Jump to content

Moto Zajednica

Shark vs Scorpion kacige ??

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 1 sat, DonToni je napisao:

@shoyyka

ako hoces da vidis cenu u radnji kliknes na prodavnice pa izaberes bilo koju (u zemlji u kojoj uzimas, mada je cena ista svuda)

Untitled.png.7962e917b2c3421f1dbb83671e407ea1.png

Znam to,nego sam samo prezentovao popust za pokretača teme :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Popusti i razlika u ceni je jasna kao dan i treba je iskoristiti :D

Videce devojka da li mogu za mesec dana da dobijem na pozajmicu kacigu njenog oca pa da sacekam i svoju porucim iz Luouis-a kako bih ustedeo ili mozda za tu razliku kupio i neko bolje parce opreme.

 

P.S. Nikako me ne zanimaju crne mat/sjajne kacige makar za dzabe bile ahaha :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

U slicnoj sam dilemi bio prosle godine...
Ako ti Skwal lezi kako treba, vrlo verovatno ce i exo 1200 i 510. Exo 1400 je nesto uza gore, po obodu glave, meni preuska.

Nosio sam drugarovu Shark Street R, ako se ne varam, par stotina kilometara, dok mi nije stigla exo 1200.
Moji utisci su:
Shark "lepse" utisava zvuk rekao bih. Stekao sam utisak da sam sa njom mnogo manje cuo vetar, a vise motor, nego sam mojom exo 1200. Mozda budalasto zvuci, ali tako mi je delovalo.
Sharkova skoljka (pricam o spoljnom izgledu, unutra su za isti oblik glave) deluje kompaktnije, agresivnije. Uza je primetno, Scorpion je prilicno loptast.
Suncani viziri su mi na obe jako dobri, bolji od svega ostalog sto sam probao, gde mi je ivica vizira bila na pola vidnog polja.
Scorpionov vizir se dosta lakse otvara u rukavicama.
Vidno polje mi vise odgovara na Scorpion-u, sa Sharkom nisam video instrument tablu ako ne spustim glavu. (sa Skwal nisam vozio, ne znam kakva je situacija)
Pumpica na Scorpion-u je simpaticna stvar da se dodatno zadihtujes ili doduvas obrazine kad ti se malo sabiju od nosenja.

Scorpion jeste glasan, bio sam svestan toga, ali mi je bilo bitnije da ima dobru ventilaciju. Na kraju je popust u Louis-u presudio :D Kad se mora na autoput, cepici i teraj...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Shark spartan i sqwal dele isti vizir. Meni je pukao iz cista mira. Pa kad sam video kasnije da se mnogi zale a inace sam to objavio skoro u temi- koju kacigu nosimo...sada ne bi bila moj izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Procitah sve u ovoj temi a i vidim da je komsija kupio shark. Kako si zadovoljan? Ja vozim transa sa velikim vizirom tako da me vetar i ne siba nesto. @mladenjanjusevic Kazi mi koju si velicinu uzeo? Da se nadjemo ako si za da probam mozda? Ja gledam ovo sad 

M.LOUIS.EU

Shark D-Skwal Mercurium Full-Face Helmet at Louis. Secure payment ✓ Free...

 

A do sad sam vozio nolan62 al narasla mi gloova, uzeo bih ga i sad vidim da ima na akciji al nema sa naocarama integrisanim, a i nemam gde slusalice da stavim a sa devojkom sam stalno na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
On 8/28/2019 at 12:19 PM, drmilan_ said:

Procitah sve u ovoj temi a i vidim da je komsija kupio shark. Kako si zadovoljan? Ja vozim transa sa velikim vizirom tako da me vetar i ne siba nesto. @mladenjanjusevic Kazi mi koju si velicinu uzeo? Da se nadjemo ako si za da probam mozda? Ja gledam ovo sad 

M.LOUIS.EU

Shark D-Skwal Mercurium Full-Face Helmet at Louis. Secure payment ✓ Free...

 

A do sad sam vozio nolan62 al narasla mi gloova, uzeo bih ga i sad vidim da ima na akciji al nema sa naocarama integrisanim, a i nemam gde slusalice da stavim a sa devojkom sam stalno na motoru.

Uzeo sam L velicinu. Udobnost, provetrenost odlicna, uz kacigu se dobija pinlock. Naocare za sunce mogu da pohvalim sa ocenom 10+ duboko se spustaje ne blokiraju vidno polje i zastita od sunca je odlicna. Sve ukupno odlicna kaciga i moja preporuka...naravno da ne izostavim "buku" na vecim brzinama ali to je normalno :)

 

@drmilan_ Kad si u Beogradu javi se rado cu ti pokazati kacigu i dati da probas samo posle 9. sept kada se vratim sa mora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
18 hours ago, mladenjanjusevic said:

Uzeo sam L velicinu. Udobnost, provetrenost odlicna, uz kacigu se dobija pinlock. Naocare za sunce mogu da pohvalim sa ocenom 10+ duboko se spustaje ne blokiraju vidno polje i zastita od sunca je odlicna. Sve ukupno odlicna kaciga i moja preporuka...naravno da ne izostavim "buku" na vecim brzinama ali to je normalno :)

 

@drmilan_ Kad si u Beogradu javi se rado cu ti pokazati kacigu i dati da probas samo posle 9. sept kada se vratim sa mora :D

A ti si u bguuuu, zasto sam ja mislio da si u Su? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
On 8/31/2019 at 3:04 PM, drmilan_ said:

Aaaaa, poznat mi tvoj lik nesto, kao da sam te video, znaci nisam se prevario 

Nisi se prevario. Javljam se kad budem dolazio u Subaju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja