Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko papira

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav svima, ja sam Nemanja Lazarevic iz Arandjelovca, imam motor Cagiva freccia 125cc 10p jakoooo star model, u Srbiji ne znam da li se moze pronaci jos jedan takav model....naravno motor nema papire jedva sam mu maske nasao da ga sredim da lici na nesto ove godine mu je 30 ta, 1989 je godiste, pa sad me zanima nasao sam nekog decka koi hoce da mi proda saobracajnu dozvolu od Cagive freccie i da mi da one kao tablice sto idu na motor(masinu) ako bi doslo do provere da na masini i na saobracajnoj bude identicna godina i ostalo, pa me sad zanima da li je dovoljno to da on meni proda saobracajnu dozvolu sa tim tablicama? ili je potreban jos neki papir uz to....nudio mi je to za nekih 120e ali proslo je 2 meseca od toga sad mi nudi za 80e, a jako bih voleo da sredim malo Cagivu frecciu jer drugih primeraka u Srbiji nema pa me zanima da li smem da kubim tu saobracajnu ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja se druze, sa tim ne bih igrao. To je falsifikovanje -krivicno delo.
Probaj da kontaktiras proizvodjaca ili pak da proveris u policiji kako mogu da ti unesu pus, pa da pokusas na neki nacin da registrujes.
Kontaktiraj muzej automobila, protrci malo po netu, pa da probas da registrujes kao oldtimer (ukoliko je 30gkd starosti i pri tom ima istorijsku vrednost, mozda i prodje)
@bdada obzirom da si veoma strucan sto se tice ovog, molim te, prokomentarisi.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Hvala ali nisam neki strucnjak, samo radim svoj posao sto bolje mogu.

Ukoliko nema nikakav papir ili dokaz o vlasnistvu motor moze samo u delove, za pus, potvrdu da je vozilo od istorijskog znacaja ili bilo sta drugo mora postojati dokaz o poreklu.

Proslo je vreme izjava uz dva svedoka da je vozilo necije vlasnistvo, i da ima papire a nije nikada registrovano morao bi se raditi UTK pregled (utvrdjivanje tehnickih karakteristika).

A "prekucavati" kao sto rekoh, isto ti bio stari skuter ili nova Multistrada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Vec sam pokusao u Polciji, a devojka mi je rekla da moram da imam bilo kakav papir o motoru bilo sta makar kupoprodajni ugovor a ja nemam nista, i ja pitam bivseg vlasnika da napravimo kupoprodajni ugovor on meni kaze izvini ja ne mogu sa tim da se maltreitram... i sta ja onda da kazem, i onda sam odlucio da kupim saobracajnu dozvolu od drugog motora koi je zavrsio u delovima pa sta mu bog da,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je ram u zivotu kupi i njega pa prepakuj, masinu ocarini i imaces legalan motor.

Inace samim kupoprodajnim ugovorom nebi nista postigli, spasio te covek neprijatnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ne isplati ti se druze sa tim zajebavati.
Veruj mi.
Kao sto kaze@bdada, prepakuj.
Ja bih ti dodao da ce da ti se isplati, samo ako radis sam. Ako i za to olacas majstora...
Pusti...
Ne vredi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stavis je u gepek, izadjes iz Srbije, pribavis nota racun iz Hr ili Bih i na osnovu saobracajne "ocarinis" na ulazu u zemlju, nekih 4000 din.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja