Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imam jednu dobru knjigu - Clymer Yamaha Virago 535 - 1100.

 

Pošto imam Sprint Challengera 250 koji je kopija Viraga 250, zanima me koliko su velike razlike između Viraga 535 i 250? Ako su male, onda bih ovu knjigu mogao uz service manual za Viraga 250 da koristim kao knjigu za učenje servisiranja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Svaki service i user manual u sebi krije po neku zanimljivu i korisnu caku za popravljanje i odrzavanje motora. Korisno ih je zato citati i ako nemas bas takav motor. Ali opet, kada je rec o nekim parametrima, kao npr. memont zatezanja nekih srafova, zazor ventila prilikom stelovanja, kolicina ulja... Za tako nesto bih ipak gledao originalni service manual

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sam imao i 125 i 535. Taj user manual je ipak za kopiju i ja bih to tako i shvatio. Naleteo sam pre x godina na gospodina koji je imao kopiju 125-ice i u nekoj prici mi je rekao da je motor ok ali da je menjac problem.
Svakako moje iskustvo je da su na kopijama losiji materijali od metalnih sklopova do plastika.
Kao sto je kolega gore rekao, koliko god slicnosti da ima ne znam koliko bih smeo da stegnem neki bitan sraf po tom uputstvu i da mirno posle gledam predele dok se vozam.
Neka me strucnjaci dopune, isprave ali ja to nikako nebih uzimao zdravo za gotovo.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 421 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Bolje ti traži knjigu i otvori temu za Sprint Challengera 250  a  tu tvoju čitaj informativno i evetualno ponudiš kome šta treba da kopira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Problem je što Sprint Challenger nema service manual. Postoji samo korisničko uputstvo. Mada pošto je agregat kopija Viragovog hteo sam da koristim knjigu od Viraga.

 

Ako nekome treba knjiga Clymer Yamaha Virago 535 - 1100 ili manual za Viraga 250, neka mi pošalje mejl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja