Jump to content

Moto Zajednica

Prva registracija - motor iz uvoza

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Zdravo,


interesuje me da li neko zna sta da li je u Begoradu potrebno da se tokom prve registracije radi prevod saobracajne / ino fakture prilkom prve registracije? Cuo sam da se to razlikuje od jgrada do grada do grada, pa me interesuje da li u Ljermomtovoj traze ovaj prevod?

 

Motor je carinjen od strane speditera u Subotici, ja imam fakturu na moje ime (uvoz is Svajcarske, preko Madjarske).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ako si zavrsio proces carinjenja,ides sa svim tim papirima na tehnicki pregled pa u policiju na registraciju i vadjenje saobracajne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

U Beogradu se ne radi prevod inostrane dokumentacije i sa papirima koje si dobio, ako su svi na broju, ides na tehnicki pa u Ljermontovu po tablice.  

 

P.S. Tacno je da je u nekim gradovima obavezan prevod inostrane dokumentacije vozila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Moje pitanje je da li moram da idem kod ovlascenog prevodioca i da prevedem saobracajnu (inostranu fakturu) sa nemackog / madjarskog na srpski? Npr, drug mi je rekao da u Jagodini to mora da se radi, ali da misli da u Bg ne mora. Kazu da se to razlikuje od grada do grada.

 

Pa zato ovo pitanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja sam prosle godine uvezao auto iz Ch i morao sam da saljem papire u Sabac kod prevodioca da prevede i overi, pa tek onda registracija. Mislim da je kostalo oko 1500din,ne secam se tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Evo posto sam i ja u procesu prve reg...preveli smo za svaki slucaj a uskoro cu znati dal treba pa javiti..motor iz Austrije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Registrovao sam par motora iz inostranstva na svoje ime prosle godine, laik sam pa ako nesto propustim ne zameri, agencija je formirala dokumentaciju...

Potrebna je strana saobracajna, papiri sa carine i dokaz o uplati, faktura i AMS potvrda o pregledu.

Sa tom papirologijom ides na teh. pregled, odradis, pa u SUP na registraciju, tamo potpisujes jos jedan papir, zabranu otudjenja na 3 meseca, zbog interpol provere i to je to.

Bar je u Kg tako..

 

P.S. Posto sve racune cuvam evo trosak carine i poreza za satelis 400, na tu cifru dodati 13000din za AMS, pa 18900din registracija i 6000 agencija. 109900din troska da bih se vozio a o servisiranju da ne govorim. 300 eura plus uzme onaj koji ga dovozi...

Ja preplatih debelo skuter koji vozim, ovde sam ga jeftinije mogao naci i bez da se cimam tamo/amo... Eto troskova da uputim kolege sta ih ceka.

 

P.P.S. Racun je agencije koja je dokumentaciju oformila, tu je ulaz, spedicija, i svi resto troskovi.

 

e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja