Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za povratak sa mora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ćao, u nedelju krećem u Crnu Goru na more. Plan je da se spava na Zlatiboru, pa u ponedeljak preko Žabljaka i Risana do Boke Kotorske i onda Jadranskom magistralom do Sutomora. Povratak je planiran preko Trebinja, Foče do Višegrada gde spavamo. E sad šta predlažete za sledeći dan, kuda je najlepše do Novog Sada?

Da li preći u Srbiju pa ići Mokra gora, Bajina Bašta pa uz Drinu do Loznice ili kroz Bosnu do Zvornika pa onda preći u Srbiju?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uvek je to muka. Gde god da prodjes lepo je,ali ostaje žal za one druge deonice kojima nisi prošao 

Ali to onda ostaviš za drugi put.

Meni je super Zlatibor - Tara - B. Basta -Valjevo preko Debelog brda, Ša - NS

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Zdravo komšija, ako već ideš preko Trebinja i nije ti prioritet kraći put, onda pređi i deonicu Trebinje - Dubrovnik jer je meni to jedna od najlepših deonica za vožnju motorom koje sam prešao. Put je odličan, puno krivina (uzbrdo i nizbrdo) koje se prolaze sa 100+ km/h (a ne kao ove naše prema Vencu). Ne znam kako je od Dubrovnika prema CG ali mislim da bi i to trebalo biti OK. Što se povratka tiče, predlažem ti da prođeš (ako već nisi) deonicu koja ide Valjevo - Šabac - Ruma. Ako se zanemari loše stanje u rejonu Divčibara (i to su malo sredili prošle godine, ali tu i pored toga nema užitka), ostali deo puta je prava uživancija za vožnju (čuvaj se radara u naseljenim mestima). A sa koje strane ćeš doći do tog dela ostaje ti na izbor. Ja sam išao preko CG (Podgorica - Bijelo Polje - Prijepolje - Nova Varoš - Zlatibor - Užice ....) i uglavnom je bilo lepo za vožnju. Najlepše za vožnju je kroz CG i deonica koju sam ranije naveo. Izbor je svakako tvoj i zavisi od toga koliko imaš vremena (goriva), šta si sve ranije obišao i šta sve usput želiš da vidiš... Najvažnije je - Wellcome Home!:dobrodosli2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Do Zlatibora stižemo tim putem preko Šapca, Valjeva i Divčibara pa to mogu da isključim za povratak, a već nekoliko puta sam išao preko Mojkovca i kanjona Morače tako da ni tamo nećemo. Tu mi je najveća dilema od Višegrada prema NS

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Sličan je kvalitet i konfiguracija puta s obe strane Drine pa onda odaberi trasu koju ranije nisi prošao. Predost BiH strane je jeftinije gorivo (i murija :rolleyes:). Nedostatak je obavezan zeleni karton, ali njega očigledno već imaš...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mnogo puta sam prolazio tuda, doduše nisam skretao kod Ustiprače ka Višegradu nego desno, prema Goraždu. Imaš dve opcije i koju god da izabereš nećeš pogrešiti: prva, pređeš odmah u Srbiju i preko Mokre gore ideš u B. Baštu i dalje, pored Drine, do Loznice, Šapca i NS. Varijacija na temu: kod Ljubovije skreneš desno prema Pecki i voziš do Osečine pa skreneš na Valjevo i onda kući.

 

Druga opcija podrazumeva da se malo vratiš do Ustiprače pa da ideš preko Rogatice, Sokolca, Han-Pijeska i Vlasenice ka Zvorniku i tu pređeš u Srbiju, dalje ti je poznato. Mislim da je ova ruta atraktivnija, malo brže se vozi...:moto3:

Srećan put!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Samo da znaš da od Požege do Zlatibora imaš pet mesta gde rade put i tu su semafori od po 4 i više minuta cekanja. Budi spreman da se dobro preznojis. 

Ja sam često na Divčibarama, nemoj se mnogo opustatati, na par mesta asfalt je dobro klizav.

Što se tiče povratka mislim da ti je najlepša opcija BB - Ljubovija - Loznica -... Samo što duže uz Drinu. U ovom periodu je najlepša. 

Ako šta bude trebalo po Ue, Zlatiboru u okolini slobodno se javi: 064/366-49-59

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Super, hvala na odgovorima, bitno da je kvalitetan put, da nema rupa... Onda ćemo ovo ostaviti još u razmatranju jer nisam vozio ni sa jedne strane

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad je već ova tema,da pitam. Da ne otvaram novu.

Kakav je put od B. Bašte do Valjeva preko Debelog brda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Prosle godine bio korektan...Ima parce od nekih 15km koji nisu bas idealni sa zakrpama i blagim ulegnucima, ali nikakva drama i uz malo opreza prodje se bez problema...Ostalo sve super... Priroda, krivine, slab saobracaj i pogleda sa vidikovca na Drinu i vrhove fenomenalni... U svakom slucaju meni je uzivanje tuda proci i ako sam bio vise puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Da se javim

U dolasku vreme bilo haos, prvi dan do Zlatibora oblačno ceo dan, malo i padalo u Irigu, i na kraju morali da oblačimo kišna odela 10km od smeštaja... Mokre noge, izgleda se slivalo odnekud ili gorotex propustio.. Sledeći dan od Zlatibora kiša ceo dan, nismo ni išli preko Žabljaka, nije nam ni bilo do vožnje, samo da stignemo, tako da smo išli na kanjon Morače i Podgoricu (u kanjonu magla, kiša, hladno..). U Podgorici se kao razvedrava jedva dočekao da skinem ono kišno odelo i kese sa cipela, i tako vozimo do tunela Sozina, lepo toplo, vozimo brzo, skretanje levo za tunel, kreće polako kišica... Aj nećemo da stajemo tu je tunel 5-6km možda ne pada sa druge strane. Kad ono pre tunela potop, ja nisam video skoro jači pljusak i toliko vode na putu... I tu pokisnemo, noge mokre, pantalone nisu propustile nešto jako, jakna preko ramena... Sve u svemu, dobro iskustvo vožnja po kiši, stavio novu gumu pred put odlično držala

Ujutro krećemo kući, idemo uz more do Herceg Novog, pa Trebinje, pa do Višegrada gde spavamo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Prvi put vozio kroz Bosnu, oduševljen putevima, prirodom. Vratili smo se putem Trebinje, Gacko, Foča, Višegrad gde smo prespavali, a povratak Rogatica, Sokolac, Han Pijesak, Zvornik. Sve u svemu ekstra vožnja, a ovim putem ću gledati da vozim i sledeće godine ako budem išao na tu stranu, vozi se brzo, a i dalje krivine, a priroda prelepa

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Posle par meseci se setio da sklopim video, kad sam imao zelju da radim nisam imao vremena, sad gledam bespotrebno mi stoji skoro 40 GB materijala pa da ocistim... Malo je na brzinu, ali ima lepih delova :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
pre 42 minuta, Marko1995 je napisao:

Posle par meseci se setio da sklopim video, kad sam imao zelju da radim nisam imao vremena, sad gledam bespotrebno mi stoji skoro 40 GB materijala pa da ocistim... Malo je na brzinu, ali ima lepih delova :D

 

 

 

Prepoznao bi ovaj vizir svuda, da nije Bandit kupljen u Obrenovcu?

Odlican video:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Jeste jeste, to je taj motor :D

Drug ga je kupio pre 3-4 godine, ja isao da ga dovezem sa njim, i eto od pocetka ove godine u mom vlasnistvu :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sve lipo samo kad vas vidim bez zaštitne robe na motorima....
Čuvajte se dok imate šta čuvat.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 12/9/2019 at 1:46 PM, Marko1995 said:

@el classico Nisam ni ja za voznju bez opreme, ali na 40 stepeni jednostavno ne mogu u jakni :)

Da vidis kako se covek navikne da nosi jaknu na 40+ za 5 sekundi ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pa niko ti ne govori da vozis u zimskoj jakni. Postoje letnje, one mesh, sa protektorima. 

Ja imam jedu takvu za leto i ekstra je. Po gradu je smor ako ides od semafora do semafora, ali takva voznja je smor kako god da okrenes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Put do mora kroz Bosnu je definitivno najbolje resenje medjutim primetno je da su od prosle godine povecali broj speed kamera sto portalskih, fiksnih sto pandurskih, prenosnih (iz i oko patrolnih kola). Mene je sad u junu uhvatila prenosiva pandurska kamera bas na izlasku iz tog zadnjeg tunela pre samog ulaska u Visegrad. Isao sam oko 80 kmh a mislim da je tu 40 ogranicenje. Kamera je ova nova dvoglava sto se postavi na tronozac i snima oba smera saobracaja a namenjena je nama motoristima kako rece pandur ☹️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja