Jump to content

Moto Zajednica

Žitište

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, sashac je napisao:

Svako sebi sudi.A inzinjer presudi.

InžEnjer.. 

Pre 6 sati, m.milivojevic je napisao:

Update: a sta ako je polomio svetla u toku rada?

Onda ne izadje u 2:30h na regionalni put, nego pozove nekoga da dodje po njega kolima ili da ponese makar baterijsku lampu za bajs.

 

Radim dugo poljo mehanizaciju (doduse novu). Iz Brazila mi stizu prskalice bez kabla za osvetljenje. Imaju signalizaciju ali je std drugaciji pa nemaju onaj konektor kao za prikolicu. Jel mi verujes da sam za godinu i po, kupio bar 30 uticnica 7pol i montirao (iako mi nije obaveza) da bi ljudi imali signalizaciju kad dodju po masinu? To se zove odgovornost! 

Kao i to da ne vozimo 200 km/h nocu. 

Ne znamo detelje ove nezgode, mozda je traktor bio osvetljen, momci trezni, vozili po ogranicenju, ali splet okolnosti doveo do tregedije. A mozda je traktor bio neosvetljen, vozac motocikla popio par piva i vozio 180kmh. 

Koji god scenario, dva jako mlada zivota su se ugasila. Sigurno je bilo propusta negde, bar sto se zakona tice. 

Pametno, odgovorno i oprezno vozite, tad dobar deo sudbine drzite u svojim rukama...

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Imam i traktor i motor, stvarno je zajebano kada nocu naletis na potpuno neosvetljen traktor i takvi su za potpunu osudu. E sad, u izjavi policije stoji da presa nije bila pravilno osvetljena sto je glupo jer ona uopste nema predvidjenu signalizaciju da stoji na njoj vec se zbog nizeg profila u odnosu na traktor pretpostavljam podrazumeva da je signalizacija traktora dovoljna da obelezi celokupnu mehanizaciju, sto u praksi jeste tako. Makar jedna pozicija na krilu traktora da radi dovoljno je da se uoci da ima nekog vozila. Bez detaljnijih informacija ne vredi komentarisati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 4 sati, abarth_maniac je napisao:

InžEnjer.. 

Izvinjavam se,naocare mi pukle pa se kurcim bez.Po 5 puta ispravljam.:popovanje:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

saucesce  porodicama ...ali sta reci a ne biti realan,traktorista za osudu zbog nikakve signalizacije,ali gorak ukus bih  imao da ne postavim sebi pitanje:kolikom brzinom su se kolege kretale i jos plus nocu....a desio se i "pupin" pre koje nedelje...noc...brzina... 2 tocka...ima nesto i do nas.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Hammer i dejan objasnili sto se mene tice.

Pise u novinama "neadekvatno osvetljen", naravno vecina je odmah to prevela da nije imao ni jednu ispravnu sijalicu.A bovoljna je bar jedna pozicija da ga vidis sa 500 i vise metra(verujem da je imao bar tu jednu zbog onog neadekvatno).

Mislim da je brzina presudila, ne mora da bude 150, za ovakvu havariju dovoljno je 100 pa i manje.

Imao sam situaciju da sam isto tako mogao da izgubim glavu, noc, freza bez ijednog svetla pa jos jaka kisa.Spasla me samo brzina, isao sam mozda 60, video ga bas u zadnjem trenutku i uspeo da ukocim na vreme...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nemamo prave informacije kako je (i da li je uopšte) traktor bio osvetljen, tako da u konkretnom slučaju možemo samo da nagađamo oko toga. Isto tako nemamo ni informacije da li je motor imao svetlo, da li je neko koristio alkohol, kakva je brzina bila, ...

Međutim opšte je poznata činjenica da se na seoskim putevima noću često kreću traktori, freze, kombajni, .... bez bilo kakve signalizacije (a često i bez prednjih svetala). Tokom jeseni ljudi se noću "snabdevaju" drvima za ogrev, pa čak i kada imaju osvetljenje i signalizaciju to ne koriste jer su manje uočljivi kada se vraćajau iz "kupovine".

Ja skoro svakodnevno vozim po ovakvim putevima (uglavnom od sela do Niša idem danju a vraćam se noću) i gotovo da nema ni jedne vožnje da ne sretnem ili da ne sustignem tokom noći potpuno neosvetljeno vozilo i to mi je već postalo normalno da očekujem takvu situaciju, pa vožnju prilagođavam takvim mogućnostima.

Ovakve "zamke" na putevima su pre svega opasne za vozače koji ne koriste ovakve puteve i ne susreću se sa ovim situacijama svakodnevno, pa i ne očekuju da im iz mraka izroni "drvarka"bez ikakvog svetla, međutim čudi me da su ovom prilikom stradali lokalni momci koji tu žive i svakodnevno su vozili tim putevima i znali su (ili su morali da znaju) šta sve mogu da stignu ili da sretnu.

U svakom slučaju velika tragedija za sve učesnike i za njihove bližnje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Sad ce opet neki da mi kazu da je bolje da ne vozim motor... Ali nema veze

 

Zato ja ne vozim motor kad je kisa, kad je mrak, po makadamu ili losem putu...

 

Vecina nesreca je u bas tim uslovima

 

Velika tragedija, ako citaju, saucesce porodicama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 hours ago, zemunac72 said:

Uvek nam je neko drugi kriv. Niko ne razmislja o posledicama,ni traktoristi,ni kamioni koji vuku drva i krecu se auto putem 43km/h ... bahati automobilisti...a ni mi motoristi. Sednemo nocu na motor i gas ,nama sranje ne moze da se desi. E pa desi se,na zalost. Jadni su roditelji koje zadesi ovakva tragedija

Slazem se...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
17 minutes ago, Markone88 said:

Zato ja ne vozim motor kad je kisa, kad je mrak, po makadamu ili losem putu...

Takođe izbegavam. A mrak naročito. Uredno osvetljen put mi je ok. Ali neosvetljen put mi nije uopšte ok i ne osećam se prijatno.

 

Što se tiče konkretno ove nesreće, kao što neko reče, ne znamo detalje pa neću iznositi pretpostvake da ne grešim dušu.

 

Ali ono što sigurno znam, drage kolege, je da za ovo kratko vreme što vozim po Srbiji, toliko samoubilački nastrojenih "kolega" sam susreo na drumu da mi je pravo čudo da nas ne gine i više.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svaka nesreća je kulminacija nekoliko faktora. Da je makar jedan bio izostavljen, do nesreće ne bi došlo. Dovoljno je da ga sretneš iza krivine po danu pa da bude problem a pogotovo noću bez osvetljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Saucesce porodici, rodbini i prijateljima. Laka im crna zemlja. 

 

Rešenje:

 

Kad vidite neosvetljen traktor, pa makar i danju, zaustavite se po mogucnosti, danju, nocu, i pozovite policiju. 

Ja cu sigurno jer,kao sto neko rece, Krstim se kad vidim osvetljen traktor,raspali kamion i sl. 

Dok sami ne uvedemo red, dzaba nam  tehničkih pregeleda i sto pravila i zakona. 

Stani, prati i pozovi policiju. Kraj. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Дошао сам до закључка да ни једно правило у саобрачају не важи. Црвено светло, предност,скреће се без мигавца,ограничење брзине.............чак није ни сигурно да ти неко не скрене у супротну траку што сам био сведок пре неки дан код гробља Орловача иако су коловозне траке разграничене банкином.

Значи џунгла где те свако вреба као ону волухрицу која је задња у лацу исхране. Е па сад видите где је ко?? Ил' ћеш бити поједен, ил 'ћеш дочекати да презимиш и дочекаш следеће лето. Памет у главу и дупе уза зид............ко се чува и Бог га чува. За оне којих нема више једино најближи знају како им је ,а остали, па код осталих све оде у заборав и наравоученије  изостане :/:/

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Велика трагедија. Саучешће породици и пријатељима.


Недавно сам о сличној теми причао у свој једном влогу и морам да се поновим. Причам из угла некога ко вози и мотор и трактор.
Детаље о осветљености трактора тачне не знамо, али нам је нажалост статистика таква да је добар део трактора и машина на путевима неосветљен. Ја се искрено и својски трудим да наше тракторе држим у потпуно исправном стању што се тиче сигнализације и апелујем на комшије и пријатеље, некима и помажем да се среди то. Не толико због закона, колико због ситуација у саобраћају.

Али морамо признати и ми који возимо моторе, нисмо цвећке.


Да се не понављам превише, снимио сам видео где сам препричао ситуацију која ми се десила, коју возачи мотора јако често раде, а више је него опасна. Снимио сам да би савет стигао бар до једне младе усијане главе, да пробуди свест и каже шта никако не треба радити на путу.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ujak mi je policajac u penziji i živi u Srpskom Itebeju. Sit se nagledao nesreća jer ima nekoliko pravaca koji jesu u lošem stanju ali su ipak dugački i baš zbog toga odnose živote. Svako malo je izlaz sa njiva, poljoprivrednici voze često noću zbog vrućina a oduvek su bili slabo obeleženi. Njima su u stanici policije skidali od plata jer ih nisu dovoljno kažnjavali ali to jednostavno nije promenilo ništa. Nesreća se dogodila usled očigledno mnogo nesrećnih okolnosti, mladi ljudi su stradali, taj traktorista više neće imati miran san i teško je sad suditi ko je zaista kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Uz svo poštovaje  prema ujaku, ali što ih nije izuvao iz gaća svaki da po sto puta. Bez ljutnje drugar umalo da nastrada relativno skoro na putu od Mionice ka Divčibarama (sve zabeleženo kamerom), ali u tim malim mestima se svi znaju.Verovatno se nakupovao prasića za slavu i domaće rakije, pa kad i nešto kaže seljaku on mu verovatno odgovori sa "'Ajde ne zajebavaj Mićo". 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Jeste, i to je radio. Stanu kao patrola između nekih sela i pišu kazne traktorima dok idu u njivu i kad se vraćaju. Ali, onda ujna sutradan ode u prodavnicu pa za nju nema mleka, kod nekog drugog nestalo jaja i tako. Komplikovano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ovi sa radnim mašinama po putu stvarno više nisu normalni..Juče ide brat sa traktorom i nekim čudom nazad, napravio kolonu 5 km, jebe se njemu da se pomjeri, da stane, da ljudi prođu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Nije to do radne mašine, danas BMW iseče nas dvojicu na skuterima na raskrsnici, bila je gužva, nije me mrzilo krenem za njim, zaustavi se 500 m niže, u kafić, pitam ga što nas iseče onako, kaže video sam ja vas, a prešao u suprotni smer na raskrsnici i smotao u desno ispred mene i skutera sa suprotne strane. Reko nije bitno da li si ti mene video ja tebe nisam, mogao si nas obojicu pokositi, kaže šta ima veze dva manje...

Послато са уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 6 sati, lomitelj je napisao:

Jeste, i to je radio. Stanu kao patrola između nekih sela i pišu kazne traktorima dok idu u njivu i kad se vraćaju. Ali, onda ujna sutradan ode u prodavnicu pa za nju nema mleka, kod nekog drugog nestalo jaja i tako. Komplikovano.

Komplikovano, ali ne znam kako ljudi mogu da žive tako sa saznanjem da neko može da nastrada zarad hleba i mleka. Ja barem ne bih radio više taj posao  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
10 hours ago, BaneVuk58 said:

Дошао сам до закључка да ни једно правило у саобрачају не важи. Црвено светло, предност,скреће се без мигавца,ограничење брзине.............чак није ни сигурно да ти неко не скрене у супротну траку што сам био сведок пре неки дан код гробља Орловача иако су коловозне траке разграничене банкином.

Значи џунгла где те свако вреба као ону волухрицу која је задња у лацу исхране. Е па сад видите где је ко?? Ил' ћеш бити поједен, ил 'ћеш дочекати да презимиш и дочекаш следеће лето. Памет у главу и дупе уза зид............ко се чува и Бог га чува. За оне којих нема више једино најближи знају како им је ,а остали, па код осталих све оде у заборав и наравоученије  изостане :/:/

Pre par dana, nas 3 idemo motorima da se provozamo do ralje. Od 1001 ruze ka avali, ona duga krivina u desno pre semafora, izlece iz krivine, voksal vektra crna, preko pune obilazi, pravo na mene, ja na sirenu i kocnicu, pobegao skroz desno, haos! Ako ga neko zna, ili se prepozna... ubice nekoga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 5 minuta, Markone88 je napisao:

Pre par dana, nas 3 idemo motorima da se provozamo do ralje. Od 1001 ruze ka avali, ona duga krivina u desno pre semafora, izlece iz krivine, voksal vektra crna, preko pune obilazi, pravo na mene, ja na sirenu i kocnicu, pobegao skroz desno, haos! Ako ga neko zna, ili se prepozna... ubice nekoga...

Video sam ja danas crnu Vektru na Brankovom mostu. Icicu sutra opet,pa ako ga vidim reci cu mu da lepo vozi

  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, zemunac72 said:

Video sam ja danas crnu Vektru na Brankovom mostu. Icicu sutra opet,pa ako ga vidim reci cu mu da lepo vozi

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja