Jump to content

Moto Zajednica

Vrlo povoljni kinezi za totalnog pocetnika od 16 godina

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50

Zdravo ljudi! Potpuno sam nov na forumu sto se tice postavljanja topic-a, do sada sam samo citao i prikupljao razne informacije o motorima i celoj ovoj kulturi (tako da se izrazim). Nedavno sam bio na moru u Grckoj na ostrvu Lefkada. Po meni je to mesto raj za motoriste. Ubedio sam kevu da iznajmimo skuter bar na jedan dan iako ja nikad u zivotu nisam ni seo na skuter pre toga, a kamoli ga vozio ili imao dozvolu za njega. Prvi motor koji sam iznajmio (i to relativno povoljno, 17 evra na dan, da sam uzeo na vise dana dobio bih popust) bio je SYM Symphony SR 50. Na satu je bilo oko 2200km, a kada sam ga vracao na njemu je pisalo oko 2360. Prezadvoljan sam bio. Drugi put (nisam produzio onaj jer je padala kisa, a i tata je nasao za 15 evra na drugom mestu) sam dobio neku Hondu, nazalost nisam zapamtio ime a i ne pise na papiru koji dobijete kad iznajmite motor, uglavnom taj motor je imao oko 31000km na satu, osim guma na njemu je sve bilo skroz u redu. Nego da ja predjem na stvar, i objasnim zasto sam ovo sve napisao...Mene zanima vase misljenje: Uzeti nekog kineza starog 10 godina sa nekih 9000-10000km ili uzeti nekog japanca ili nesto "kvalitetnije" ali starije (od kineza) za nekih 10 godina. Pomenuo sam da sam iznajmio SYM-a jer u mom izboru stoji SYM XS125K, ali nisam video poseban topic o njemu, pa bih stvarno voleo ako bi neko mogao da podeli neko iskustvo i sta je cuo o tom motoru (posebno odrzavanje i u kakvom stanju bude nakon predjenih 10000km). Mnogo me zanima koji se agregat koristi u SYM-u i cega je klon(uradio bih to sam ali ne znam gde da trazim). Takodje zeleo bih da mi preporucite neku kacigu, za koju mislite da najbolje "lezi" uz moj odabir motora (naked, 125, brzine...). Kazu da se na njoj ne bi trebalo stedeti, sto bih ja donekle ispostovao pa bih ulozio u nju do nekih 100 evra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Zavisi od para. Koliko imaš, takav izbor imaš. Polovna roba je opasna igra. 

 

Možda bi ti ovo odgovaralo, nov naked od 125 cc, 1500€ sa garancijom.

https://www.polovniautomobili.com/motori/11823829/peda-x-road

 

Ako je mnogo zbog finansija, onda najbolje neki polovni kineski skuter, ima dosta delova i dobro je za prvi motor.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Za dobru kacigu potrebno je mnogo vise od 100e, al sve zavisi od licnih mogucnosti, zelja itd... Al ne zaboravi staru narodnu, kol'ko para tol'ko muzike. Ovo ti kazem cisto da se n razocaras ako ti se ne svidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
Just now, qwerty12345 said:

Zavisi od para. Koliko imaš, takav izbor imaš. Polovna roba je opasna igra. 

 

Možda bi ti ovo odgovaralo, nov naked od 125 cc, 1500€ sa garancijom.

https://www.polovniautomobili.com/motori/11823829/peda-x-road

 

Ako je mnogo zbog finansija, onda najbolje neki polovni kineski skuter, ima dosta delova i dobro je za prvi motor.  

Hvala na zaista brzom odgovoru, gledao sam taj motor i jako mi se svideo, bukvalno je perfektan za mene (lepo izgleda, koliko sam cuo ok se cuje, ok performanse, ima zanimljiv ekran sa tim dodatnim funkcijama...) Ali nazalost, trenutno finansijsko stanje bas i nije najbolje, roditelji ce mi pomoci sto se tice polaganja, a za motor ja sam moram izdvojiti svoj novac, a moj budzet je 600 evra za motor a oko 100 za kacigu. Ne bih zeleo skuter jer bi mi to dosadilo, a ne planiram da polazem A2 ili celo A, jer sam takodje zaludjenik za automobile (i vise nego za motore) pa bih cim budem u prilici kupio i auto, a motor bi sacuvao kao neku ekonomicniju varijantu za krace relacije. Hvala u svakom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
1 minute ago, drmilan_ said:

Za dobru kacigu potrebno je mnogo vise od 100e, al sve zavisi od licnih mogucnosti, zelja itd... Al ne zaboravi staru narodnu, kol'ko para tol'ko muzike. Ovo ti kazem cisto da se n razocaras ako ti se ne svidi...

Hvala na savetu i upozorenju, na zalost i tih 100e je malo izvan budzeta, ali mogu da izdrzim toliko. Ne mislim da pravim neke ludorije, a i kao sto sam pomenuo u proslom odgovoru 95% da necu uzimati nista brze od 125ccm, takodje ne nameravam da vozim motor po nekom vremenu koje bi zahtevalo pinlock. Sta kazete na ovu kacigu?

5a837d8bd9c97_103204011M.png
MOTOBIKESHOP.RS

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50

Povlacim rec ovo bi bio PERFEKTAN motor za mene, al' sta imam od mastanja, mozda se nekad i pocastim necim slicnim kada nadjem neki ok posao, a za sada cu da se skrpim sa necim povoljnim, zaboravih da pitam misljenje o kupovini Keeway Speed-a nakon ovoliko godina.

e787d09d8ac4-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym 125 NAKED, 2019. godište, Naked, vozilo prešlo 1 km, Obrenovac. Cena 2.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Hvala na savetu i upozorenju, na zalost i tih 100e je malo izvan budzeta, ali mogu da izdrzim toliko. Ne mislim da pravim neke ludorije, a i kao sto sam pomenuo u proslom odgovoru 95% da necu uzimati nista brze od 125ccm, takodje ne nameravam da vozim motor po nekom vremenu koje bi zahtevalo pinlock. Sta kazete na ovu kacigu?
5a837d8bd9c97_103204011M.png&key=d1dbff571c97565c2e3d779e145f1b1e98dbedb02bc039d0ff54b4d93227eaa3 MOTOBIKESHOP.RS
   


Imas na forumu temu o kacigama i koje su dobre za malo para, potrazi pa ces resiti sve nedoumice, mislim da bas ima i o LS2 i slicnim. Zapamti kaciga glavu cuva!


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne kapiram kako su ti na Lefkadi izdali skuter jer pretpostavljam da nemaš AM upisano u dozvoli (mlad si, pa to ne dolazi po automatizmu uz B kao nekada). Jedino ako su otac ili majka priložili svoju dozvolu, a nakon toga dali tebi da voziš bez potrebne kategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

... “Ubedio sam kevu da iznajmimo skuter bar na jedan dan iako ja nikad u zivotu nisam ni seo na skuter pre toga, a kamoli ga vozio ili imao dozvoluza njega”... 

Sve sumnjam da je opet neko iza nika i zeza...mos mislit, mama mi dala he ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
11 minutes ago, gox said:

 mos mislit, mama mi dala he ;)

Ne mora biti nikakva zajebancija, moja keva u zivotu nije sela ma motor (cak ni zoljicu), zena ima fobiju od motora. Meni kao momku nije dala da kupim motor, kad me vidi na necijem motoru uglavnom se naljuti uvek ide prica "ti znas sta ja mislim o motorima...". Igrom slucaja u vojsci dobijem ves Saobracajna Vojna Policija, polozim tamo za kamion i motor. 21 godina, sa vozackom ja ne smem da kupim motor, jer ne zelim svadju u kuci. Tako da sa 25 godina uz konsultaciju sa ocem doteram prvi motor kuci. Nije pricala samnom nedelju dana. I dan danas nece da sedne da je provozam, a vec 10ak godina ganjam neke skutere i motore.

Da sumiram pricu, da sam na moru sa roditeljima (pre 10ak godina) i da hocu da iznajmim motor, ne bih dobio dozvolu od mame, ili bi uzeo pa bi se celo letovanje durila i ljutila se na mene. Nisam mamin sin pa da moram da je slusam, ali sam pod njihovim krovom tada ziveo, i iz nekog postovanja prema njoj nisam nikada potezao te price o motorima, ma koliko ih voleo, jer znam njeno misljenje o motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
4 hours ago, Singularitet said:

Ne kapiram kako su ti na Lefkadi izdali skuter jer pretpostavljam da nemaš AM upisano u dozvoli (mlad si, pa to ne dolazi po automatizmu uz B kao nekada). Jedino ako su otac ili majka priložili svoju dozvolu, a nakon toga dali tebi da voziš bez potrebne kategorije.

Upravo se to desilo, tata ima AM kategoriju vec 30 godina (dobio uz B) i tek je sada prvi put iskoristio. I njemu su se puno svideli skuteri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
2 hours ago, gox said:

... “Ubedio sam kevu da iznajmimo skuter bar na jedan dan iako ja nikad u zivotu nisam ni seo na skuter pre toga, a kamoli ga vozio ili imao dozvoluza njega”... 

Sve sumnjam da je opet neko iza nika i zeza...mos mislit, mama mi dala he ;)

Ne moras mi verovati, doduse ne znam zasto ne bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50

Evo vam dokaz (mada se osecam glupo sto uopste moram da dokazem da mi je mama iznajmila motorizovani bicikl od 50ccm) zaboravio sam da dodam, ovo je onaj papir od Honde gde nije naveden model.

67219210_330596927827301_7227208801181499392_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
8 hours ago, ShakalVA said:

Sym dosta koriste u Grckoj i koliko sam pitao grke drugare, super se pokazuju. 

To sam bas primetio, jako puno SYM-a ima u Grckoj, kao i onih skuter-brzinaca (ne znam tacan naziv) hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
5 hours ago, drmilan_ said:

 


Imas na forumu temu o kacigama i koje su dobre za malo para, potrazi pa ces resiti sve nedoumice, mislim da bas ima i o LS2 i slicnim. Zapamti kaciga glavu cuva!


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ne snalazim se bas najbolje na forumu, ako ti nije tesko da mi posaljes link od tako necega.Your brain can save your head, while the helmet can protect it.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Malo je to neogdovorno, jer svu nastalu štetu plaćaš na licu mesta, a ako nemaš, stvarno ne znam kako se to rešava.

Послато са уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
1 hour ago, bit said:

Malo je to neogdovorno, jer svu nastalu štetu plaćaš na licu mesta, a ako nemaš, stvarno ne znam kako se to rešava.

Послато са уз помоћ Тапатока
 

To sam procitao nakon sto sam vratio motor, a ni mom tati nista nisu spomenuli sto se toga tice, ali znam da imaju dosta tolerancije sto se stete tice. Drugarica moje mame je skoro pala i naslonila se na jedan zid i ogrebala je SYM i to poprilicno. Nista nam nisu pomenuli kad sam ga vratio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Ne snalazim se bas najbolje na forumu, ako ti nije tesko da mi posaljes link od tako necega.Your brain can save your head, while the helmet can protect it.


https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/123977-preporuci-kacigu/ evo


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 7 sati, Milos Prokic je napisao:

Ne moras mi verovati, doduse ne znam zasto ne bi.

Tu i tamo se na forumu pojavi neko nov pa krene sa šalom. Očigledno da ti nisi taj. Sa srećom nabavka motora :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
2 hours ago, gox said:

Tu i tamo se na forumu pojavi neko nov pa krene sa šalom. Očigledno da ti nisi taj. Sa srećom nabavka motora :takoje:

Vazi druze, hvala ti :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja