Jump to content

Moto Zajednica

MOTO JAKNA - za motocikliste sa airbag-om

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ja imam i vrh je. Mesh jakna skidaju se rukavi . Moze da se vozi na + 35 i nije ti vrucina. Imam i kisnu postavu koja se skida. Protektori su na laktovima i ramenima koji se skidaju sa rukavima i onda samo ostaje air bag.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Postojr dve vrste aktivacije air bag jakni,jedna je sa kanapom a druga je neka elektronska sto gura sada dal alpinestars ili neko drugi. Navodno mana kanapa je da moze da se aktivira slucajno pri silasku sa motora. Probano,imam Hit air jaknu ne moze lako se ispali i kad zaboravis da se raskacis jedino sto mozda smara je stalno kacenje i raskacivanje. Sa druge strane elektronska navodno brze ispaljuje... Nekada ne verujem dovoljno elektronici,moze da zakaze po mom misljenju i kad budem uzimao opet ce biti kanap varijanta. Pogledaj, svojevremeno je Hit air imao i samo prsluke koji se navlace preko kornjace,jakne bilo cega od mesa sa jastukom. Cene ne znam,moja je vec stara 10 godina

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 4 minuta, doctore je napisao:

ne verujem dovoljno elektronici,moze da zakaze po mom misljenju

Sa jedne strane razumem,sa druge...ne koristimo vise telefone sa ''kanapom'',skoro su izumrli...i X drugih primera,ovo nije neka skroz nova tehnologija i eksperimentalna faza,na boljim kombinezonima je postalo mainstream i vec dovoljno ispitano i pouzdano pa u skladu sa time,mislim da nema razloga drzati se mehanike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 6 sati, doctore je napisao:

Postojr dve vrste aktivacije air bag jakni,jedna je sa kanapom a druga je neka elektronska sto gura sada dal alpinestars ili neko drugi. Navodno mana kanapa je da moze da se aktivira slucajno pri silasku sa motora. Probano,imam Hit air jaknu ne moze lako se ispali i kad zaboravis da se raskacis jedino sto mozda smara je stalno kacenje i raskacivanje. Sa druge strane elektronska navodno brze ispaljuje... Nekada ne verujem dovoljno elektronici,moze da zakaze po mom misljenju i kad budem uzimao opet ce biti kanap varijanta. Pogledaj, svojevremeno je Hit air imao i samo prsluke koji se navlace preko kornjace,jakne bilo cega od mesa sa jastukom. Cene ne znam,moja je vec stara 10 godina

Gde da kupim, jel imaš neki predlog, gde si ti kupio svoju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 6 sati, Vaske4s je napisao:

Sa jedne strane razumem,sa druge...ne koristimo vise telefone sa ''kanapom'',skoro su izumrli...i X drugih primera,ovo nije neka skroz nova tehnologija i eksperimentalna faza,na boljim kombinezonima je postalo mainstream i vec dovoljno ispitano i pouzdano pa u skladu sa time,mislim da nema razloga drzati se mehanike.

 

Kolega, imaš neki predlog kombinezona ili prodavnice, da li lično koristiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ajde da malo pojasnim sta sam mislio kad napisah da ne verujem elektronici... Elektronici treba napajanje,baterija koja ima neki vek trajanja,kako se proverava stanje napunjenosti iste a ima i da ta jakna cesto kisne pa ne znam koliko kontakti mogu sve to da istrpe. Jednostavna paralela,na automobilima je svasta elektronsko ali je volan i kocnica i dalje mehanicka. Za kupovinu sada ne znam, EU ili Amerika koja je uvek bolja sa cenama...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ja meračim ovaj prsluk


ali mi nije jasno šta podrazumevaju pod mjesečnom pretplatom za ovaj model na ebay-u?? Valjda za buduće apdejtove,softver šta li?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

evo upravo dobih odgovor:

 

Budalaština!!df908b7aedabe869dc81b644cb045854.jpg&key=93c2260335f888e166b735735091f0796a66eb0e2e78177ef3112afaaaa88c0c

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

054ea0a6a4b365563716ff5282ed1066.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova
On 4.3.2020. at 16:32, Bocciaa je napisao:

Ja meračim ovaj prsluk


ali mi nije jasno šta podrazumevaju pod mjesečnom pretplatom za ovaj model na ebay-u?? Valjda za buduće apdejtove,softver šta li?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Ovako, ixon pravi prsluk ali centralnu jedinicu pravi firma in motion. Ti lupis prsluk ali placas fee firmi in motion da bi bio funkcionalan. U toku perioda pretplate oni apdejtuju softver jer se podaci skupljaju upravo od padova korisnika. Bez pretplate air bag ne radi. Prakticno iznajmljujes centralnu jedinicu kroz ugovor. Postoji neka varijanta da jednokrano platis neku cifru koja nije mala i onda nemas mesecnu pretplatu. 

 

Manje vise ne tako dobra kombinacija za sada

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Khm, sudeći po naslovu, ovo bi se moglo shvatiti kao da vozač ima "airbag" (pivski stomak ili sl.) ili za pripadnice lepšeg pola ako imaju npr. 4+.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

@m.milivojevic ovo je mnogo bolje resenje ali mislim da pruza nesto manju zastitu.

 

Kada sam istrazivao air bag sisteme za stazu glavna razlika medju dva vodeca (i jedina u to vreme) proizvodjaca je bila ta sto kod Dainese moras ceo kombinezon da saljes u Italiju na servis posle ispucavanja a kod Alpinestars samo prsluk pa kombinezon mozes da koristis za to vreme. 

 

Rekao bih da je kod ovog prsluka eventualno slabija zastita ramena ali mislim da je dobar komad opreme svakako. Mozda je za putovanja i dalje Helite bolja opcija jer je mehanika i nece zakazati sigurno. 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Trgovah

WWW.HIT-AIR.COM

Product Details Coiled Wire / Reflective material shining all over. Airbag System OPTION PROTECTOR Size table (EU,US / Unit : cm) ※Styles and specifications may change without notice.



Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@dvlns pod tim u srb ne mislim kod mene.

Distributer ih je dobio, pa kapiram da ce i servis da pokriju...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

@Bocciaa deluje mi na prvi pogled da si kupio odlicnu stvar. Ne vidim nacin okidanja ali cini mi se da je mehanicki. Deluje odlicno sto ima podrsku za vrat za razliku od vecine sistema jer je projektovan za saobracaj koliko vidim. Mozes slobodno malo detalja kupovine da napises ako te ne mrzi.

 

@m.milivojevic znam da je kod distributera stigao i nadam se da ce obezbediti servis. Kombinezoni se svakako salju u Italiju u fabriku iz celog sveta a nadam se da ovde stvari mogu lakse da se rese. Koliko vidim potrebno je promeniti ampulu i verovatno softverski resetovati sistem sto nije neka nauka. Ne bi trebalo da ima nekog usivanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc



Sa srećom i da nikad ne isprobas funkcionalnosti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala.Da....žena mi kaže.Sve što si kupio iskoristio si 100%.Prodje me ladan znoj....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
@Bocciaa deluje mi na prvi pogled da si kupio odlicnu stvar. Ne vidim nacin okidanja ali cini mi se da je mehanicki. Deluje odlicno sto ima podrsku za vrat za razliku od vecine sistema jer je projektovan za saobracaj koliko vidim. Mozes slobodno malo detalja kupovine da napises ako te ne mrzi.

Oko kupovine je prosta stvar...Trenutno sam u Americi,letim nazad za Evropu za nekoliko sati.Kupljeno preko Amazona za 580$ sa taksom.Koliko sam upoznat TSA dopušta da se jakne sa kontejnerom pod pritiskom nose u čekiranom prtljagu.Okidač je mehanički

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ako ne moze da se nosi,skini samo ampulu,ovde je oko 3e koliko sam cuo,nisam isprobavao i nek lepo sluzi zlu ne trebalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja