Jump to content

Moto Zajednica

Žitište

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova
Komplikovano, ali ne znam kako ljudi mogu da žive tako sa saznanjem da neko može da nastrada zarad hleba i mleka. Ja barem ne bih radio više taj posao  
I njega je sjebalo. Prvo se razočarao u ljude oko sebe a onda i moždani udar pa je sad kao stranac u selu u kojem.je vek proveo. Rekoh, komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
I njega je sjebalo. Prvo se razočarao u ljude oko sebe a onda i moždani udar pa je sad kao stranac u selu u kojem.je vek proveo. Rekoh, komplikovano.


Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Zalosno i tuzno ,nisam citao sve kometare niti zelim toliko imam da kažem tuga ,traktor koji nije osvetljen nije ga prevrnuo udario je u zadnji deo od prese za bale,hteo da ponese drugara kuci,kocenja svega deset metara dečko koji je vozio imao je svu opremu na sebi a drugar pozadi ne ali eto ti nesrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ja neznam kako te masine prolaze tehnički a nas naterase da poslidamo pola stvari sa motora.
Koji crni tehnički.... Deda sa 0.6 alkohola. Da nije snimljeno kamerom (video) još bi mi bili krivi. Ovako se uključio i javni tužilac. Izjavili "svedoci" da smo išli 300 na satbbff62173f03e3eedfdc6e27ad98372b.jpg4baf2c8f17abacf982858a551fc40301.jpg

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Saucesce porodici i prijateljima.

 

 

 

Mozemo mi da raspredamo koliko god hocemo ovde, ali ova dva mlada zivota necemo vratiti.

Kao sto neko rece u predhodnim komentarima ko se sam ne cuva ni drugi ga nece sacuvati.

Pamet u glavu i uvek ali UVEK ocekujte neocekivano kad sednete na motor.

Sto se tice traktora i radnih masina, ja sam dosao do zakljucka jos pre dvadesetak godina

da je njih sramota od sela ako imaju sva svetla ispravna na traktoru. I prvo sto urade kad kupe traktor

ili prikolicu je da polome ili pokvare signalizaciju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 16 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Koji crni tehnički.... Deda sa 0.6 alkohola. Da nije snimljeno kamerom (video) još bi mi bili krivi. Ovako se uključio i javni tužilac. Izjavili "svedoci" da smo išli 300 na satbbff62173f03e3eedfdc6e27ad98372b.jpg4baf2c8f17abacf982858a551fc40301.jpg

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока
 

Stavio bi Bane snimak,nego mnogo psovaooo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Stavio bi Bane snimak,nego mnogo psovaooo...
Ponele me emocije

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Cekaj, cekaj, cekaj... On je tebi to rekao i? Kunem ti se da bih mu razbio nos na licu mesta. 
Zato ja nosim "dildo" dobar je kad nekoga zasvrbi po ledjima....može do'vati6b68c1bfbe28b7181dbd73ae638040cb.jpgddeed46c7cabc6df0b44ce69c05a6536.jpg

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

  • Haha 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, VanjaM je napisao:

Najjaci su mi ljudi koji kazu nasilje nije resenje. Nije, al' ce da ga nauci pameti. Osim toga, mnogi buzdovani ne razumeju jezik pa mora znakovni da se koristi. Kolega, podrzavam. Mada, nije lose ni suzavac imati pri ruci 

Isto smatram da postoje situacije kada bi batin bile jedino rešenje, međutim tu se pojavljuju najmanje dva problema:

Prvi je taj, što kada krenemo da nekog naučimo pameti (ručno ili uz pomoć neke alatke) onaj sa suprotne strane može ili da bude spretniji, spremniji ili jači, a može da potegne i neki jači argument (vilu, pištolj, lovačku pušku, ....) pa da nam onda presedne namera da ga učimo bilo čemu i da ga uvodimo u red.

Drugi problem je taj što u ovakvim situacijama u saobraćaju često bude da krivac i nije baš onaj za koga mi smatramo da jeste, pa onda dolazimo u situaciju da postajemo klasični nasilnici, a što može da ima i zakonskesankcije, ali i da iziritira nekog da adekvatno uzvrati.

Često se desi da motoristi (kada su u grupi) počnu da se ponašaju na putu kao da su jedini tu i da im je sve dozvoljeno i pri tome budu skloni nasilju (jer su tog momenta u većini).

Kao što već rekoh, jeste batina iz raja izašla, ali isto tako ima i dva kraja.

Uglavnom kada rešimo da nekog namlatimo zbog toga što smatramo da nas je grubo ugrozio, moramo da budemo svesni da ulazimo na veoma klizav teren i ne možemo da budemo sigurni kakav će rezultat na kraju da bude.

Prosto rečeno ima ljudi koji ne vole da ih neko bije pa hoće da se usprotive i da to spreče (na bilo koji način).

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Najjaci su mi ljudi koji kazu nasilje nije resenje. Nije, al' ce da ga nauci pameti. Osim toga, mnogi buzdovani ne razumeju jezik pa mora znakovni da se koristi. Kolega, podrzavam. Mada, nije lose ni suzavac imati pri ruci 
Posle ovoga....suze idu same

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Isto smatram da postoje situacije kada bi batin bile jedino rešenje, međutim tu se pojavljuju najmanje dva problema:

Prvi je taj, što kada krenemo da nekog naučimo pameti (ručno ili uz pomoć neke alatke) onaj sa suprotne strane može ili da bude spretniji, spremniji ili jači, a može da potegne i neki jači argument (vilu, pištolj, lovačku pušku, ....) pa da nam onda presedne namera da ga učimo bilo čemu i da ga uvodimo u red.

Drugi problem je taj što u ovakvim situacijama u saobraćaju često bude da krivac i nije baš onaj za koga mi smatramo da jeste, pa onda dolazimo u situaciju da postajemo klasični nasilnici, a što može da ima i zakonskesankcije, ali i da iziritira nekog da adekvatno uzvrati.

Često se desi da motoristi (kada su u grupi) počnu da se ponašaju na putu kao da su jedini tu i da im je sve dozvoljeno i pri tome budu skloni nasilju (jer su tog momenta u većini).

Kao što već rekoh, jeste batina iz raja izašla, ali isto tako ima i dva kraja.

Uglavnom kada rešimo da nekog namlatimo zbog toga što smatramo da nas je grubo ugrozio, moramo da budemo svesni da ulazimo na veoma klizav teren i ne možemo da budemo sigurni kakav će rezultat na kraju da bude.

Prosto rečeno ima ljudi koji ne vole da ih neko bije pa hoće da se usprotive i da to spreče (na bilo koji način).

Mnogo puta sam se u zivotu potukao, kao dete, kao momak, a i sad kao odrastao covek. Time se ne ponosim, cak naprotiv, sramota me je tog mog kratkog fitilja. Narocito od kada sam postao otac. Dobio sam par puta i ozbiljne batine, toga se npr ne stidim. Vazno mi je da nisam cutao i bezao, to ne bi mogao da oprostim sebi. Za svo to vreme, mi nikad, ali nikad, nije palo na pamet da nekog udarim bilo kakvim predmetom ili da nosim oružje. I nikada na mene niko nije krenuo bilo cim osim pesnicom. Ne mogu da shvatim potrebu za nosenjem, boksa, palice ili oružja. Mozda zato, posto zivim u maloj sredini, ljudi sa kojima sam se na fer tukao u proslosti, su mi na ovaj ili onaj nacin ukazali postovanje, neki cak i pomoc sada kad smo stariji i koliko-toliko ozbiljniji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
On 29.7.2019. at 22:32, Markone88 je napisao:

Pre par dana, nas 3 idemo motorima da se provozamo do ralje. Od 1001 ruze ka avali, ona duga krivina u desno pre semafora, izlece iz krivine, voksal vektra crna, preko pune obilazi, pravo na mene, ja na sirenu i kocnicu, pobegao skroz desno, haos! Ako ga neko zna, ili se prepozna... ubice nekoga...

Da nisu čačanske tablice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 9 sati, sashac je napisao:

Tema je ipak o momcima koji stardase tudjm nepaznjom,a koja je sveprisutna na nasim putevima.

Svakako nije samo nepaznja traktoriste. Da su isli malo sporije,mozda bi bili izlomnjeni, ali zivi. To sada svakako nije bitno,jer njih nema vise,ali neka je to skola svima nama. Prilagodimo brzinu uslovima puta,otvorimo dobro oci,pokusajmo da predvidimo svaku mogucu situaciju,toliko mozemo. Protiv sudbine se ne moze,ali mozemo da je ne izazivamo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 17 sati, zika56 je napisao:

Isto smatram da postoje situacije kada bi batin bile jedino rešenje, međutim tu se pojavljuju najmanje dva problema:

Prvi je taj, što kada krenemo da nekog naučimo pameti (ručno ili uz pomoć neke alatke) onaj sa suprotne strane može ili da bude spretniji, spremniji ili jači, a može da potegne i neki jači argument (vilu, pištolj, lovačku pušku, ....) pa da nam onda presedne namera da ga učimo bilo čemu i da ga uvodimo u red.

Drugi problem je taj što u ovakvim situacijama u saobraćaju često bude da krivac i nije baš onaj za koga mi smatramo da jeste, pa onda dolazimo u situaciju da postajemo klasični nasilnici, a što može da ima i zakonskesankcije, ali i da iziritira nekog da adekvatno uzvrati.

Često se desi da motoristi (kada su u grupi) počnu da se ponašaju na putu kao da su jedini tu i da im je sve dozvoljeno i pri tome budu skloni nasilju (jer su tog momenta u većini).

Kao što već rekoh, jeste batina iz raja izašla, ali isto tako ima i dva kraja.

Uglavnom kada rešimo da nekog namlatimo zbog toga što smatramo da nas je grubo ugrozio, moramo da budemo svesni da ulazimo na veoma klizav teren i ne možemo da budemo sigurni kakav će rezultat na kraju da bude.

Prosto rečeno ima ljudi koji ne vole da ih neko bije pa hoće da se usprotive i da to spreče (na bilo koji način).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Pre 20 sati, BaneVuk58 je napisao:

Zato ja nosim "dildo"emoji123.pngemoji123.pngemoji41.pngemoji41.png dobar je kad nekoga zasvrbi po ledjima....može do'vatiemoji23.pngemoji23.pngemoji482.pngemoji482.png

...osim ako ne naletiš na za tebe pogrešnog pa taj dildo završi tebi u guzici.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 1 sat, Robin Hood je napisao:

...osim ako ne naletiš na za tebe pogrešnog pa taj dildo završi tebi u guzici.

Pa ako ne budem mogao da se odbranim od nasilnika u saobračaju neka mi ga i gurne tamo gde si rekao.I nisam onda za bolje

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Izuzetno je poucno i pre svega kulturno u temu koja je otvorena na zalost zbog necije pogibije ubaciti licne frustracije i razvlaciti temu do besvesti

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Danas u Blicu citam da je poginuo vozac motokultivatora. Bio je neosvetljen, a udario ga kombi ciji je vozac bio po dejstvom alkohola. Iskreno, meni je to ista situacija, samo su se neke stvari izmenile. Koliko je ovaj gazio kombi kad nije uspeo da na vreme primeti frezu. Ovog na frezi je ne obeležavanje kostalo zivota. Poenta, radne poljo masline moraju da se oznace, a mi...malo lakse sa gasom po neosvetljenim putevima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 28 minuta, onyxia je napisao:

Danas u Blicu citam da je poginuo vozac motokultivatora. Bio je neosvetljen, a udario ga kombi ciji je vozac bio po dejstvom alkohola. Iskreno, meni je to ista situacija, samo su se neke stvari izmenile. Koliko je ovaj gazio kombi kad nije uspeo da na vreme primeti frezu. Ovog na frezi je ne obeležavanje kostalo zivota. Poenta, radne poljo masline moraju da se oznace, a mi...malo lakse sa gasom po neosvetljenim putevima. 

Pa poenta je da svi damo od sebe maksimum uz sveobuhvatni oprez i uvidjavnost..........na žalost večina se ponaša kao idioti i glave lete. A što je najsmešnije pored sveobuhvatnog  pljuvanja po Srbiji odemo u nahvaljenu EU  tamo smo kao sise jer od silnih kazni spadaju gaće same. Pa kad su svi preko tako kulturni i vaspitani ka koga su onda te kazne. Medjutim ćim se predje "grana" i začuje se zvuci rodnog kraja odma' se prešaltuju u "stoka mod" i plačanje simboličnih kazni sa 50% popusta pri plačanju u roku od 8 dana teraju po svome i možda završiš sa djokom u guzici kako reče naš BJB vitez ako je "jači" ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

     Nisu samo kazne razlog. Ima i do kucnog, t.j. opsteg vaspitanja.

U Varsavi, gde sam ziveo 1969-1975 si imao kante za djubre na svakih 20-30 metara. Vratio se ovde sa 11 godina. Hocu nesto da bacim, ono nema kante po 200 m, nosim djubre u rukama kao lud "pola dana". Dosadilo i meni koji sam bio naucen da djubre ide u kantu, a ne na zemlju. Da ovde neko nazove policiju ili komunalnu i prijavi kada vidi da neko baci djubre iz auta ili kroz prozor solitera (kao sto se to desava u inostranstvu) proglasili bi ga za veleizdajnika <_< 

     Kad prolazim kroz Austriju, kako neko da migavac da se "ubaci" u kolonu i traku, svi momentalno uspore i puste ga. Ovde bi se pre ubili nego te pustili, pogotovu ako nisi sa lokalnim tablicama. Ne verujem da ima neka kazna u njihovom zakonu za to.

Kad bi neko nekom u Srbiji u gradicu od oko 50.000 stanovnika (bez turista) u mimoilasku pozeleo "dobro jutro" ili "dobar dan" ili se bar osmehnuo svi bi ga gledali sumnjicavo. Ja sam to doziveo nebrojeno puta u Palm Springsu u USA i od muskaraca i od zena svih zivotnih dobi. Nemoguce da sam bio svima njima komsija pa me pozdravljaju. Jednostavno, ljudi lepo vaspitani.

     Na moju veliku zalost, jedna od cestih nasih (Srpskih) osobina je bahatost koja se iskazuje na vise nacina.

    Parkiracu "samo na minut" na sred prometne saobracajnice da zavrsim neki poslic. To sto sam nekog na parkingu zatvorio, sto sam od 2 trake u Bulevaru zatvorio jednu, sto dok neko stoji na pesackom da propusti majku sa bebom ja prozvizdim sa 70-80 km/h susednom trakom ispred nosa kolica... zabole me. Zvuci vam poznato??? Videli vec negde? A u inostranstvu? 

     Ili, kao sto je doziveo kolega sa foruma da mu lik iz auta kaze: "ti si na motoru slabiji, znao sam da moras da me propustis !!!"

     Neko u temi rece "sa ovim farovima ne moze da prodje tehnicki". Jeeeel??? A potpuno bez farova moze? 

     P.S.: sudar cu moci da komentarisem tek kada saznam ostale, jako bitne cinjenice:

1. da li je uopste, i ako jeste, koliko tacno je traktor bio osvetljen

2. alkoholisanost svih ucesnika

3. brzine kretanja

4. stanje puta

5. stanje farova na motorciklu pre sudara

6. sta su kolege imale od opreme na sebi 

7. krivina/pravac

8. .....

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Lucky.....malo sam stariji i živeo preko duže. Stoka na kvadrat. Ali Margareta Tačer sve to doveda i red. Pa i Bekama j.bu kad treba, a on fin čovek. Jedan moj prijatelj i dojčiji ušao u tunel, a izašao kratak za 125€ kraći zbog 15.km a znam isto da je fin čovek

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

     125 eu? koliki mu je to procenat plate? 10%? 5%? 1%?

Koliko je 5% prosecne srpske plate? 

 

     Sveopste ponasanje iz Austrije ne mogu da tvrdim da ima igde jos u Evropi (ne samo u EU). Tema mog posta je stanje u Srbiji, a ne u svetu. Situacije koje sam doziveo u svetu su samo primer kako to moze mnogo bolje kod nas.

     Ja vozim auto 99% po zakonu (ajde de dobro, recimo 95% zbog ogranicenja brzine :lol:). Motor vozim cesto preko ogranicenja, obilazim kolonu na semaforu, istina sa puc-puc-puc brzinom. Na putu vozim najcesce po zdravom razumu, a ne po slovu zakona.  Svesno se kockam, i to sto sto cu mozda nekad morati da platim neku kaznu smatram zasluzenim. Gledam da u saobracaju, kao i u zivotu, ne radim nista drugima sto ne bih voleo da rade meni. Imam princip kad sam na motoru: moram da budem pametan i za one oko mene (da predvidim i amortizujem tudju budalastinu). Nekad naravno ne pomaze ni to.

     Sa 9 godina sam gledao kako mi majka gine u saobracajci. Dan, suvo, mi vozimo bukvalnih 30 km/h... Sudbina.

     Da izadjem bez svetala na put - nema sanse. Moram da vozim po mraku - moze, ali kao po jajima. Osim traktora, ima na putevima i biciklista, pesaka...

     Kao sto rekoh, mnogo je nepoznatih da bi mogao da formiram svoje misljenje o krivcu u ovoj nesreci.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja