Jump to content

Moto Zajednica

Eko koža

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sajkas
  • Motocikl: Honda PES/PS 125i

Pozdrav, zanima me vase mišljenje u vezi presvlacenja sedišta u eko kožu, iskustva, svaki savet dobro došao, trenutno sredjujem skuter pa bih presvukao sedište, da li sme taj materijal da kisne, da li klizi i tako to. Unapred hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Majstori koji presvlace sedista i rade sa eko kozom( koja je namenjena za to, ima razlicite zastite). Pravu kozu niko ne koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

neznam zasto ne bi koristili pravu kozu?

 

eko koza je sranje,pogotovo ako pricas o presvlacenju moto sedista...

 

Kupio sam neku ultra mega giga garnituru za dnevnu sobu 3+2+1 od eko koze na nagovor prodavca. Kao druze prava koza je skuplja 3puta,a nije dugotrajnija,jer krene da se guli i tu nema resenja.

 

Ovu,od eko koze ces platiti 3 puta manje a trajace minimum 5 godina bez ikakvog traga na njoj.I naravno padnem na slatku pricu.

 

Posle 6 meseci sam ih zvao da reklamiram dvosed koji se rascepio po sredini.Pre mesec dana su pocele po trosedu da se pojavljuju pukotine na ravnim povrsinama koje se sire brzinom svetlosti.

 

Zvao sam i reklamirao ponovo,da dodju da nadjemo neko kompromisno resenje,jer ovim tempom ce se sve komplet biti za smece za par meseci....

 

Tako da ta prica o eko kozi ne pije vode,jako brzo se isteze,ostavlja bore i po borama jako brzo krene da puca i ne zaustavlja se.Nicim nemozes da je mazes,stitis,osim vlaznom magicnom krpom...Pogotovo sto ce stajati na suncu,kisi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

To nema veze sa motorima. Za presvlačenje sedišta koristi se nautički skaj, kao za glisere, jahte,.... Dakle trpi slanu vodu, sunce, kišu, nasilje u porodici i sve ostalo. 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Miksa, tvoje iskustvo ima veze sa lošim materijalom i još gorim proizvođačem koji ga koristi. Svakako ne sa eko kožom u celosti. Viđao sam i ja raspalu pravu kožu posle par godina na garniturama, pa nisam doneo sud o koži u celosti.

 

Inače, i alkantra kojom se presvlače enterijeri u najvišim paketima opreme poznatih proizvođeča automobila je vrsta eko kože. Ali vrhunskih karakteristika i košta kao sam đavo.

 

S druge strane, kvalitetna koža tretirana tako da podnosi sve vremenske uslove, i koja se može koristiti za moto sedišta, tek košta pa je gotovo niko i ne koristi, već prestavlja svojevrsni kuriozitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sajkas
  • Motocikl: Honda PES/PS 125i

Hvala svima na odgovorima, razmisli u još malo, možda i stavim tu eko kožu jer realno nije previše skupa, pa sta bude bice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Termin eko koža obuhvata puno toga. Ja sam imao Sidi čizme od eko kože tzv. Lorica. Znači nekad je bio skaj a sada napredovalo. I nije ista za nameštaj, za sedišta, za čizme itd. Slobodno radi sa njom, majstori već znaju svoj posao a mi volimo da guglamo i teoretišemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sajkas
  • Motocikl: Honda PES/PS 125i

@WoodyRiderda sada ne bih previše novca pucao na neku haos, uzeću ovu pa cu videti šta će biti, ako ne bude dobra neću se žaliti, a ako bude proći cu odlično, sada da guglam još nedelju dana o tome iskreno ne mogu, uzeću ovu pa cu javiti za mesec-dva kakva je situacija, ipak to ide na skuter koji ne planiram da vozam po kiši, jedino ako me uhvati kiša dok sam već u vožnji, kad se ne vozi u garaži je i cerada je na njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Eko kozu ne biras ti nego majstor koji zna. Ona ne sme da propusta vodu. Ako se to desi, sundjer se natopi za vjek vjekova. Garaza nema veze tj nidje veze. Guglaj malo al majstora pravog nadji. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Na forumu imamo bar tri majstora koji rade sjedišta. Nabavi maerijal od njih i ne lupaj glavu. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja