Jump to content

Moto Zajednica

Enduro cros

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Takodje mnoge od nas zanima sta ti zapravo hoces  da kupis???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Pazi, na 28 godina i 100 kila ide iskljucivo coper po nekim proracunima iako nisi nikada masamopungas i ćeraaaaj!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ma to sam se ja našalio na malo konfuzno pitanje novog kolege. Kakav crni pun gas..

 

@Marin marin Druže ne zameri. A konkretan odgovor na tvoje pitanje mislim da ti niko ne može dati. To kreneš da istražuješ sam.. kreneš od toga da najpre definišeš za šta ti treba motor. Pa gledaš u oglasima ili salonima koliko para možeš da izdvojiš za šta. Kad bar malo napipaš šta bi moglo da dođe u obzir i suziš izbor na nekoliko modela, onda tražiš, čitaš i raspituješ se o konkretno tim modelima, porediš... i na kraju kao i većina kupiš onaj koji ti se najviše sviđa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Nego šta nego može. I 50 kubika možeš ti da voziš po gradu i vući će. Ja sam nekada vozio skuter 50 kubika, imao tada 75 kila i često vozio još nekog pozadi. I tako svaki dan povazdan po celom gradu. Jebiga sad uzbrdo muči se naravno, ne možeš da očekuješ da uzleti gore ka damjanov zelenko baš. A 125 kubika ako je još i dvotaktni motor, to je onda čak i opasna mašina. I vuče ne bi verovao. Tako da ne brini da li može da te vuče.

 

E a sad koja kubikaža bi tebi najbolje odgovarala, da ne bude malo a da ne bude puno to pak zavisi od brojnih faktora. Od pređašnjeg iskustva u saobraćaju, pređenim kilometrima (na bicikli, motoru manje kubikaže, autom, kombijem... što više poznaješ saobraćaj i učesnike u saobraćaju to bolje), od toga koliko si zrela ličnost, od tvojih sposobnosti, od, kako kažu, tvoje kočnice u glavi, itd itd. A zavisi i od tvojih potreba. Jer zašto bi na primer uzimao veću kubikažu nego što ti je potrebno.. plaćaš skuplju registraciju bezveze i trošiš više goriva. To na kraju opet proceniš sam. Ali uvek je poželjno, naravno, da ako imaš mogućnosti kreneš od manje kubikaže.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja