Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Exactly za malo upucenije(upao u rupu na putu, od tada nema snage da krene)

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Skuter isao odlicno, i pre jedno mesec dana, vozikam se ja po BG-u, vidim lezeci-usporim , opet gas ali ne videh rupu iza njega i upadnem u rupu( nije krater, ali nije ni mala), dok sam bio na punom gasu i ubrzavanju, skuter odjednom izgubi snagu i stane.

 

Dijagnoza bolesti:

Pali bez problema na prvu kurblu, drzi ler-onako, ali gas/pun gas i ne dize obrtaje nesto mnogo, sta vise samog sebe jedva da pomera.

Svecica crna i masna. Promenio je malo zvuk, postao je dublji, kao da je nesto zapuseno ili nemam pojma sta...

 

Sta sam sve do sada pokusao:

Prvo sam mislio karburator (plovak, u diznu nesto upalo, nesto zaglavilo, pukla sajla gasa ili sta vec) -kupim kit za reparaciju, zamenim sve dizne, nastelujem k` o prosli karb, isto.

Filter vazduha, isto zamenih jer je bio red (a kostaju toliko da ih je jeftinije menjati nego prati)

Elektricni saug, mislim se mozda je zaglavio ili crkao, pa drzi svo vreme zatvorenim,

Svecica, probao dve-tri, ista prica

Bobina, baca lepu plavo-belu varnicu

Mislio sam da je zaglavila mozda rolnica u varijatoru, otvorim, zamenim (i ovako im je bilo vreme) - nema promene

Da, probao sam i sa skroz drugim karburatorom, ista prica. Smesu "razume" zavrnem vazduh, ugasi se ,malo vise odvrnem vazduh radi sa visim lerom.

 

Sta nisam/ne mogu da pokusam:

-Da izmerim kompresiju- nemam manometar (ali racunam ako pali na prvu/drugu kurblu kad je hladan, ne moze biti toliko losam, mozda gresim?)

-Da skinem kvacilo - nemam alat (ali rukom kad okrecem sve deluje normalno, centralna funkcionise)

-Magnet i pick-up - ne znam sta i kako tu da testiram

 

CDI sam isto narucio, ali poslali mi pogresan, a ne mogu da nadjem semu na netu(da prevezem) i ne znam da li su medjusobno kompatibilni (takodje ne znam ni da li moze da bude do njega, ali po principu rada, ima dodirnih tacaka sa mojim problemom)

 

Otvoren sam za sve sugestije i ideje sta bi moglo da mi pravi ovaj problem.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

A skini i auspuh pa ga dobro proveri... Tu dole cev.. Da nije slepljena od udarca... Kompresiju ne moraš da meriš.. Izvadiš svećicu.. Staviš tu prst.. Začepiš rupu.. I osetićeš otpor.. Ako malo kurblom.. I prst ne može da izdrži nego vazduh probija onda je kompresija odlična...
Kada ga upališ na hladno.. Kada upali zapuši auspuh prstom ili rukom skroz.. Ako ga ugasi to znači da nemaš falš vazduha od izduvne grane.. Promeni i dihtung auspuha stavi bakarni... To je jeftino.. 50 dinara... :) i javi namšta si uradio išta je bilo.. Ovde što si naveo ti si ga sad odradio polu nov je :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Hvala na odgovorima :)

 

Zadnji tocak nije zalepio, jer sam ga gurao i ne pruza nikakav otpor, takodje kad zavrtim zvono na kvacilu, normalno se okrece tocak.

 

Nosac karba nisam proveravao, ali kad zavrnem sraf za vazduh na karbu, ugasi se. Po mom misljenju kad bi vukao fals vazduh negde na toj liniji, ne bi se ugasio ili ne bi reagovao na sraf za smesu. Jedino nisam proveravao lamele na usisu, a iskreno ne znam kako bi one uticale na rad. Mozda ih i proverim, i ovaku su to cetiri srafa inbusa, a imam i svezi dihtung za njih.

 

Za auspuh mi palo vise puta na pamet, ali neka verzija "odlepila se masnoca, pala blizu izduvne grane i sad je blokira". Jer primetio sam drugaciji zvuk. Nisam ga ni gledao za fizicka ostecenja, ali skuter sam podigao k` o krosericu (ispod 180cm, i tesko ces moci da spustis obe noge;))bas zbog ivicnjaka,lezecih i rupa., tako da je taj centralni deo dosta visoko od zemlje.

Probacu sve oko auspuha pa javljam ako nesto uradim.

 

Je l se neko razume u CDI/Magnet/Pick-up , jer po nekom mom shvatanju, oni bas tome sluze?

Sto se tice struje bobina je ok,regler je ok - puni normalno, ali on ni ne moze biti izvor tog problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Ja sam imao sličan problem, skuter je imao dublji zvuk, slabije je vukao, preko 60 km/h  i 7000 obrtaja nije hteo nikako. Problem je bio u auspuhu, raspao mi se katalizator. Otkad je očišćen i sve to što se raspalo povađeno, nemam više problema, ponovo ide kao ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Ovaj nece preko 5-10km/h, a pre toga 70 km/h bez problema, Vozio ga skoro celu zimu, po kisi i snegu...palio i vozio ga na -6c, sve bez problema.

 

Bukvalno, skinem deklu i jedva da se razvrti da "spoji" kaisem kvacilo

Provericu auspuh , pa ako ne bude ni to, ima da slikam i snimim rad skutera, pa mozda onda neko primeti u cemu bi mozda bio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Bio malopre do garaze da ostavim teneru, pa sam odmah pogledao auspuh.

 

Nema fizickih ostecenja, kad stavim krpu na izduv ugasi se za 3-4 sekunde.

 

Kasnije, kad zadje sunce, cu otici da ga u potpunosti skinem i da probam bez auspuha da li ce da digne obrtaje preko te "knedle".

Naravno samo par sekundi, da ne bih zeznuo karike i razbesneo komsije >:(

 

A zvuk je identican ako ste vozili piaggio free, kad je hladan a date pun  gas, pa se on gusi dok saug ne otvori (to sam mu uvek zamerao, jer kad god kreces, prvih 300 metara dimis, prdis i ne ubrzavas :jok: )

 

Takodje, posto je rezonantni kineski auspuh(fabricki), da li ima katalizator uopste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Auspuh je.

Jos uvek mi je smesno da se "pokvario" deo koji nema pokretnih delova, i da je to dovelo od 100% snage na 5% snage, ali drago mi je da sad znam sta je.

 

Da li znate mozda da li kineska rezona ima katalizator u sebi ili mogu da dzaram do besvesti?

 

Hvala svima na pomoci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja