Jump to content

Moto Zajednica

Oboren motor dok je bio parkiran

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Kao sto kaze naslov parkiran motor na ulici, parkiran po propisu, registrovan, osiguran, oboren i podignut, vracen nazad na bocnu nogaru. Ima dosta materijalne stete, niko nije vidio pocinioca. Pozvao policiju, cekam da dodje saobracajna patrola... Sta dalje, i da li moze standardno osiguranje da pokrije stetu ili to ne vazi, kakva su iskustva i da li se nekom desilo nesto slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pogledaj po okolnim zgradama da li ima nadzornih kamera koje pokrivaju i mesto gde se to dogodilo. Možda postoji snimak .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Nema, kod mene u ulici ispred kapije... komsije nisu cule nista, nisu videle nista... motor je bio uredno parkiran, na copavoj, korman u levo i zakljucan, na prednjoj gumi ima trag struganja... neko ga je vjerovatno gurnuo kolima dok se parkirao ili isparkirao... motor u brzini, zakljucan korman u levo, gurnut u prednji tocak, nije mogao nazad vec pao na desni bok... dovatio rezervarom banderu, a fudasterom i auspuhom rub trotoara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Kolega ne bih da ti rusim nadu, ali po zakonu i po pravilu, u ovakvim situacijama ti kao trece lice, mozes da naplatis jedino od Garantnog fonda i to samo ako imas nekakav podatak o pociniocu, broj registracije ili ime ili bilo sta sto moze da pomogne da ga pronadju. Mozes da naplatis cak i ako on nije osiguran a lupio te vozilom i pobegao. Bez ikakvog podatka, tj. ako nikako ne moze da se utvrdi ko je pocinio saobracajku, ne mozes nista da naplatis. Za automobile bi pomogao Kasko, ali i tu je malo zeznuto, a za motore posto ne postoji Kasko... Zimus kad je meni zenska lupila parkirani auto i pobegla, tako mi je receno, s tim sto je tada neki lik naisao pa video broj registracije i prijavio, pa nisam morao sa svim ovim da se zezam. Kao sto je vec kolega rekao, dobro se raspitaj, pregledaj sve moguce nadzorne kamere u okolini, cak i one u susednim ulicama jer je morao negde da prodje i ono sto je mozda i najbitnije, maltretiraj pandura koji je izasao i radio zapisnik, jer ti od njega sve zavisi, a bas i nisu nesto mnogo voljni da azurno rade pa se sve to rastegne. Prosetaj i pogledaj jos i po okolini da li ima koji automobil da je udaren a da mu je ostala farba sa tvog motora na recimo braniku, krilu, vratima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Za sad stanje ovakvo... Nakon dva ipo sata od prijave, i ponovnog zvanja "ljermontove" saobracajna patrola dosla da napravi uvidjaj. Popunio sam prijavu, izjavu protiv nn lica-vozila, opisao zateceno stanje, i dobio odgovor da ce zapisnik u mom osiguranju, biti za tri do cetiri nedelje, sto ce me kostati 2 do 3 hiljade dinara, i povecanje premije osiguranja prilikom sledece registracije, iako nisam ucestvovao u udesu, i ostecen sam na parkingu, propisno parkiran, isprek kuce, na adresi na kojoj zivim i prijavljeni smo i motor i ja... Jos sam dobio nesluzbeno procenu daljnjih mogucnosti u naplati stete koja je ostvariva u iznosu od 1 procenat kao i pitanhe da li zelim da postupaju dalje ili da odustanem... Nisam odustao iako ce me kostati uvidjaj, i osiguranje ce mi uvecati prilikom sledece registracije... Iz ovoga izvucite pouku, na laksi i jeftiniji nacin, a ne kao ja na skuplji...

Da jos sem cene uvidjaja, skupljeg osiguranja, kostace me nov rezervar, fudaster vozaca i trougao suvozaca, a auspuh cu da ispravim, valjda, a i farbanje nece moci da se zaobidje bar novog rezervara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da je nemoguce da ti podignu premijski stepen osiguranja, sem da kazu da si sam pao sam se polupao. Ajd ti malo konsultuj nekog advokata. Mislim da si dobio njihovu (policija, osiguranje=mafija) pricu, kojima u stvari odgovara da odustanes. 

Na osnovu cega da podignu osiguranje? Misle da si sam izazvao stetu?

P. S. Buraz i SWE tek polozio za motor i ide da se voza. Napolju skoro led. Ja mu kazem da se ne zajebava (bio sam tamo tad) jer su velike sanse da kao pocetnik negde sklizne i sjebe motor, a lep je primerak. 

Pogledao me buraz kao da sam sa sljive pravo u kazan pao. Kaze da ga ne tangira, ako padne osiguranje pokriva 100% stete i na motoru i na opremi. Jbt.... Pitam koliko placa to, kaze 450 eura godisnje (kod nas je oko 200+ a nemamo nista) s tim da je dobio popust jer je isao na kurs bezbedne voznje cini mi se, ili nesto tog tipa, pa je kao manja sansa za kiks. 

I dodje ludak iz SWE za SRB proletos da me vidi. Sam na kawi ER6f. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Zapisnik sada ide u "centralni" registar zapisnika saobracajnih nezgoda, ili kako god da se to vec zove i ne preuzima ga niko licno - fizicki, samim tim nema sta on da ti naplacuje, osim ako ceni da ti izvuce tih nekih 2000 - 3000 dinara za sebe, da bi kao brze zavrsio. Pandur mora da ti da njegovo ime i broj telefona centrale saobracjne koja je zaduzena za tebe, pa je na tebi da zoves i raspitujes se za sam zapisnik, kada ce sta ce i ostalo. Zapisnik ces tek da vidis u postupku naplate osiguranja, kada osiguravajuce drustvo bude skupilo svu dokumentaciju. Takodje i tvoje osiguravajuce drustvo ima pristup toj bazi pa mozes i kod njih da se raspitujes. Premijski stepen ti se ne menja sigurno, jer da bi se promenio ti moras da napravis prekrsaj i da budes kaznjen za nesto sto si ti izazvao u saobracaju, pa nakon toga da se promeni tj. da te tvoje osiguravajuce drustvo "kazni" povecanjem stepena, tzv. bonus - malus sistem. U najgorem slucaju mozes eventualno da dobijes kaznu za nepropisno parkiranje, mada kazes da si bio po PSu parkiran tako da nista ni od toga. Za cenu uvidjaja nisam siguran, morao bi to da proveris, ali kontam da ti tu nemas sta da placas, jer ti nisi vinovnik. To zimus kada su meni lupili kola, policija je sama dosla, ja dao izjavu, premerili za zapisnik i otisli. Nakon toga mi niko nije nista trazio da placam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Negde sam citao da ima da se kupi neki dodatak za one malecne kamere za snimanje saobracaja dok vozis, i fora je sto se ovaj dodatak sastoji od nekih senzora nesto na fazon parking senzora, i on aktivira kamere i one snimaju cim se neko priblizi motoru, dobra stvarcica, s njom bi ovakav slucaj lako resio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Meni je neka fina mama stavila klinca na novu Hondu CB500X.... kad mali poce da vozi autic po rezervoaru, sreca pa sam bio u kaficu pored, samo je bilo :confused0068:!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pratim temu sa interesovanjem!

 

Mene intersuje konstatacija "motor je bio propisno parkiran". Šta to znači? Kako je i gde konkretno bio parkiran?

 

Pitam ovo jer je parkiranje motora u velikoj sivoj zoni kod nas. Ja recimo u 99% slučaja parkiram motor "nepropisno". Ispred zgrade na pešačkom prolazu (koji nije predvidjen ta vozila), na poslu parkiram na velikom platou (opet predvidjen za pešake), u gradu gledam da parkiram na trotoaru, sto ie opet nepropisno!?

 

Da se meni ovo desi, sigurno bih popio kaznu za pogresno parkiranje jer jednostavno NEMA mesta za parking motora. Ili da ih parkiramo zajedno sa kolima, na ulici, pa nas neko obori kao kolegu iz ove teme!?

 

 

:mobilizator:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Ovako je bio parkiran, samo 20 cm blize ivicnjaku, mislim da je to propisno. Na slici je kako sam ga zatekao nakon sto je oboren, pa podignut.

IMG_20190725_174407.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
Negde sam citao da ima da se kupi neki dodatak za one malecne kamere za snimanje saobracaja dok vozis, i fora je sto se ovaj dodatak sastoji od nekih senzora nesto na fazon parking senzora, i on aktivira kamere i one snimaju cim se neko priblizi motoru, dobra stvarcica, s njom bi ovakav slucaj lako resio
Ne verujem da to funkcioniše, ako misliš da non stop snima. Treba mu napajanje, izvukao bi akumulator.

Što se tiče teme, šeteta zaista. Video nadzor na zgradi je postao neophodan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Ovako je bio parkiran, samo 20 cm blize ivicnjaku, mislim da je to propisno. Na slici je kako sam ga zatekao nakon sto je oboren, pa podignut.

IMG_20190725_174407.thumb.jpg.c2447f3bd7cf7b3d57d74a8498665de9.jpg

Hvala kolega dkk.

 

Jeste, ovo je propisno parkiran motor pod uslovom da u tvojoj ulici ne postoji znak za zabranu parkiranja. Kod mene u kraju postoji znak za zabranjeno parkiranje, ali svi parkiraju uz ulicu jer jednostavno nema mesta. I to se tolerise. Ne znam sta bi bilo da mi neko udari auto, verovatno bi bila deljena krivica, iako je ulica dovoljno široka za normalnu voznju. Ali, postoji znak.

 

Na žalost ti si dokaz da ovako propisno parkirati motor nije mudro, upravo zbog ovoga što se tebi desilo default_0tuzan.gif

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Da se nije neko okretao i ulazio u rikverc ka garaži i tako ga zakačio? Ili su se jednostavno deca pela i jahala? Od toga nema spasa kako sam video na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Uzas... Verovatno neko iz te garaze ili bliske okoline. Da nema veze sa tim krajem I ulicom ne bi ga ni podigao samo bi zapalio dal iz bezobrazluka il straha, nebitno... 

 

Mozda je blize nego sto mislis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Može biti iz ulice, može biti neko iz Bocvane, ne menja stvar. Džabe sad "Balkanski špijun". Ko god da je grizla ga je savest kad je podigao motor, ali ne dovoljno da ostavi broj telefona.

Jbg, bedak!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja i ne parkiram tako motocikl. Trudim se da ne zauzimam parking mesto za auto. Obično ga parkiram na mestima gde samo pešaci imaju pristup. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Ja i ne parkiram tako motocikl. Trudim se da ne zauzimam parking mesto za auto. Obično ga parkiram na mestima gde samo pešaci imaju pristup. 

Upravo..Zajebi priče, i vječiti lajtmotiv "djeca priđu opeku se na auspuh"...Na trotoar, kraj zida, tako negdje..Na otvorenom parkingu imam osjećaj ne da li će, nego je samo pitanje vremena kad će neko ovako da ga ovjeri..Sa prošlim motorom upravo ovakakv slučaj imao..Krenuo da kupim patike, i eto ajde da ne natjerujem u pješačku do butika, ostavim na sami ćošak ogromnog parkinga, međutim desi se..S tim što je u mom slučaju čovjek ostao kraj motora, ostavio mi broj i stvarno kako je koji majstor završavao on je uredno platio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja