Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 400ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 21 sati, Majesty 250DX je napisao:

Svasta je moguce...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

 

Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Da nije spao kabl sa svecice?,ako je menjao istu

 

Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Nisam citao sve iznad ali da, moze i hoce da upali "efi" lampicu ako kabl probija npr...

 

Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Za pocetak unimer u ruke i proverite napon na akumulator pa ondak dalje.

E, ovako danas smo stavili nov akumulator.. upalio se, radi ali se muci, nije ujednacen zvuk i posle nekog vremena je upalio check engine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Lambda sonda ili instalacija do iste, ali dok na dijagnostici ne ocitas gresku, mozes da nagadjas samo... moze da bude i da samo trebaju da se obrisu greske i resetuju parametri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jicno, prekontrolisao bih usis, njegov kontakt i zaprljanost klapne (ocistio), ispratio VN kabl svecice i za svaki slucaj ga provukao kroz 3 sloja termo buzira, ako negde uz put trlja o ram tu bih dodatno ojacao, creva goriva i pritisak pumpe, el. kontakte i napon punjenja i lambda sondu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 2 minuta, Majesty 250DX je napisao:

Lambda sonda ili instalacija do iste, ali dok na dijagnostici ne ocitas gresku, mozes da nagadjas samo... moze da bude i da samo trebaju da se obrisu greske i resetuju parametri.

Radi master 400 agregat super bez sonde, malo vise trosi ali da nema "efi" lampe ni ne primetis da je sonda preminula....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Zdravo Darko. Rešili mi problem majstori prošlog leta. Ozbiljan! Crkao je takozvani IMOBILAJZER na Beverlyju 400ie i on je sve vreme zezao: hoće da kresne, neće da kresne... Reč je o elektronici, naravno, nekim kristalima itd. itd. i to treba da ti reši čovek koji samo to radi. Ne znam odakle si ali daću ti telefon zvaničnog PGS Piaggio servisa ovde u Beogradu i oni rešavaju, preko svog elektroničara, ovaj problem. Vlada i Miloš +381600777480 i fiksni +381113120852.  Da kucnem u drvo, od tada nemam nikakav problem. Odmah posle popravke, supruga i ja išli smo Beverlyjem od Beograda do Edipsosa (Evia) i nazad. Osim što mi je u Gevgeliji riknula svećica nikakvih problema nismo imali više sa imobilajzerom. Nazovi ove sjajne momke, pozovi se i na mene, i pozdravi ih... Želim ti da što pre rešiš ovaj ozbiljan problem, mada nije loše da pogledaš prvo, kao i moj drug Darko gore, instalacije...  Srdačno, Dule Marinović, novinar

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Pozdrav skuteraši I skuterašice,

Novi sam na forumu, slucajno sam ga pronasao I po komentarima mislim da ste relevantni da mi pomognete.Naime, prije par dana sam kupio Piaggio Beverly 400ie 2007 godina.Skuter je maximalno ocuvan sto se tice plastika.Dovezao sam ga 300km bez ikakvog problema.Da bi nakon sto sam se vozao u svom kraju skuter samo poceo gubiti snagu, kad dajem gas nekako ide ali to je ono hoce I nece da primi gas.Stao sam, ugasio ga I gle problema nece da upali.Upalim ga nekako sa dodavajuci gas I dođem kuci uz "pulsiranje gasa".Odvezem ga kod svog lokalnog majstora I rastavimo ga. Upali i radi 3 sekunde I ugasi se, moguce je samo uz dodavanje gasa da radi I to je cudan rad, kao da prekine klip pa nastavi.Sumnjali smo na injektor kojeg sam novog narucio u ovlastenom piaggio servisu koji sam platio 150eura I problem je ostao isti.Napominjem da smo prije toga: promjenili gorivo, novu svjecicu, pumpa goriva baca gorivo svaki put, lambda sonda je citava, ventili podeseni, drugim kljucem palili, svi kablovi ispravni, struju baca, kompresija odlicna, ne pada mi vise na pamet sta nismo probali.Ima neko drugu ideju? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ovde ces dobiti samo nagadjanja, odvezi motor kod drugog majstora,nesto ste propustili. Npr, da li ste merili pritisak goriva ?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 2 sati, Majesty 250DX je napisao:

Ovde ces dobiti samo nagadjanja, odvezi motor kod drugog majstora,nesto ste propustili. Npr, da li ste merili pritisak goriva ?

Nemam nigdje u blizini majstora.Najblizi Piaggio servis mi je 300km.Pumpa goriva se cuje kad se da kontakt, I baca gorivo.Probali smo tako sto smo sav rezervoar ispraznili preko nje.Kako mozemo pritisak provjeriti? Uređaja konkretnog nemamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Tesko onda da ispitate a da bude merodavno... npr prstom kada zapusite dovod od pumpe, ako je to moguce, od necega - nekog auta, motora iskoristite brzu spojku da prilagodite izlaz iz creva ka dizni da bi mogli da ga zapusite prstom... pritisak treba da bude oko 3.5 bara, tako da bi prstom to u zavisnosti od precnika creva to trebalo da se malo teze zaustavi ( opet i u zavisnosti od snage onog ko to radi). Tako da bez barometra tesko...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 11 minuta, Majesty 250DX je napisao:

Tesko onda da ispitate a da bude merodavno... npr prstom kada zapusite dovod od pumpe, ako je to moguce, od necega - nekog auta, motora iskoristite brzu spojku da prilagodite izlaz iz creva ka dizni da bi mogli da ga zapusite prstom... pritisak treba da bude oko 3.5 bara, tako da bi prstom to u zavisnosti od precnika creva to trebalo da se malo teze zaustavi ( opet i u zavisnosti od snage onog ko to radi). Tako da bez barometra tesko...

a šta misliš da li moze biti do ovog senzora radilice, koji je povezan sa pumpom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav skuteraši I skuterašice,

Novi sam na forumu, slucajno sam ga pronasao I po komentarima mislim da ste relevantni da mi pomognete.Naime, prije par dana sam kupio Piaggio Beverly 400ie 2007 godina.Skuter je maximalno ocuvan sto se tice plastika.Dovezao sam ga 300km bez ikakvog problema.Da bi nakon sto sam se vozao u svom kraju skuter samo poceo gubiti snagu, kad dajem gas nekako ide ali to je ono hoce I nece da primi gas.Stao sam, ugasio ga I gle problema nece da upali.Upalim ga nekako sa dodavajuci gas I dođem kuci uz "pulsiranje gasa".Odvezem ga kod svog lokalnog majstora I rastavimo ga. Upali i radi 3 sekunde I ugasi se, moguce je samo uz dodavanje gasa da radi I to je cudan rad, kao da prekine klip pa nastavi.Sumnjali smo na injektor kojeg sam novog narucio u ovlastenom piaggio servisu koji sam platio 150eura I problem je ostao isti.Napominjem da smo prije toga: promjenili gorivo, novu svjecicu, pumpa goriva baca gorivo svaki put, lambda sonda je citava, ventili podeseni, drugim kljucem palili, svi kablovi ispravni, struju baca, kompresija odlicna, ne pada mi vise na pamet sta nismo probali.Ima neko drugu ideju? Hvala

А притисак пумпе за гориво јели локални мајстор мерио, проверио?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 3 minuta, Krokodilo je napisao:

А притисак пумпе за гориво јели локални мајстор мерио, проверио?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Nismo tačan pritisak izmjerili, tj nikako.Samo se čuje kako radi i izbacuje gorivo. Barometar da nađemo i provjerimo ? Ili ima još načina ? ILi jednostavno da idem na blef i kupim novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 2 minuta, Majesty 250DX je napisao:

Tesko, senzor ili radi ili ne, uglavnom. Ako baca varnicu i ima signal na dizni onda je skoro pa 100% ispravan.

Diznu smo novu stavili, varnicu baca.Dobru struju ima, kompresija također.
Slika kompresije ispod.
 

 

96749643_858649124634861_3110449778580783104_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 57 minuta, Majesty 250DX je napisao:

Tesko onda da ispitate a da bude merodavno... npr prstom kada zapusite dovod od pumpe, ako je to moguce, od necega - nekog auta, motora iskoristite brzu spojku da prilagodite izlaz iz creva ka dizni da bi mogli da ga zapusite prstom... pritisak treba da bude oko 3.5 bara, tako da bi prstom to u zavisnosti od precnika creva to trebalo da se malo teze zaustavi ( opet i u zavisnosti od snage onog ko to radi). Tako da bez barometra tesko...

Ne znam oklen ti taj podatak al znam da ga moze dovesti u zabludu ako izmeri 2.5b jer 3.5b nije tacan pritisak pumpe goriva koji treba biti.

 

@cerklaz

Svaki Master dal od 400 il 500ccm prvo boluje od loseg napona.

Za pocetak izmeri napon akumulatora, izmeri punjenje u svim rezimima (ler-gas-bez i sa opterecenjem) pa napisi sta si uradio da bi se moglo ici dalje.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Ne znam oklen ti taj podatak al znam da ga moze dovesti u zabludu ako izmeri 2.5b jer 3.5b nije tacan pritisak pumpe goriva koji treba biti.

 

@cerklaz

Svaki Master dal od 400 il 500ccm prvo boluje od loseg napona.

Za pocetak izmeri napon akumulatora, izmeri punjenje u svim rezimima (ler-gas-bez i sa opterecenjem) pa napisi sta si uradio da bi se moglo ici dalje.

 

 

Pozdrac Satelit,

Mjerio je, naponon je dobar.Stavljali smo I novi akumulator iz njegovog skutera, iste voltaze I amperaze.
Na leru radi 3 sekunde i ugasi se, uz  konstantno dodavanje gasa radi, ali ružan zvuk onda ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neće da bude, sa pritiskom goriva od nista ili malo preko nista motor ne moze upaliti kakav god gas dao.

Za dalje, piši izmerene cifre a ne "napon je dobar, stavljali drugi i td" jer tako naoisano ništa ne znači...daklem cifre ili slika.

Javi kako se dalje odvija situacija, pritisak pumpe treba da ti varira od nekih 2.2-2.5b.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 9 minuta, Krokodilo je napisao:

Алелујаemoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

haha sve je do nedostatka uredjaja.Hvala.Javim kad stigne nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

@Satelisne znam kako se sa telefona reply radi ali nebitno. Izvoli sliku sa manuala konkretno za Bev 400ie. Znaci omasio sam za 0.5 bara u idealnim uslovoma sistema za dovod goriva, sto je vrlo bitno... evo prihvatam ispravku .:jee1:

Dakle, da je izmerio 3 bara, javio bi ovde, da je izmerio 2 bara javio bi ovde, izmerio je oko 0 bara i javio je ovde. 

 

Sto se problema tice,ako ste dobro izmerili pritisak u sistemu za gorivo, problem moze biti najcesce do pumpe, a nije iskljucen ni ventil za kontrolu pritiska ili neko curenje unutar samog rezervoara pa da tu gubi pritisak. Samo se nadam da ste lepo pritisak izmerili.

20200514_092943.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Ovako, nisam gore vidio komentare.

Ne znam video zakačiti gdje pokazuje 0 i malo preko nule na barometru.Zaboravio sam reći da neće sad nikako da upali, sto mi daje do znanja da je otisla pumpa.Reću ću mu da provjeri ventil.Curenja nigdje nema, sve je suho oko barut, oko rezervoara, po motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 6 minuta, Satelis je napisao:

Neće da bude, sa pritiskom goriva od nista ili malo preko nista motor ne moze upaliti kakav god gas dao.

Za dalje, piši izmerene cifre a ne "napon je dobar, stavljali drugi i td" jer tako naoisano ništa ne znači...daklem cifre ili slika.

Javi kako se dalje odvija situacija, pritisak pumpe treba da ti varira od nekih 2.2-2.5b.

Na pocetku je palio sa gasom, jucer i danas nikako ne moze upaliti.Izmjerio je malo preko 0 ode kazaljka.Na 2 nema teoretske šanse da ode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja