Jump to content

Moto Zajednica

Žitište

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Strašna nesreća.
Velika je stvar prepoznati da si u opasnoj situaciji, a vožnja noću je realno opasna situacija jer nemaš potpuni uvid u stvari ispred i oko tebe.
Svaka situacija kada nisi u mogućnosti da imaš sve informacije potrebne za vožnju je opasna. Jedino rešenje je smanjiti brzinu i prilagoditi je mogućem nailasku na rupu, neosvetljeno vozilo, životinju, proliveno ulje na asvaltu, kamion koji u susretu pretiče autobus i sl.



Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 6 sati, LuckyVladano je napisao:

Kad bi neko nekom u Srbiji u gradicu od oko 50.000 stanovnika (bez turista) u mimoilasku pozeleo "dobro jutro" ili "dobar dan" ili se bar osmehnuo svi bi ga gledali sumnjicavo. Ja sam to doziveo nebrojeno puta u Palm Springsu u USA i od muskaraca i od zena svih zivotnih dobi. Nemoguce da sam bio svima njima komsija pa me pozdravljaju. Jednostavno, ljudi lepo vaspitani.

U USA na dosta mesta za to "dobar dan" bi teško izvukao živu glavu. U Srbiji bi te u najgorem slučaju pogledali sumnjičavo.

Izvinjavam se za off, tužna je tema.

To je moj kraj, često sam tim putem išao.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Колико баца и осветљава сноп дугог светла? 100-150 метара?
На 100 метара би видео чак и силуету потпуно неосветљеног трактора.

Који је зауставни пут мотора ако се креће 100км на сат? Верујем да би успео ако не да укочи или бар да бежи у леву траку и избегне? Ако се тракториста није баш попречио по путу.

И следеће што ме мучи, шта је онај видео у пола три ноћи ако је возио и без укључених фарова?
И да није имао осветљење назад, само напред (што ми је донекле и логично поред онога да је био СКРОЗ неосветљен?!) видео би се и раније у мрклом мраку.


Много нејасних питања овде. Волео бих да видим званичан извештај шта се овде десило а не глупости из новина са сликама са неке друге локације.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Dugo svetlo neka baca i 200 metara. Dok uocis, dok odragujes, ostade mnogo manje od toga koliko snop baca. Ti sa 100 km/h predjes PAZI SAD: 

27.7 metara u sekundi!!!!!!!!!!!! Za tri sekunde skoro 100m.

. Pri tom, reakcija nakon uocavanja traje nekoliko desetinki, kocioni sistem ima zadrsku takodje. Procena je da si izgubi od 0.7 do nekih cak 1.2 sekunde od kad si video nesto, do momenta kad motor usporava. Znaci izgubio si jos 30 metara. Zaustavni put sa 100 km/h preko 50 metera. U idealnim uslovima, ako skontamo prepreku na nekig 79-80 metera, ima sanse da bude ok. Sve manje od toga je lutrija. A verujte mi, neosvetljenu stvar na putu vidimo tek kad je mnogo blizu, jer mozak ne registruje odmah sta je oko videlo, pogotovo ako nije nesto ocekivano. 

P. S. Vecina nas vozi oko 100 tamo gde je ogranicenje 80 km/h. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 50 minuta, Svaler je napisao:

Колико баца и осветљава сноп дугог светла? 100-150 метара?
На 100 метара би видео чак и силуету потпуно неосветљеног трактора.

Који је зауставни пут мотора ако се креће 100км на сат? Верујем да би успео ако не да укочи или бар да бежи у леву траку и избегне? Ако се тракториста није баш попречио по путу.

И следеће што ме мучи, шта је онај видео у пола три ноћи ако је возио и без укључених фарова?
И да није имао осветљење назад, само напред (што ми је донекле и логично поред онога да је био СКРОЗ неосветљен?!) видео би се и раније у мрклом мраку.


Много нејасних питања овде. Волео бих да видим званичан извештај шта се овде десило а не глупости из новина са сликама са неке друге локације.

Pfff...Nisam jednom naletio na traktor u pola noći koji nema ni mačijeg oka na sebi..tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Te rotacije i neispravna svetla se mogu vrlo lako rešiti odgovarajućim propisom. Ono varijanta, vozi po danu bez rotacije - tri meseca u zatvoru + usereš mu se u život; Vozi po mraku bez rotacije - šest meseci robije + dvostruko useravanje u život.  Robija naravno usred poljoprivredne sezone, pa nek kopa krompir u padinjaku umesto na svojoj njivi.  Posle bi pravo iz zatvora trčao da kupi rotaciju i sve što mu fali ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 15 sati, kosta66 je napisao:

трактор (или било које спороходно возило) без предњих светала и жуте ротације иза је тешка боликуренција што би ана рекла и ту нема оправдања и то треба да се класивикује као покушај убиства из немара амин

 

пре пешес година испред мене на можда 50 метара човек се наких 60 забо у приколицу од трактора у пола три ујутро и одбио се у леву траку и спао са пута ја сам скоро па једва пролетео узмеђу а ишо сам можда 60 80 а пре тридесетак година сам са мзом умало најебо кад је ауто забо неки камион код смедрева на некој раскрсници под светлом јер није имо ништа иза и само сам протрчо кроз лом делова и облак прашине стао усро се ко фока срећом гуме нисам избушио

 

све и да са 40 налетиш на нешто у мрклом мраку јао јао јао иако су дуга светла релативно далека има оно нисам се изнадао и окаснела реакција

 

ови несрећни момци и да су ишли 80 и да су ишли две главе заболи би га

 

и све и да је подељена кривица трактористу треба обесити о бандеру па после треће бандере биће пара за жуту ротацију

 

јкп по београду има на сваком возилу по једну или две ротације где постоји улична расвета камоли по мрклом мраку

 

трактор није срна него је разум и свест није то исто

Kole legendo,kad ga objasnis objasnio si.:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Male kazne, koje se pri tome i ne primenjuju kako treba. A neko će da kaže i da nisu male. Pa jesu. Jel da nisu, svi bi se pridržavali zakona. Ovako da ti za takvo ubistvo, jer ono to i jeste, kad ti ne rade svetla, sude i osude te na par godina, ti izadješ zbog dobrog vladanja ranije, a tih mladih ljudi više nema. Ne sudim čoveku jer ne znam detalje, kao i stepen njihove krivice je nepoznat, ali kazne su nam smešne i selektivne Pobornik sam toga da se čoveku koga tri puta uhvate sa alkoholom uzme dozvola i auto i da više nema prava da je dobije. Vrlo prosto, a ona fora, kao kako da mi uzmu auto, ja sam ga kupio, je za budale. Ti prijatelju tim istim autom i sa tim što ne umeš da vladaš sobom, jednog dana sigurno dovodiš u opasnost i sebe i svoju porodicu . E sad da budem malo bezobrazan, za tebe nije bitno, ko te jebe ako si budala, ali ko zna koga ćeš još da unesrećiš, a to je mnogo veći problem. Ljudi poštujte propise što je moguće više, nisu oni džabe doneti. A ova tema je možda sada se izmakla od svoje ideje, a možda i nije. U svakom slučaju tih mladih ljudi više nema a to je najveća tuga za sve nas, pa i za one koji su ih znali a i one koji nisu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Da i ono jadan poljoprivrednik, ko zna da li on ima para za signalizaciju, je takodje za budale. Tim koji ga brane na taj glup i necivilizovan način bih samo postavio pitanje da li bi ga tako branili da sutra neko njihov ne daj bože pogine iz tog istog razloga. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja sam da za udes izazvan alkoholom ili bahatoscu sa teskim posledicama,bude oduzet auto,za smrtni ishod ili invaliditet bude prodata sva nepokretna imovina u fond stradalog(kuca,stan,vikendica)Pa da vidis kako bi svi vozili po propisu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Teško da je kod nas privatna imovina svetinja.  Već je neko ovde pisao, kako je došao kući i zatekao nekoliko pripadnika neke nacionalne manjine da mu skidaju oluke sa kuće, uleti on tu i počne da brani svoju " svetinju " ( privatnu imovinu ) i odbrani, ali ga ovi " nacionalni manjci " prijave da ih je tuko, pa još on ispao kriv.  U svakom slučaju se slažem sa Milančetom 067 , da se nekom oduzme vozilo sa kojim je nekog ubio, teško povredio i slično.  Kad neko nekog napadne, ubije, povredi nekim oružjem - to oružje mu se oduzima. Pa neka se oduzme i bilo koje vozilo koje je nekog ubilo il povredilo u gradu jer je išlo duplo većom brzinom od dozvoljene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
миланче приватна имовина је светиња и није ауто направио удес него човек и ајмо теби да одузмемо ауто кад направиш прекршај уствари да ти одузмемо све што имаш као превентиву да следећи пут кад прекршиш правила не направиш удес
A jel se oduzima vatreno oružje koji je izvršen zločin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 11 sati, kosta66 je napisao:

миланче приватна имовина је светиња и није ауто направио удес него човек и ајмо теби да одузмемо ауто кад направиш прекршај уствари да ти одузмемо све што имаш као превентиву да следећи пут кад прекршиш правила не направиш удес

Nemoj da se ljutiš ali ovo o privatnoj svojini je glupo pa zveči. U ovom slučaju ovaj ili neki drugi auto je sredstvo sa kojim neka budala izvrsni zločin kao i sa oružjem i treba da bude najstrože kažnjen kako  sutra isto tako neka budala se ne bi setila da uradi nešto slično. I da ja nisam rekao preventivno već nakon tri urađena prekršaja, a čovek koji napravi tri takva sranja, mada je i jedno nekad možda kobno, a ne vidi da ili piće ili vožnja nisu za njega, odnosno bar ne zajedno i ne treba da dobije nikakvu priliku da o tome više samostalno odlučuje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ajmo ispočetka. Ti sinko nešto opasno pobrkao. Pa kako bre vozi po propisima a samo je malo pijan. Ti onda ili ne znaš propise ili nekome teraš inat. A to oduzimajte drugovi je čist populizam. Niti smo drugovi niti ja zastupa mišljenje da bilo kome treba bilo šta da se oduzme bez razloga. Baš naprotiv. Samo malo pijan, hahaha. Dobar štos. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobro, mi smo stigli do toga da učenici šutiraju nastavnike i profesore u dupe na časovima. Posle se čudite kad vam ludaci sednu za volan.

  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 5 sati, kosta66 je napisao:

да се не би десило - превентива одузети некоме возило зато што је пијан нема дозволу није регисстрован а вози по прописима и никога ние угрозио стао пандурима лепо ко човек је разбојништво

Razbojništvo je kada vozi bez dozvole, kada vozi ne registrovano vozilo, a pogotovo kada vozi pijan ( mali ili mnogo, meni je svejedno ). To što nije, po tebi, nekoga ugrozio ne znači da neće. Zato i postoje kazne za takve prestupe. Ako ove nisu dovoljne ili neko ponavlja te prestupe ne obazirući se na kazne, znači da je bahat i prema takvimai sistem treba da bude bahat. Dakle,oduzimati vozilo, ako to nije dovoljno, odzimati imovinu, pa ti druže vidi dali ti se isplati da i dalje zerašpo svome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

'Bem ti državu u kojoj čovek izveze 1.680.000 km pod dejstvom alkohola.

U Švici možeš da budeš sultan od Bruneja, ali ode Lambo za određene vrste prekršaja u saobraćaju, dok si rek'o keks!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Kosta, ovo je očigledno otišlo predaleko, ja ti se izvinjavam ako sam te nečim povredio ali se moj i tvoj svet očigledno razlikuju milionima kilometara. A kao informaciju ja sam bio profesionalc kao i tvoj otac, dvadeset godina sam vozio autobus i kao i on nemam nijednu ogrebotina a o prekršajima da ne pričam. Ali nemoj da se ljutiš i ja imam decu koja voze ali ni lud im ne bih govorio o tome kako je bitno da se utvrdi način na koji će neki ubica u pokušaju biti kažnjen a da smatram da je ispravno što sedam pijan da vozim. I to je tvoja velika sramota ako kažeš da si odrastao čovek a tako misliš. Ovim završavam priču sa tobom i neću više da se oglašavam na ovu temu jer smo se udaljili totalno od smisla ove rubrike. A ti ako misliš da je to tvoje mišljenje normalno, otvori novu temu o uticaju alkohola i merama kažnjavanja jer i ja bih voleo da čujem da li ima još ljudi koji misle kao ti, a po meni totalno promašeno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

A za nekog ko je rodjen u komunizmu, čudni su ti nadzorni, sobzirom da je u to vreme postojala uglavnom društvena svojina, dok je privatna bila veoma zanemarena. A da i drugovi nikako ne bi rekli amin, već verovatno nekako drugačije. A to već ode u politiku a tek to neću. Pozdrav. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja