Jump to content

Moto Zajednica

KLE 500 ili Freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Jos nesto da dodam iz licnog iskustva. Kada sam uzimao motor (Suzuki Freewind) , bio sam 100% siguran da je enduro tip motocikla, ono sto mi odgovara I treba, probao jos neke modele I imao relativno nekog iskustva od 10-ak godina voznje pre toga, ali ne I sa tim tipom motocikla. Pre par nedelja sam prodao Suzukija iz razloga sto sam probao Yamahu Fazer 600 I Hondu CBF 600 I definitivno, ali definitivno se pronasao na tom polozaju voznje. Ne poredim ova dva tipa motora, ali eto samo sam hteo da kazem da meni enduro nije "legao" I, ako sam oduvek zeleo isti I nekako su mi najlepsi bili motori tog tipa.
Pa cisto mali savet, probaj I ti bar provozati drugi tip, polozaj sedenja I ostalo. Pozdrav I sa srecom

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Dobar ti je izbor motocikala. Voze se ljudi sa svakojakim kubikažama. Bitno je samo da budes svestan njegovih i svojoh mogućnosti.

Siguran sam da svaki od tri pomwnuta u temi mogu više od tebe. Ti ćeš pre dohvatiti svoje granice.

Frivind je lepo i pouzdano motorče, po asfaltu ćeš se lepo voziti, silazak na blaže zahtevne neasfaltirane puteve ne voli baš, ali može. Jedan cilindar, jednostavniji za održavanje ali i blago inferiorniji od Transalpa.

 

Kod KLE se meni lično svidja što ima 2 cilindra i 500 ccm, jeftinija registracija, veliki prednji točak će te čuvati van asfalta, lako se vozi, ne troši mnogo. Ima nekih sitnijih dečijih bolesti koje moraš da rešiš ako ga uzmeš a nisu rešene, posle si miran. Takodje usko fabričko sedište i kratak vizir umeju da umaraju na dužim relacijama. Rešivo vrlo lako za odredjenu sumu novca. Kod njega mi se najmanje svidja položaj sedenja vozača, jer je fornji deo tela uspravan a noge su povučene nazad. Sa mojih 190 cm visine ni malo mi nije odgovarao položaj, stalno sam lutao stopalom da nadjem menjač.

 

Transalp je bio moj prvi ozbiljniji motor, 4 sezone mi nije dosadio, oprašta početničke greške, nije ljut, lepo se vozi, nije veliki potrošač. Lako je naći položaj za sedenje i dugo kože da se vozi bez želje za pauzom. Mana im je baš to što su popularni i dosta se voze pa bi morao da budeš pažljiv da nadješ očuvan primerak.

 

Na sva tri sa fabričkim sedištem suvozač konstantno klizi na vozača sto može da zamara obojicu (ili oboje). Fabrički vizir kod sva tri vozačima mojih gabarita baca vazduh direktno pod bradu. I ni jedan od pomenutih ne voli auto put.

 

Da se razumemo, ovo je cepidlačenje iz ličnog iskustva. Ne znači da sam ja u pravu i da će tvoja iskustva biti ista. Bilo bi dobro da posediš malo na sva tri, probaš kako se osećaš, kako nalaziš komande,...

Sva tri su dobra i sva tri će ti mamiti osmeh na lice ako voliš vožnju i dva točka.

 

Odluka je samo na tebi. Najbitnija vodilja treba da ti bude stanje i koliko unazad motor ima poznatu istoriju.

 

Srećno sa potragom.

 

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

A gde decak da proba sve te motore i oceni koji mu odgovara oce neko da mu da da provoza par dana i par stotina kilometara pa da odluci koji ce:-)?Znate li da vecina prodavca ako zelis da probas motor trazi neke pare unapred?Meni je lik trazio da ostavim 100e kad sam kupovo motor pre nego sto sam seo da ga probam.Jedino ako neko odavde da motor na dan,dva da proba pa da vidi gde je i staj e?Uzmi ono sto ti se najvise svidi a svaki ces morati da doradis,popravis osim ako ne uzmes nov a i na novom potrebno je starati se o lancu,gumama,masini i ostalim sklopovima

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja baš zato napisah da sedne malo i proba komande, bez da proba. Svi smo sa razlogom skeptični :-)

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja