Jump to content

Moto Zajednica

Ulje u antifrizu

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Skopje Makedonija
  • Motocikl: Piaggio x8

Danas sam primetio na poklopcu gde je antifriz da ima neka bela naslaga kad sam gurnuo prst unutra vidio sam da ima uljna mrsna naslaga neka moram napomenuti da sam promenio komplet masinu iz drugog motora a od tada sam prosao nekih 1000km...Ulje je u redu cisto i masno samo muti mi pamet ovo gore...Uzeo sam spric izvukao sam malo i tekucina je cista a spric odokolo je bio masan kao nauljan...Sta da se radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Koji motor i koja masina?Kad si menjao masinu jesi menjao posudu za rashladnu tecnost i da li je razlog zamene masine upravo taj ili jedan od njih?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

prvo skini posudu pa operi sa deterdžentom  i isperi sa šmrkom vode ceo sisstem iznutra.To možeš sam .AKO je i dalje masno i povećava se pušta negde na spoju ulja i vode.

Doduše kad si menjao mašinu morao si sa skineš i posudu. Ili je ona ostala masna ako je to bio problem odranije ili se ponovo zamastila sa novom mašinom.Moj drugar je imao isti problem jer je mašina pomešala ulje i vodu ali nije dobro isprana kad je bila popravljena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Uglavnom kad se pomesa ulje i voda raste nivo ulja retko kada dopre ulje u rashladni sistem pricam kod auto i kao mehanicar dakle iz iskustva postoji verovatnoca da deo izduvnih gasova dopre do kanala sistema za hladjenje pa ume nekad skrama da se stvori to nekads ume biti podnuklo i trajsti neko vreme dok ne postane jasno sta je problem dihtung ili sl ali isto tako i nagla promena temp moze stvoriti kondez kad nesto nije original ili nije ispravno rcm veci hladnjak neko sto je potrebno ili sl dakle lepo napisa decko iznad a i logika nalaze ako mozes isperi sistem sipaj odhovarajucu rashladnu tecnost i prati

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Skopje Makedonija
  • Motocikl: Piaggio x8

Masina je PIAGGIO X8 200sm³ promjenio sam masinu jer mi je pre stara masina pomesala ulje i vodu ali dole u masinu a ne gore u antifrizu...zato u nisam prao razladni sistem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Skopje Makedonija
  • Motocikl: Piaggio x8

Sad zna kad zagreje masina i kad vozim brzo i otpustim gas zna da se nekad upali sijalica za ulje dtoi nekih 2-3 sekunde i onda se ugasi...neznam dali ima nesto veze i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja