocifrenog broja.

To je ujedno i odgovor  zasto motori cca 2000e i stari 15-20 godina drze cenu.U najgorem slucaju,najveci pojedinacni izdatak je ajde da kazemo 500 e i onda imas agregat sa kojim mozes da predjes bogaoca km.Sve ostalo crkava ili ne crkava ali nece istovremeno.Solidan primerak za 2000e moze jako dugo da se vozi bez velikog troska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
Just now, ivica744 said:

To je ujedno i odgovor  zasto motori cca 2000e i stari 15-20 godina drze cenu.U najgorem slucaju,najveci pojedinacni izdatak je ajde da kazemo 500 e i onda imas agregat sa kojim mozes da predjes bogaoca km.Sve ostalo crkava ili ne crkava ali nece istovremeno.Solidan primerak za 2000e moze jako dugo da se vozi bez velikog troska

Slazem se donekle, ali cesto ti motocikli imaju vise stvari koje su zrele za zamenu ili dotrajale istovremeno. Mnoge od njih se primecuju tek kasnije po kupovini motocikla. Nije samo agregat u pitanju, tu je menjac, kvacilo, regler, CDI I druge komponente vezane za struju, karburatori, amortizer itd. Gume, akumulator, plocice, kociona creva, lanac, diskovi, lezajevi, ulje filteri kvalitetne svecice itd. Skupi se tu vrlo brzo cetvorocifren broj, pogotovo ako oces da na primer "sredjujes za dalji put I duze vreme".  E tada si neretko nagrabusio :)

 

A uvek moze da se tera dok se nesto ne pokvari, na krilima srece :) Sto je ovde cesto i slucaj... 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo vam jedan svez primer: 

Bandit 1200. 38.000 km pravih. Odlican odlican primerak. Na deo redovnog odrzavanje ce covek da oko 250€ u prvoj turi (servis kocnica, mali servis, karbovi, svecice) 

Ako se urade vile, lezajevi kormana i tockova, semerinzi, bice jos toliko. 

Znaci 500 eura ulozeno u motor koji je, verujte mi, kao iz radnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Postoje primerci koji zavredjuju cenu svojim stanjem, bez obzira na godine, ali šta reći za razne frankeštajne, koji su po rečima prodavca restaurirani

Послато са D2303 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja