Jump to content

Moto Zajednica

Elektronika motocikla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Naučio sam osnove mehanike motocikla. Kako funkcioniše 4 taktni motor, kretanje klipa, kako gorivo dolazi do cilindra i tako. Sad me zanima da naučim elektroniku motocikla, delove elektronike i kako to fukcioniše. Ima li neko uputstvo o tome? 
 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ako imas bazno znanje imas ozbiljnu literaturu a ako nemas i ne treba ti u smislu da ces popravljati iste imas na yt verovatno objasnjenja svih sistema da bi shvatio sta i kako funkcionise

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imam bazno znanje mehanike motora ali ne i elektronike. Nemam nameru baš da popravljam elektroniku, želim da razumem šta je šta na motoru, za šta služi šta od elektronike i da mogu samostalno da zamenim deo ako mi zatreba. Detaljno znanje mi ne treba, lepo je znati, ali tu treba više iskustva.

 

Želim da znam za šta služi koji deo, kako se koji deo povezuje, koje opcije postoje kod zamene dela i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Na primer, želim da stavim merač goriva, šta da uradim? Kako da znam ako kupujem merač da odgovara mom motoru? Koji cdi da kupim i kako da ga zamenim? Takvo znanje. Ne treba mi hakeraj i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za to ti treba bar 5 godina svakodnevnog rada na sebi - u smislu ucenja i citanja kao i primena stecenog znanja u praksi. 

Najbolje bi bilo da zavrsis srednju elekrotehnicku a pozeljno i visu elektrotehnicku skolu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 7 minuta, Arakis je napisao:

Najbolje bi bilo da zavrsis srednju elekrotehnicku a pozeljno i visu elektrotehnicku skolu

I opet neces znati jer ce ti faliti onih 5godina pomenutih. Skola te samo uvede u materiju,a bez prakse nista...:jok:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa onda yt i gledaj sta te zanima ili skines semu motora pa kad naidjes na nesto sto ne znas sta je potrazis i saznas uz to i za sta sluzi ako mislis da imas uvid u rcm komponente cdi kutije ili pak upravljackog modula njihovo funkcionisanje onda ulazis u zonu neke druge nauke

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Na primer, želim da stavim merač goriva, šta da uradim? Kako da znam ako kupujem merač da odgovara mom motoru? Koji cdi da kupim i kako da ga zamenim? Takvo znanje. Ne treba mi hakeraj i slično.
Btw takve stvari koje si naveo bi trebao da znas i sa bazicnim znanjem mehanike

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Honda CBR F3 Napravio sam glupost . Obrnuo sam plus i minus kada sam vracao akumulator. Samo je zavarnicilo malo. Kada sam shvatio sta sam uradio povezao sam kako treba ali je elektronika mrtva. Proverio sam osigurac kod akumulatora od 30A i dobar je. Da stvar bude jos gora inzenjer sam elektrotehnike. Molio bih vas za neki savet sta da radim. Da li postoji jos neki osigurac. Hvala unapred. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajmemene, desava se sranje, sekund nepaznje izbije par 100eur dok trepnes.

Taj osigurac sto si proverio od 30A trebalo bi da je na automatu anlasera i cudi me da ti nije pregoreo jer je trebao da pregori.

Moras naci ostale osigurace, imas ih negde sigurno pa sve proveri i moli Boga da je neki zveknuo jer u suprotnom trebace ti drugi CDI, ECU, komp.... nazovi kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pošto ti nije zveknuo osigurač, proveri instalaciju, mozda ti je negde tanja žica nego što treba jer s obzirom da si uopšte uspeo da obrneš +i -  verovatno ti nije fabrička instalacija, to jest te dve žice, jer su one kratke taman toliko da svaka ode na svoje mesto na akumulatoru i nisu dovoljno dugačke da bi mogao da ih obrnes, 

Jedino ako si naopako ubacio akumulator, onda jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Pedja987 meni se ista stvar na kolima pre par godina, zavarnicilo i zadimila se cena kabina auta, dim izleteo iz kontrolne table. Nijedan osigurac nije stradao a auto nije hteo da upali 2-3 sata. Posle tih 2-3h upalio kao da nista nije bilo i ispostavilo se da nije nista crklo. 

Mislim da akumulator ne mozes naopako da ubacis, nece da udje :D...barem na F4 nije mogao. Ostali osiguraci bi trebalo da budu odmah ispod sedista iza kutije akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

Pošto ti nije zveknuo osigurač, proveri instalaciju, mozda ti je negde tanja žica nego što treba jer s obzirom da si uopšte uspeo da obrneš +i - 

Kod takvog prespoja, gde tanja zica igra glavnu ulogu tj prva krene da se topi...... momentalno krece dim i tesko je zaustaviti samo na tome jer coveka hvata panika pa prvo hrli za necim cime ce da gasi, umesto da skine klemu i odspoji kolo.

Iz tog razloga, kod recimo automobila, kljuc (obicno je 8,10 viljuskasto-okasti ili je brza spojka) za skidanje kleme (- po mogucstvu) treba da je uvek na dohvat ruke.

Svoj automobil jedared sam tako spasao sigurnog pozara.

 

Ovde iz procitanog, prespajanjem je samo zavarnicilo ali ne i dimilo. Sto znaci, da mu instalacija nije u problemu, bar ne verujem da je u problemu.

Prvenstveno mislim da spas potrazi u pregorelom osiguracu ili vise njih, ako to nije, sledeca stanica sigurno ce vise boleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja