Jump to content

Moto Zajednica

Triumph 1050 st sprint

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Pa da, nije Engleska na kraju sveta.
 
A sto se tice ovog cycle-ergo sajta, bas sam sad malopre pogledao/uporedio moj bivsi CBR 600F2 i sadasnju Yamahu Thundercat , i vrednosti su im iste (forward lean 28') a u praksi polozaj na Yamahi mi je osetno bolji.


Cist subjektivni osecaj :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

2800e za 2005god FI motor od preko 1000cc...pa to samo Triumph ima, ne mislim nista lose naravno, ali mislim da nema nijedan takav motor u klasi za te pare. Ako ima neka me neko ispravi, za sada ova cena jako izaziva, da ne kazem mami :D :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Каже "много ми се свиђа дизајн његов" :jee:

Па Хонда је то урадила 3 пута боље, сви знамо са којим моделом :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako je samo iz srca onda odeš sa ponudom dosta manjom od te u oglasu i kupiš srcu.Ako te ne bude zadovoljio glava neće boleti.

Ja bi samo proverio maksimalnu nosivost umeju da budu male na mono viljuškama,a ti bi da se voziš sa suvazačem i prtljagom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bez novca nikada ne isprobavam, i ne pitam! Imam jos par meseci do kreditne sposobnosti ... Inace nije problem probati motor kod Gagija, jos mu je i otac njima trgovao. Dobri su prodavci.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imao sam priliku da probam Tiger 1050, koji praktično ima istu mašinu...i bio oduševljen toliko da sam razmišljao da se okrenem ozbiljnom upoznavanju sa Triumph tehnikom. Životne okolnosti su se u međuvremenu jednako ozbiljno promenile i cela je moto priča trenutno stavljena na priličan stand-by...

Međutim od Triumpha se o'ladio nisam. Složiće se već priča i za to...nego.

Obzirom da je po svojim tehničkim rešenjima prilično poseban i slabo šta deli sa popularnijom sabraćom poznatijih marki, nije uvek prvi izbor.

Za japanske sprave se ovde već dosta toga može naći i postoji, da tako kažem, jedna tradicija u posedovanju i popravci istih. To ovde nije slučaj i to često koči odluku o kupovini. Neću da "mračim" već da priči dam malo realnog začina.

Nema ovde ozbiljnog poznavaoca ove tehnike (neka se ne naljuti eventualni, ne poznavam gospodina), a poznavanje principa rada i susret sa moto tehnikom ume da bude nedovoljan. Postoji internet i naručivanje i sve to...ali ovde jednostavno treba biti spreman na sve scenarije. Neće on pući na pola. Prilično su pouzdani "novi" Triumphi...ali nabavka i najmanje sitnice može da se oduži i iskomplikuje. Nisam baš 100% siguran, uzmite ovo sa dozom rezerve, ovaj model kao i drugi te generacije bi trebalo da ima Sagem elektroniku, koja je bila malo problematična. Ništa specijalno, ali dovoljno da digne pritisak i proširi dijapazon psovki. Od 2007 je elektronika japanska...sad nisam ni u to skroz siguran, Mitsubishi ili Keihin beše u igri i te su bolesti nestale.

Da skratim, sprava je super. Poznavanje moto tematike poželjno uz spremnost i želju za širenje vidika.

Pozdravljam kupovinu i ozbiljnu recenziju iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prvo zelim na vremenu da se zahvalim, informacije itekako korisne i "ociotvarajuce". Vasi postovi Pronto kod mene imaju tezinu i ne retko dva puta citam.
U subotu bih trebao otici da pogledam, javljam utiske.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Razlozi za kupovinu (sa moje tačke gledišta, iako se ne poznajemo lično):

  1. Ispunićeš sebi želju (svako ko malo više visi na forumu i čita ga, skapirao je da voliš da menjaš motore -što nije ništa loše, baš naprotiv),
  2. Svi ćemo dobiti detaljan review i tehničku specifikaciju Triumpha jer ćeš doći na kraju do Engleske da bi sve isčačkao kako treba. Ko ga želi - značiće mu, ko voli motore - uživaće u čitanju i gledanju slika (ja sam ova druga grupa iz razloga koje je Pronto naveo),
  3. Ako se ne budeš našao na njemu, sigurno ćeš usrećiti nekog ko će ga kupiti od tebe jer ćeš mu napraviti besprekoran motor,
  4. Eventualnom daljom prodajom, dobio si keš kredit 2500e na 3 godine. :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Malo kasnim sa temom ali da se ubacim. 

Vec nekoliko godina vozim Sprint. Turing masina u svakom pogledu. Neverovatno lak za voznju. Udoban,komforan ali i izuzetno brz motor.

Mana kao i kod svakog motora ima. Ali je po meni najveci problem cena pojedinih delova. Nije problem da se poruce. Ali zato delovi agregata su papreno. Dok potrosni materijali tipa diskova,plocica,cdi,i jos neki delovi su isti kao kod pojedinih japanaca. Samo se treba zezati sa tim i pronaci ih. 

U svakom slucaju toplo preporucujem za duge staze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dogovoreno je bilo gledanje u subotu, kisa je sprecila...

Sedim na terasi sa nasim kolegom odavde, @srbenda... Razgovaramo o triumphu, hladim se polako slusajuci njegove reci...

Gledam i ja cene delova i njihovu dostupnost, kod nas ih nema a ja sam tip coveka kome kada nesto treba to mi treba za juce ili naj kasnije odmah!

Zvoni mi i kolegina konstatacija (kome se od srca zahvaljujem na lepim recima)

 

On 30.7.2019. at 18:32, Dudic90 je napisao:

Eventualnom daljom prodajom, dobio si keš kredit 2500e na 3 godine.

 

Obratilo mi se vise drugara odavde privatnom porukom ili na viber, krenuo sam "grlom u jagode"  ali evo prikocih. Kreditno cu biti sposoban od novembra tako da zurbe nema.

Od 11og ovog meseca cu biti u Sokobanji, imam nekih poslova dole pa cu taman malo skuterom obici jug i razbistriti glavu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U kontaktu sam sa prodavcem, nije da se bas otimaju o triumph-a :D, 

ne bih da zvucim kao neka zena koja se predomislja ali kucnucu ovde ovo sto pre neki dan preko telefona rekoh nasem kolegi @BaneVuk58...

"Ja tacno znam sta hocu a to je u disproporciji sa onim sto mogu" :D

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stizu na viber slike od naseg kolege forumasa, imamo u Kg jednog takvog triumpha! Ako je covek (vlasnik motocikla) clan zamoljavam :D da se javi kako bih seo na motor dok on pije hladan sok i kaficu :D

viber_image_2019-08-07_13-49-54.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja