Jump to content

Moto Zajednica

Triumph 1050 st sprint

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo, opasno mi se svidja ovaj motocikl, tacnije njegov dizajn... Kubikaza prava :D

Ali, meni totalna nepoznanica.

Kakav je sto se tice pouzdanosti, ima li poznatih mana, na sta da obratim paznju?

Za dva meseca mi izlazi neki kredit a kako ne bih u "praznom hodu" bio ovaj motocikl mogu u Balosavi na 36rata pazariti uz neko malo ucesce :D

 

Jesam li rekao da mi se mnooooooogo svidja, nisam pratio marku i ovaj mi model nije poznat. Kakav je taj agregat sa tri klipa? Vozi li se kao 4 redna ili twin? 

Konkretno ovaj sa linka... 

Hvala, Nenad.

4fae83fa34cb-1920x1080.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja se opasno lozim na te Triumph-ove Sprint Modele :ljubav:  
doduse meni je omiljeni Sprint jedna serija pre ovog "Sprint ST 955i" ima jedan crveni perfektan u oglasima.

 

Masina je poreklom iz legendarne "Daytona 955i" .

 

A sto se tice agregata, pogledaj ovaj klip, iako je o starijem 955i modelu, ali agregat im je skoro pa isti, samo je novijem 1050 povecana kubikaza

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Što bi rekao naš zemljak Ian Mototek, kad sam ga pitao za Boneville:

Triumph? It always leaks. :na_glavi:

 

Ali dobro, on je Irac pa je logično da ne miriše Engleze... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E moram do njega otici po ulje za stapove!

Nasao sam viskoznost koja mi odgovara samo jos da kupim vrh ulje :D

 

Najavicu se Gagiju pa da probam ovog Triumpha, ako mi se svidi necu ni cekati kredit, prodacu skuter u bescenje :D

Poznajem sebe dobrano :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

N.F.S sad ću reći da je Sprint opakija mašina od VFR800 ali kako će sada da me napadnu, moraćeš da me zastupaš fizički i pravno :D 

 

Lepo "spakovan" motor, agregat brutalan. Ali... Ja sa preko 190cm i 100kg, dosta su mi noge savijene u kolenima i kukovima. Za suvozača, možda će žena da te "suje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Onda bi ti mozda bio zanimljiviji stariji model 955i koji mislim da je gabaritniji
 

Ja na ovaj crveni iz Sajkasa (da prostite) svrsavam od zimus kad se pojavio, 

e da sam imo 2 iljade jevreja, bio bi u garazi, to ili ZZR 1100, posto mi je CBR XX jos uvek daleeko od finansijskih mogucnosti.

 

0a3da8334a80-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph SPRINT 955 ST, 1999. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 61000 km, Šajkaš. Cena 2.050 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Nešo, bojim se da ovaj Triumph nije ono za čim čezneš.... Već ga vidim u oglasu, sa napomenom "moguća zamena za Hondu CBR 1000....."

 

 

:takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

I meni se svideo i često ulazim na oglas da vidim da li je još uvek aktuelan.

 

U fazi sam prodaje mog motora i kupovine drugog,a iako "ST" klasa nije nešto što mi je prvi pik za kupovinu-i dalje ga gledam ;)

 

 

Nedavno je bio jedan plavi u Šajkašu,isti model sa sva tri fabrička kofera i cenio ga je oko 3500....Brzo je prodat.

 

Ovaj model sa tim nosačem tablica i migavcima ne prolazi (regularno) tehnički pregled kod nas.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pihhh, hvala svima na ukljucenju :D, otici cu da ga vidim i isprobam...

Na slikama bas deluje prostrano i komforno, k"o francuski lezaj!

Pod lepim ga uslovima mogu kupiti, ne bih ni "osetio" ali ako je stvarno malen.... jbg!

Jeli veci od F4 Honde? Na nju se nisam mogao spakovati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jel prodavac ona radnja što se vidi sa puta Kragujevac - Kraljevo??? Prošao sam 100 puta ali nikada nisam imao vremena da svratim, a delovalo je da ima nešto zanimljivo. Vidi sutra, pa nam javi ovde. Ako je Triumph u dobrom stanju i nije ti finansijsko opterećenje, nema razloga da ne kupiš, a možda hoće i zamenu da ti urade jer očigledno da će se skuter lakše prodati...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ako je L3 slicnih performansi kao MT09 nemas brige.
Mada obzirom koliki si covek, neces ti moci da se spakujes na njega...

P.S. ja imam isti nosac i tablice i nisam imao problem sa tehnickim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Necu bas sutra ici (sigurno ne do sledeceg vikenda), i da, ta je radnja u pitanju, ima i opreme, delova...

3t racing, mesto Balosava.

Prenecu naravno utiske i slike ovde, isao sam u Kraljevo pre par dana ali ne svratih, zurio sam nazad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja cubsamo da se nadovezem na postavljeno pitanje pre par postova. 3 cilindra se voze drugacije od bilo cega. Ja Triumpha volim. Ima neku draz. Ali kad sam prvi put servisirao dajtonu 675 pa provozao. Fantasticno. Uz manu da ja sa 180 budem kao bogomoljka na njoj. Ona je bas minijatura, blago veca od RS125. Ali kakvu isporuku snage daje, predivno!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kazu da je taj redni trocilindras uzeo najbolje od oba sveta - od cetvorocilindrasa i dvocilindrasa, snaga i na srednjim i na visokim obrtajima.

Verovatno su s razlogom ubacili Triumph-ove 765ccm trocilindrase u Moto2 klasu.

A onda je Triumph stao sa proizvodnjom Daytone 675, sto verovatno znaci da ce uskoro da se pojavi Daytona 765, nadam se, logicno bi bilo.

A zadnjih godina i Yamaha je uvidela potencijal trocilindrasa pa je pocela proizvodnju svojih MT-09 modela, a tu je i Benelli koji je jos prije imao trocilindricne modele Tornado, TNT....

a u medjuvremenu je i MV Agusta pocela sa proizvodnjom F3 800ccm modela, 

znaci da definitivno ima nesto u tim trocilindrasima, i sve vise proizvodjaca to uvidja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Quora:

 

Most inline 4 cylinder engines have a “flat plane” crank ie. the crank pins are in pairs, and the pistons move up and down in pairs, so you get:

1- bang/blow/suck/squish

2- blow/suck/squish/bang

3 - squish/bang/blow/suck

4- suck/squish/bang/blow

I've highlighted the bangs in the usual firing order of 1–3–4–2, so piston 2&3 move up & down together as one pair, and 1&4 move as the other pair.

The reason the 2 middle cylinders move together is simple, if the end pairs moved together, at the point the 1&2 hit the top and 3&4 hit the bottom, there is a rocking motion - the “1” end wants to move upwards, and the “4” end wants to move downwards - so this is cancelled out by having pistons 1&4 rise together against 2&3. It takes 2 revolutions of the crank to have a complete combustion cycle, so for one rotation of the crank, there is one of each stroke occurring, and always a piston providing a power stroke for the full 360 degrees of engine rotation for smooth power delivery.

The vibration in a 4 cylinder inline comes from having 2 pistons hitting the top as 2 hit the bottom - in this respect it is no smoother than a 180 degree parallel twin. A straight 6 is far superior to a 4 as it doesn't have this up/down opposing motion.

A triple is actually better than a 4 as well, having 120 degrees of crank rotation between each time a piston hits top or bottom, rather than 180 degree intervals. Where it loses is by having 60 degrees of crank rotation where there is no power stroke occurring, which makes power delivery less smooth. A triple also has a propensity to rock lengthways as cylinders 1&3 are near the opposite ends of their strokes simultaneously and with an odd number of cylinders this cannot be cancelled out.

So - swings and roundabouts on refinement. A straight 6 is a great configuration for luxury cars because it has overlapping powerstrokes (smooth) and the same superior crank angle of the 3, without the rocking. No coincidence Honda & BMW both fit flat 6 engines to their top line touring bikes.

Now think about the conventional received wisdom of the biker… singles & twins = torque, inline 4s = revs. A simplistic view but one that works OK for various reasons. Twins just don't provide ‘top end rush’ like a 4, and a 4 doesn't provide midrange oomph like a twin. There's a number of basic reasons this is the case that can be overcome to some extent, but 3 cylinders is a good compromise - hence numerous bike journos praising the midrange punch of the Triumph triples whilst noting they still have plenty of top end.

Other benefits of 3 instead of 4 cylinders include…

-lower frictional losses = more efficient

-fewer moving parts = cheaper

-smaller = lighter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na papiru deluje kao pogodak taj agregat... Bas cu kada kuci stignem pogledati dimenzije, razliku u odnosu na F4 Hondu... Ako je takva i takvog polozaja, posle 100km bukvalno bole me noge kao da sam peske isao

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najbolje se ti lepo provozaj do Gruze pa uzjasi Triumpha i proceni, nebi ja toliko verovao ovim internet-ergonomija sajtovima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma naravno, supruga mi je na nekom dezurstvu do sledeceg petka, sacekacu pa da odemo i isprobamo...
Cisto razgovaramo dok ne odem.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

A sto se tice delova?
Koliko je komplikovano nabaviti?

U stvari sta ja pricam...
Narucis preko neta i stigne na kucnu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa da, nije Engleska na kraju sveta.

 

A sto se tice ovog cycle-ergo sajta, bas sam sad malopre pogledao/uporedio moj bivsi CBR 600F2 i sadasnju Yamahu Thundercat , i vrednosti su im iste (forward lean 28') a u praksi polozaj na Yamahi mi je osetno bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja