Jump to content

Moto Zajednica

Tehnodrom

Recommended Posts

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 17 sati, branko_stefanovic je napisao:

Inace, ljudi koji lupetaju gluposti o vracanju km, osvestite se, nahvata li vas neko za vracanje km-a, najebali ste zestoko i kompletno. Sto bi bilo ko rizikovao ceo svoj posao i obraz

Kako onda sva vozila na oglasima imaju izmedju 150 i 200k km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Potpisujem post iznad, izgleda da se samo vozila sa tom km preko prodaju (250-300hkm), nije strasno skinuti 100-tinak.
Ima slucajeva gde su skidane daleko vece km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
19 hours ago, branko_stefanovic said:

Inace, ljudi koji lupetaju gluposti o vracanju km, osvestite se, nahvata li vas neko za vracanje km-a, najebali ste zestoko i kompletno. Sto bi bilo ko rizikovao ceo svoj posao i obraz? Zna se s koliko km motor ulazi, zna se na tehnickom koliko je motor presao pri svakoj registraciji, danas je tesko ako ne i nemoguce vracati kilometrazu bez ozbiljnog rizika da te neko nahvata. 

 

Gde ti sine zivis. 

 

Ovo su ljudi koji se time profesionalno i pre nego sto svaku kilometrazu vrate, znaj da vrlo dobro znaju sta rade i vrlo dobro znaju kako da izbegnu krivicnu odgovornost. Na ovaj il onaj nacin. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ti nista nisi naucio posle onog slucaja koji si imao sa servisom?

Citajuci ovo,zvuci mi kao da te neko teleproMtovao iz nekog Luksemburga ili Svajcarske u srbistan.

P.s. fals papiri su krivicno delo i za to se strada i ovde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Po 150ti put, ne pricam za Tehnodrom nego za sve uvoznike u globalu.

 

Postizu to da ga kupe preko za jeftinije (jer su preko motori koji su dosta presli jeftiniji i to dosta) i ovde ga prodaju i zarade.  Nebitno je godiste. Kad je motor cuvan, to se ne primeti lako.

 

Kad se plate sve dazbine zarada moze biti 200 evra a moze i 1000, sve zavisi od stanja i trzisne cene motocikla (pricam o motoroma ne o autima). 

 

Te price preko ne prelaze vise od 2000 godisnje, vozila ga baba deda stajao u garazi itd okaciti macku o rep. Itekako ubijaju gore kilometrazu i za 10 godina mogu napraviti 80 000 bez ikakvih problema i mnogo vise.

 

Sa ili bez servisne, isto je. To se stampa na kraju krajeva.

 

Proprati malo strane forume pa ces da vidis koliko se vozi u zapadnoj evropi odakle stizu ti motocikli kod nas. 

 

I mislim da je neodgovorno da tvrdis da neko ne vraca kilometrazu, ko god da je u pitanju, jer pretpostavljam da za to nisi placen, a dokaze - znam da nemas. Pogotovo ne za sve motocikle.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja uopste nisam rekao da su momci iz Tehnodroma losi. Niti da je bas na tvom ili mom il Zikinom motoru vracena kilometraza.

 

Nego pricam o sistemu uvoza motocikla na Balkan tj u Srbiju. I kako se vecinski radi.

 

Al posto vidim da si strucan i da je tebe nemoguce zajebati u ovom slucaju ajde pokazi dokaze da je kilometraza evo recimo na tvom motociklu originalna. 

 

Ako si toliko uveren u te kilometraze o kojima pricas, pokazi mi dokaze. 

 

Samo nemoj onaj odgovor "ma bole me uvo tebi da pokazujem" i slicno jer realno, to znaci da ih nemas il da nesto tu nije u redu. 

 

Carinsku deklaraciju ima svako, to se zna kako se radi al ajde ovo iz ovlascenog servisera sta ti tu potvrdjuje kilometrazu. Izbaci dokaz na sto za sve tvoje motore i ja se povlacim iz dalje diskusije.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ne dokazujes se ti random internet strancu nego dokazujes svoje tvrdnje iza kojih stojis. To je razlika. 

 

Mene kilometraza neinteresuje, al volim da mi oni tipovi koji voze motore koji nisu ovde kupljeni a "sto se kunu u kilometrazu" objasne kako su do toga dosli, na transparentan nacin. Nijedan jos nije uspeo, al bitno je da su svi u pravu jer eto oni su ubedjeni.

 

Lepo ti je rekao onaj internet stranac gore, nista nisi naucio od Irca. Dzaba lova jer posle cesto budu placke-igracke. 

 

 

Sve najbolje

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Manja ces da pogresis ako kazes da nema vozila uvezenog u srbiju kojem nije vracana kilometraza. Kod nas nema provere niti to iko radi tako da jos niko nije odgovarao zbog vracene kilometraze.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 4 sati, branko_stefanovic je napisao:

Osim toga, mislim da klinac od 19 godina i 1 godinom iskustva voznje moze da provali koliko je auto presao na osnovu spoljnog i unutrasnjeg izgleda. Auto od 300k km i 150k km su dupe i oko kad se sedne u njih. 

 

Pogrešno misliš, ne može i zato ja jako lepo živim od svog posla :)  

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


servisna knjiga, broj motora/sasije kod ovlascenog servisera ( da nece i ovo mozda da stampaju :oda2: :oda2: :oda2:  ) i uvek je bilo sve okej. 



Koliko ja znam, ovl. servis ove podatke daje samo vlasniku. Znači, samo posle kupovine si mogao da proveriš. Ako je uvezen, onda ne može ovde niko da ti da podatke ili ne mora da je uopšte servisiran u ovlašćenom servisu...
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Pingvin37 said:

Mene kilometraza neinteresuje, al volim da mi oni tipovi koji voze motore koji nisu ovde kupljeni a "sto se kunu u kilometrazu" objasne kako su do toga dosli, na transparentan nacin. Nijedan jos nije uspeo, al bitno je da su svi u pravu jer eto oni su ubedjeni.

 

Isto važi i za automobile. I to baš često ide priča "znam ja da se vraća kilometraža i znam da 95% automobila ima vraćanu kilometražu, ali evo baš ja sam našao 20 godina star auto sa 110350 km, i 100% sam siguran da je prava kilometraža ..." i tome slično.
Drug koji živi u Nemačkoj skoro kupio polovnog Fokusa limuzinu, kod ovlašćenog dilera, još uvek je bio u garanciji, tipa 3 - 4 godine star i oko 90k km na satu. Kaže da ga je tada uvezao i prodao u Srbiji - bio bi u minusu oko 2000 evra. Toliko su manje kod nas bile cene za takvo vozilo sa tom km iz uvoza.


A ovo da svako može da provali kilometražu na osnovu stanja automobila - nema veze sa životom. Može samo da se nagađa, i to pod uslovom da ga nisu profesionalci spremali za prodaju.
Evo jednog videa na tu temu. Obratite pažnju na to kako auto izgleda pogotovo unutra, i kako bi tek mogao da izgleda da je neko hteo da mu vrati kilometražu i sredi ga za prodaju:

 

I jeste, Merc je premium brend, ali je definitivno slična situacija i za mnoge druge novije automobilie srednje klase.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Forum služi za diskusiju i da svako sazna nešto što ranije nije znao i nema mogućnosti da sazna na drugi način. Najviše volim kada neko insistira na promovisanja stavova van svakog smisla i razuma i onda kao "lavina se pokrenula" u pasivnoj konstrukciji. I prijatan dan poželi, a ništa ne nauči...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ne vracaju autoolacevi i uvoznici kilometraze, oni drugacije kombinacije imaju...

Sta mislite kako je GBG Lucas uspeo da napravi onolki magacin karoserijskih delova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ok je ako ti pokaze slike pre krpljenja...

Obicno kazu da je taj auto sluzio nekoj grofici iz Bazela da ide petkom na masazu i subotom na tombolu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Ja uopste nisam rekao da su momci iz Tehnodroma losi. Niti da je bas na tvom ili mom il Zikinom motoru vracena kilometraza.

 

Jaooooj nemoj Ziku da zoves ako se prikljuci komentarima morace nova tema za Tehnodrom da se otvara :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto da ne, Zika je dobar forumas. Nekada se ni ja ne slazem sa svim sto pise ali nisam se ni s cacom slagao u svemu pa se nismo svadjali. Dobro imati nekog ko udari u kontru da malo prosiri vidike i izazove objasnjenja koja inace ne bi bila iznijeta, a vrijede za shvatanje sustine. Problem je kada se pretjeruje u dokazivanju po svaku cijenu.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svaki kršten motocikl može da dobaci ozbiljne kilometraže. Viđao sam po stranim forumima TDM-ove od po 150, 250, pa i 300.000. Stromove 650 / 1000 isto. Beše jedan Strom 1000 sa skoro 600.000 iz Amerike. Probio mu dihtung glave vertikalnog cilindra i vlasnik je odlučio da ga ne popravlja. Ima i jedan Varadero (karburaš) sa skoro 700.000 km.


Sve je do održavanja i vlasnika. Ispravan i održavan motocikl NE MOŽETE da pretplatite. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Koliko ste energije potrošili na kilometre svaka vam čast. I? Dokle se stiglo sa dijalogom? Do kog rezultata, do kog saznanja ste došli? Ovakvi razgovori su tipični za zimski period a vi u sred leta udariste da mlatite praznu slamu. Ko vraća satove, vraćaće ih i dalje. Ko hoće da ih uhvati u tome, neka to radi. Svakom svoje. Manite se praznih priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

Sto da ne, Zika je dobar forumas.

Naleteo sam na par tema gde je bila lepa rasprava. Ne kazem da je los, niti imam ista protiv, samo sam hteo malo da unesem salu da se prekine tenzija koja je otisla u off i da se vratimo na tematiku teme

 

Izvinjavam se svima koji su shvatili nesto pogresno pogotovu Ziki  :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam i shvatio kao salu ali sam imao potrebu da to napisem

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
22 minutes ago, branko_stefanovic said:

Ja se povlacim i izvinjavam svima koje sam uvredio svojim razmisljanjem, nije mi bila poenta da se svadjam niti raspravljam s bilo kim, vec da iznesem svoje misljenje. A ponajmanje da nerviram Ziku. :oda2:

Plati gajbu ladnoga i svi prihvatamo izvinjenje:P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 minute ago, branko_stefanovic said:

Dogovoreno, sledeci put kad prolazim kroz BG castim gajbu. :sampion:

Ne pricaj to ozbiljno. Okupice ti se 20 motorista za 5 minuta. Cak ce se dosunjati i onaj kolega iz Zemuna sto vozi TDM i pitati nas "a jel ima nesto da se sprzi, ja ne pijem?"

:jee:

 

Dogovoreno. Drzim te za kilometrazu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja se povlacim i izvinjavam svima koje sam uvredio svojim razmisljanjem, nije mi bila poenta da se svadjam niti raspravljam s bilo kim, vec da iznesem svoje misljenje. A ponajmanje da nerviram Ziku. :oda2:

Nema potrebe da se povlačiš imaš izuzetno zdravo i ispravno razmišljanje. To sto to odudara od stvarnosti ne znaci da ti trebaš da menjaš razmišljanje već da se stvarnost izmeni.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam do sada čuo da neko Tehnodrom hvali, a prvi put sam čuo da ih neko kudi još pre nego što su počeli da rade motore. Ja sam skoro gledao auto kod njih (u nameri da dam motor i doplatim), i nemam za šta ih pohvaliti iz te situacije. Niti vozila, niti cene i njihovu ponudu prema meni. Trgovci, kao i svi drugi preprodavci. Što ne znači da neko drugi nije zadovoljan... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ja sam pre tri meseca kupio motor u Tehnodromu, dogovorio se telefonom i otisao da pogledam...svideo mi se motor i kupio, naravno da nije nov ali evo posle 3000km nemam nikakvih problema, dobio i servisnu knjizicu, fabricke auspuhe koje nisam ni ocekivao, motor je imao male sidebar retrovizore sa kojima ne bih verovatno prosao tehnicki, skinuli su sa jedne Honde retrovizore da prodjem tehnicki uz dogovor da ih posaljem nazad kad prodje, sve kako smo se dogovorili su ispostovali, dok smo cekali papire gledao sam jedan auto koji je kod njih dosta jeftiniji u odnosu na ostale modele na polovniautomobili, rekao mi MIlos (mislim da se tako zove) da auto ima preko 300.000km na satu iako na njemu stoji nekih 210.000 ( nisam jos sreo prodavca koji bi to rekao) i da treba uloziti u auto, na kraju smo popili kafu, razgovarali o motorima skoro sat vremena i razisli se kao prijatelji...nekoliko motora u Sremskoj Mitrovici je kupljeno kod njih i niko nema problem, svi su zadovoljni!

Dodacu da sam tad prvi put bio tamo i da do tad nisam nikog od njih video u zivotu te da ne postoji apsolutno nikakav interes da ih hvalim!

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja