Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna grafička kartica za laptop Lenovo sl500

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Potrebna mi je graf. Kartica za Lenovo sl500 ili ako odgovara od nečeg drugog da se zameni na ovom starom laptopu koji može da služi još ali baguje kartica, pa ako ima poznavaoca molio bih za pomoć. Naravno plaćam koliko treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imas li artifakte na ekranu bez drivera grafike? Ako je tako moras nositi u servis da se odradi "reballing", tj da se duvaljkom prelemi cip.... Ram memorija ako je felericna takodje ume problem da pravi posto je vga cip u nekom procentu adresira/prisvoji kao svoju...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Radi normalno par sati a onda kao da zamrzne sliku, nosio sam ga u servis pre 2 ili 3god rekli mi da je graf. kartica Crkla treba da pokuša da nešto prelemi i možda će proraditi cifra 40e,nije mi se dopalo pa sam ga odneo kući. Sad mi opet ustrebao pa rekoh da nije neko rashodovao nesto tako 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skuplja je investicija prijatelju to sto trazis... Skuplja i od vrednosti tog racunara... Skinuti sa jednog i prelemiti na taj komp, hmmm..

Po meni nije isplativo. 

Nije to komponenta kao hard disk npr pa da se samo "usteka".

 

Razmisli sta ti je raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni treba hard disk kada vec pominjete a i grafika ne valja na jednom hp dv6000. Imam drugi isti ali radi samo na spoljasnjem monitoru. Sto bi se reklo dva krsa ali kada bih nasao neki manji hard (citaj jeftiniji) mogao bi probam od ta dva jedan na napravim, ili pumpu za vodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ne razumem se u elektroniku mislio sam da se to ušteka kao hdd, a sad sam razumeo da treba kopati prilicno mada mi zao da ga bacim lepo je radio bio brz nije se grejao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@Biker Q

Imao sam hp pavilion dv 9000 pre 11 godina

Taj i svaki iz serije dv ima problem sa pregrevanjem jer je lose uradjeno hladjenje(neki south bridge) koji prelazi preko graficke i greje je do te mere da je sjebe nacisto. 

 

Pokusao jednu neuspesnu intervenciju kod nekog lika u NS 120e sa garancijom 30 dana. 28 dan je crko ponovo, on mi uredno vratio pare. Onda sam ga razvalio u kobasicu i prodao sve do poslednjeg srafa. Taj moj model je u to vreme bio oko 1000e

Ja sam u kobasicu dobio bar duplo i sto je najlepse od svega, prodao sve za manje od mesec dana:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ma posluzio je ovaj solidno, doduse samo za gledanje filmova i serija preko neta ali potrajao. Sada bih mogao a koristim ovaj drugi na spoljasnjem monitoru samo da nabavim hard. Mada se i ja ne razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 4 sati, duledjo je napisao:

Potrebna mi je graf. Kartica za Lenovo sl500 ili ako odgovara od nečeg drugog da se zameni na ovom starom laptopu koji može da služi još ali baguje kartica, pa ako ima poznavaoca molio bih za pomoć. Naravno plaćam koliko treba

Probaj kolega sledece, deinstaliraj driver graficke kartice, ili kompletan drajver cipset-a, na sledecem restartu sistema nemoj mu dozvoliti da instalira ponovo.

Koristi tako, bi ce sporiji i ogranicen na 2D prikazu ali bi trebalo da radi.

Mada i ovo tvoje "radi par sati pa zakuca" mi deluje kao pregrevanje... (Napravio cebence od finih dlacica na rebrima do ventilatora), duni jako u proreze kada je laptop iskljucen i prljavstinu tako isteraj kroz resetku ventilatora,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne moze drug, obicno je i metalna mrezica pod plastikom, kod pusaca pogotovo se dobro zalepi... Jedino da se dune jako, tako se rastrese, nesto izadje a nesto ventilator po ukljucivanju izgura... I tako par puta.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajd da smaram jos malo u tudjoj temi. Moze li na sd karticu da se instalira win i da to sluzi umesto harda? Pretpostavljam da ne moze ali da pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Koliko to košta jeftiniji hard? Već za 2k možeš da kupiš sasvim nov SSD sa 120GB memorije i garancijom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Samo imati u vidu da ti "jeftiniji" SSDovi nisu vredni ni tih 2000 din :)

 

@Biker Q Brzina rada Windowsa je usko vezana za performanse hard diska ili SSD-a... SSD je najoptimalnije resenje jer pruza maksimalne brzine citanja i pisanja (a to je ono sto "drlja" kad cekas da se otvori neki program). SD kartice nisu dizajnirane za konstantno citanje i upisivanje (ne onako kako to windows radi), tako da iako je moguce uraditi to sto ti zelis (ako laptop podrzava mountovanje sd kartice prilikom boot-a), performanse takvog laptopa bi bile uzasne, prakticno neupotrebljiv laptop. Cak i najobicnije surfovanje webom trazi konstantno citanje i upisivanje podataka na hard disk, jer browser stalno ima potrebu da ucitava sadrzaj sa njega i upisuje novi, tako da ni za samo surfovanje i nista vise bio neupotrebljiv laptop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Zato sto se radi o losijim NAND cipovima i kontroleru na SSD-u, zato imaju takve cene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa naravno. Ali šta očekivati za 2k, high end čipove? Na laptopu starom preko 10 godina to će biti najznačajniji i najjeftiniji update koji može da dobije, a potrajaće sasvim sigurno do kraja garancije. Ako i ne, zato je tu garancija. A svakako će biti bolje nego da pojuri neki polovni HDD... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Hvala na objasnjenju. Videcu da neko to sa svojim hdd ispita kako radi ostalo pa ako valja necemu uzecu hdd, ako ne necu da bacam pare. Jos jedno pitanje, da li i izlaz za spoljasnji monitor zavisi od graficke? Odnosno ako pocnu linije preko njegovog monitora kada se zagreje, to ce se desiti i na spoljasnjem monitoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

i ja sam pomalo razumeo sta su mi rekli,jedino znam da mi je zao da ga bacim mislio sam da ce neko iz Bgd da se ponudi da ga za novcanu nadoknadu pokusa da ozivi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja