Jump to content

Moto Zajednica

Salto sa motorom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4301 postova
2 minutes ago, N.F.S. said:

Na slici u ruci drzim srafove (fabricke) od kojih je jedan duzi trljao po disku i tu ukopao kanal, nesto kasnije i sama je celjust usled vibracija otpala sa svojih nosaca...

Rec je o versys-u 650 iz 2018 god, kopljen nov, u salonu...

Imaju neku muku ocigledno i koliko sam uspeo da istrazim zbog problema naseg kolege, prednja desna kljesta su "problem" koji se prijavljuje...

20181111_125450.jpg

20181111_125511.jpg

20181111_120702.jpg

otpala klesta? wtf kako su to napravili  kad se to jos desavalo na kojim modelima?:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
2 minutes ago, tibor said:

Ljudi, ovde je problem u glavi, ali ne od motora... probao je stvar koju mnogo iskusniji ni ne pomisljaju! kakva ekspertiza jel ste normalni? I sta posle nje? Da se utvrdi da je motor, dobije nov, pa opet? Neka cuti i pokrije se usima. Dobro je prosao, mogao je vrat polomiti!!!!

Samo edukacija, edukacija i edukacija...

1. Sta je probao?

 

2. Da upravo to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slike tudjih delova sam bez pitanja postavio a u nadi da skrenem paznju na potencijalnu gresku... Licno sam video kako je sklopljeno i usrafljeno, ovo postavljeno sam slikao takodje ja...

Elem, abs se nije aktivirao u slucaju prevrtanja, to je dovoljno za ekspertizu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 2 minuta, tibor je napisao:

Ljudi, ovde je problem u glavi, ali ne od motora... probao je stvar koju mnogo iskusniji ni ne pomisljaju! kakva ekspertiza jel ste normalni? I sta posle nje? Da se utvrdi da je motor, dobije nov, pa opet? Neka cuti i pokrije se usima. Dobro je prosao, mogao je vrat polomiti!!!!

Samo edukacija, edukacija i edukacija...

Ne bih se složio sa tobom, dečko je samo vežbao kocenje, nije zeleo da izvodi akrobacije već da poboljša svoju tehniku.  Ukoliko je tehnicki problem, ne samo sto će da mu plate štetu na motoru već i povrede i pretrpljeni stres, bol itd...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

U svakom slucaju ukoliko se desilo u ozbiljnoj drzavi neka proveri motor pa ce makar znati jel do njega ili da guli kozu svima u lancu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Zavisi i od podloge, nece ABS da se upali svaki put, bas u upustvu od Versisa stoji taj info da ukoliko je podloga losa moze se desiti da se ne upali. Znam da je bio poligon ali mozda je bilo dosta prljavo ili nesto slicno. Takodje stoji "same as conventional brake system an excessive sudden braking may cause wheel lock up that makes it harder to control a motorcycle". 

I nadam se da je isao pravo jer taj motor nema cornering abs.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
5 minutes ago, Gajo Sevojno said:

Ne bih se složio sa tobom, dečko je samo vežbao kocenje, nije zeleo da izvodi akrobacije već da poboljša svoju tehniku.  Ukoliko je tehnicki problem, ne samo sto će da mu plate štetu na motoru već i povrede i pretrpljeni stres, bol itd...

Neka ode na kurs bezbedne voznje pa neka vidi kako se vezba kocenje.... i treba da dobije nov motor pa opet.... ljudi, hteo je da vezba kocenje na taj nacin sa 0 iskustva, o cemu se palamudi ovde...

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uz ABS ovo jednostavno nije smelo da se desi!

Nema doziranja, sluzi da "zabodes kao sivonja" mada, uz ovo procitano a sto je Filip naveo ja sam zatecen!!!

ABS moze da se ne aktivira kaze, hmmmmmm.... Katastrofa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
2 minutes ago, dvlns said:

Isao je pravo jer da je skretao ne bi pravio salto tako bar fizika nalaze :)

Kad je u pitanju kawasaki tu prestaju zakoni fizike :lol3:

Ovo sto je Nenad okacio to su meni klesta sa Versisa bila spala, stim sto je to bilo da prilikom montaze istih, nisu lepi zategli sraf, pa je on spao i onda posto nisu imali originalni stavili su mi ovaj duzi i on je izgrebao klesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pa kako kazes palamudi se da li je moguce da je sam toliko zabo kocnicu da se prevrne ili je usled neispravnosti blokirao tocak. Covek je vozio skuter i sam akt kocenja se ne razlikuje a nekako mi ne ide u glavu da neko sam toliko pretera a da mu nije nesto izletelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 1 minut, filipfg je napisao:

Kad je u pitanju kawasaki tu prestaju zakoni fizike :lol3:

Ovo sto je Nenad okacio to su meni klesta sa Versisa bila spala, stim sto je to bilo da prilikom montaze istih, nisu lepi zategli sraf, pa je on spao i onda posto nisu imali originalni stavili su mi ovaj duzi i on je izgrebao klesta.

E tu sad dolazimo do pitanja da li je to uradio Kawasaki ili nas diler. Nekako mi se odgovor sam namece 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Bas su se lepo "ogradili" u upustvu za ABS. Kao jeste to je strava, ali znajte da postoji milion razloga zasto se mozda nece upaliti. Iskreno ako je bio na poligonu i bilo je suvo, isao pravo, meni to mirise na neispravno, mozda abs osugurac bio crko. Jer sam ja sa tim istim motorom na poligonu aktivirao prednji abs na 70 kad sam vezbao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Zbog necega je blokirao tocak e sada ne verujem da mu je to prvo kocenje sa tim motorom da nema predstavu koliko da stisne. Koliko god da je malo vozio otpustio bi valjda kocnicu kada je motor poceo da se podize jer upravo je to probao pretpostavljam kada koliko da stisne jer on nije imao prepreku ispred sebe pa da ne pusti i nastavi. Kada imas prepreku razumem drzis mahinalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zainteresovala me tema...pa malo šnjuvam po netu.

Za ovo poslednje, crkavanje osigurača...istog trenutka pali lampicu, a postavljanje novog automatski ne uključuje ABS, već je potrebno otići u servis...jer postoji nekakva elektronska procedura.

Pominje se i mogućnost isključenja ABSa i to tako da se uradi "burn-out" za zakočenim prednjim točkom. Ta operacija isključuje ABS dok se motor ne ugasi. Ponovnim paljenjem sve se vraća na staro. Vlasnicima je ovo interesantno kao opcija kod korišćenja van asvalta. Ne znam samo jel' to piše u manualu kao procedura ili je neko iskustveno provalio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim, ne znam.... samo na glas razmisljam.

 

ABS se nece aktivirati ako je brzina manja od 10km/h.

Vozac motocikla sa 40km/h zapocinje progresivno kocenje, smanjuje brzinu (30-20km/h) i svu tezinu prebacuje napred, usled cega dolazi do podizanja zadnje tocka.

 

Brzina je smanjena, prednji tocak nije u potpunosti blokirao, sto znaci da senzor abs-a ipak vidi neku brzinu i nema mogucnost da se ABS aktivira.

Vozaca motocikla fata panika, umesto da pusti kocnicu, on jos jace steze rucicu, totalno blokira tocak i prevrce se zajedno sa motociklom.

Pri totalnoj blokadi tocka, moguce da je brzina bila ispod 10km/h te opet nema aktiviranja ABS-a.

 

Iz cele zavrzlame, mislim da je prvenstveno greska vozaca motocikla. Sa druge strane, nije iskljuceno da ABS nije odradio kako treba, ma da bi se tu vec upalila lampica na inst. tabli.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To je to, prošle godine sam imao kurs i bas su to pomenuli da se obrati pažnja na salto iako motor ima abs. Izuzeti su neki modeli BMW i možda još neki koji imaju nekakav senzor pozadi koji meri ugao i ukoliko zadnji točak kreće da se diže senzor reaguje i popusta kočnicu. I bas na tom treningu jedan je omastio asfalt sa čini mj se nekom yamahom iako je imao abs ali pri jakom kocenju je da li beše salto ili proklizao točak u stranu.

Znaci ABS je odličan ali nije svemoguć. Na mom novom motoru imam abs i za nekih 3000 koliko sam prešao još uvek nisam primetio da imam abs.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

koliegi zelim brz oporavak i malo vise opreznosti posto je pocetnik....nisu bas svi pametni i iskusni kao sto pripovedaju...

 

... da ako jako stisnete i ne pustite kocnicu  doci ce do kratkog rada ABS-a i potom totalna blokada kocnica.....sto je normalno, jer niste pustili kocnicu....da je lagano odpustio,produzio bi jos koji metar i stao.kome sta nije jasno nek koci kolima (tamo gde moze ) da bi se uverio kako zaista radi....i nacin pritiska kao i duzine stiska-pritiska na kocnicu...decko je pocetnik i nisu mu dobro rekli kako funkcionise abs, vec u fazonu imas ti to i samo stisnes a on odradi svoje....malo sutra....na njegovu zalost

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@dejan-bandit1200 ja nisam nikakav expert ali se uopste ne slazem. Ni na mom VW niti na Bmw-u.

U kolima imam preko milion kilometera iza sebe, raznih situacija, kada zabodem pedalu abs sam odradi upravo za cega je i namenjen, bez imalo popustanja pedale ili bilo cega, do poslednjeg metra ,smanjene brzine i zaustavljanja. 

Na motoru nisam imao realne situacije za time ali sam odmah posle kupovine testirao rad abs-a.Niz brdo mala brzina da lupim 30ak km/h stisak rucice do kraja, tresenje   , vibracije  naizmenicno kocenje sistema i zaustavljanje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Verovatno ako je dobra podloga, dobra guma, da momenat proklizavanja tj blokiranja točka može nastupiti kasnije od prebacivanja težine napred i dizanja točka uvis.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

predpostavljam da je drugacije teziste na kolima,kao  kad ukocite, nabodete njusku napred u asfalt,ali posto je to auto-ne motor,stabilan na 4 a ne na 2 tocka i mnogo nize teziste,onda se samo blago kao vozac "nabijete" na volan dok kod motora teziste-sedenje i svako kocenje gotovo da letite napred-preko volana,mozda gresim,nemam milione km iza sebe....al  to je moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

пратим. Докле ли може људска глупост да досегне.

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Mislim, ne znam.... samo na glas razmisljam.

 

ABS se nece aktivirati ako je brzina manja od 10km/h.

Vozac motocikla sa 40km/h zapocinje progresivno kocenje, smanjuje brzinu (30-20km/h) i svu tezinu prebacuje napred, usled cega dolazi do podizanja zadnje tocka.

 

Brzina je smanjena, prednji tocak nije u potpunosti blokirao, sto znaci da senzor abs-a ipak vidi neku brzinu i nema mogucnost da se ABS aktivira.

Vozaca motocikla fata panika, umesto da pusti kocnicu, on jos jace steze rucicu, totalno blokira tocak i prevrce se zajedno sa motociklom.

Pri totalnoj blokadi tocka, moguce da je brzina bila ispod 10km/h te opet nema aktiviranja ABS-a.

 

Iz cele zavrzlame, mislim da je prvenstveno greska vozaca motocikla. Sa druge strane, nije iskljuceno da ABS nije odradio kako treba, ma da bi se tu vec upalila lampica na inst. tabli.

To je to, čitam a htedoh isto da napišem. Vozio sam model 2019,radio je ABS normalno. Jednom prilikom, stajem u "Stari hrast", silazim sa druma na šljunkom prekriven deo, brzina oko 10,zabadam prednju, ne pali ABS, vuce na "nos" otpustam, pinavljam, ali prirodno mi je da sam nekako i zadnjom kocio,stajem. Da sam drzao prednju bez prestanka, ode u stranu i na bok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat
8 hours ago, tibor said:

Neka ode na kurs bezbedne voznje pa neka vidi kako se vezba kocenje.... i treba da dobije nov motor pa opet.... ljudi, hteo je da vezba kocenje na taj nacin sa 0 iskustva, o cemu se palamudi ovde...

Druze malo kulture u izrazavanju. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja